Annie Kagan

Annie Kagan

Yazar
7.8/10
6 Kişi
·
17
Okunma
·
1
Beğeni
·
360
Gösterim
Adı:
Annie Kagan
Unvan:
Yazar
"Başta "Dünya senin istiridyen" dediğimde kulağa güzel geldi, değil mi? Bütün o güzel inciler yoluna dökülücek ve sen de sözde rahat bir hayat sürecektin, değil mi? Ancak istiridye ve inci destanı,başta göründüğünden daha karmaşık. İncinin oluşabilmesi için içine kum girmesi ve istiridyeyi rahatsız etmesi şart."
"Buna inanabiliyor musun? Sen evrensin ama toplum sana farklı öğretiyor. Toplum sınırları öğretiyor. İnan bana Annie, ihtiyaç duyduğun ve duyacağın her şey zaten içinde. Üstelik gerçekte kim olduğun , anlayış sınırlarının ötesinde. "
168 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
****************

Kitap, daha fazlasını elde etme umuduyla tüm düzenini bırakıp, ortada hiç iz bırakmadan başka bir ülkeye giden, gittiği yerde beklediğini bulamayıp tam anlamalıya çöküş yaşayan Billy Fingers'ın, ölümüyle birlikte ulaştığı manevi alemi güzellemesini içeriyor. Yazar ve aynı zamanda baş kahramanımız olan Annie, abisinin ölümünden birkaç yıl önce kendisinden telefon alıyor ve yardıma muhtaç abisine yardım edip yanında olmak istiyor. Abisi ise bir süre sonra tekrar yoldan çıkıyor ve Annie boşa kürek çektiğini anlayıp, abisine "Bir daha beni arama" diyip yolu gösteriyor.

Billy huzur dolu manevi alemindeyken iletişim kurabilecek kadar güvenebileceği tek kişi olan Annie'yi seçip, gaipten bir ses olarak kardeşinin yanında oluyor, geleceğe dair işaretleriyle kardeşine kendi varlığını kanıtlarken, düşüncelerini okuyarak da kendi kafasının içerisinde bile yalnız olmadığını göstererek güven veriyor. Bu biraz kokutucu veya baskılayıcı gelebilir ama söz konusu kişinin, abisinin ölüm haberini aldıktan sonra suçluluk duyduğunu ve içine kapandığını da eklemem gerek.

Yazar, abisi kendisiyle iletişim kurarken söylediği her şeyi kırmızı defterine yazdığını ve kitaba da bunu aktardığını iddia ediyor. Kitabın başında bu olayların gerçek olduğunu yazmasının yanısıra, kapağa da kategori "Parapsikoloji - Spiritüalizm" olarak eklenmiş, görüyoruz ki yazar, eserine kurgu olarak bakılmasına kesinlikle karşı çıkıyor. Ben şahsen Dönüşüm 'ü ne kadar inanarak okuduysam bu kitabı da o kadar inanarak okudum. Biraz nedenlerinden bahsedeyim:

Kahramanımızın, abisinin ölümünü haber almasının ardından derin bir bunalıma sürüklenmesi, şehir hayatını bırakıp, dağ başında diyebileceğimiz bir eve yerleşmesi, sadece birkaç günde bir başka insanlarla görüşmesi ve daha da önemlisi kendisi gibi annesinin de Billy'nin ölümüyle acılar çekmesi.

Annesi hasta ve ölüm haberini aldığı gibi daha da kötü bir hale geliyor çünkü zamanında sevdiği evladı hep Annie olmuştu, Billy hep sevilmeyen yaramaz çocuk olarak görülmüştü ve belki de bu hayatı seçmesinin altında yatan neden oydu. (Ah şu, ölsün sonra severimciler!)

Benim düşüncem, yazarın bu kitabı annesinin veya kendisinin acısını dindirmek için yazdığı yönünde. Cennet benzeri mekanın arp çalan meleklerle tasviri (tipik bir Amerikan hayali), bazı kısımların Hinduizm'e dayandırılması, yazarın içersinde bulunduğu ruhsal durum ve Billie'nin kendisine ve annesine ne kadar iyi geldiğini anlattığı alıntıları da bunu kanıtlar nitelikte.

Kitap içeriğine dönecek olursak; hayat ve ölüm için güzel fikirler öne sürüyor. Ölü birinin hayata bakışını yakalayabiliyorsunuz. Genel olarak nasihat veren kişisel gelişim kitabı tarzında değil, mesajlar, "Bak burda da böyle bir hayat var... Şunu yaparsan şöyle bir şey de var" der gibi veriliyor. Kurgu olarak bakacak olursak 10 üzerinden 10 alabilir ama yazarın ısrar ettiği gibi parapsikolojik olarak bakarsak 10 üzerinden maksimum 6. Ben okurken çok keyif aldım. Tavsiye ederim. Hoşça kalın.

Bir tane daha sır duymak ister misin? Hoşça kal demek de göründüğü kadar ciddi bir şey değil, tekrar buluşacağız çünkü. *Kitaptan

Yazarın biyografisi

Adı:
Annie Kagan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 17 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.