1000Kitap Logosu
Arda Erel

Arda Erel

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
4.250
Okunma
528
Beğeni
24,3bin
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
7 Ağustos 1995
Yaşamı
7 Ağustos 1995 tarihinde doğmuştur. Yazı yazmaya çok küçük yaşta günlük tutarak başladığını söyleyen Erel, günümüzün sosyal medya fenomenlerinden biridir. Bir arkadaşının tavsiyesi ile Twitter hesabı açarak sosyal medyaya adım atan Arda Erel, gönlünden kopan sözleri en doğal haliyle hesabında paylaşmaya başlamıştır. Fakat sözlerini paylaşırken kendi adını vermediğinden, bu sözleri başkaları tarafından izinsiz şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Bu durumdan rahatsız olan genç yazar, sözlerini paylaşırken ismini de belirtmeye başlamıştır. Sözleri büyük bir kesim tarafından beğenilen ve sözlerini ünlü insanların bile hesaplarında paylaştığı Erel, aslan burcudur ve reklamcılık bölümü okumaktadır. Üzgün ve umutsuz insanlara umut ışığı olan genç yazarın yakın zamanda “Senin İçin” adlı ilk kitabı yayınlanmıştır.
208 syf.
·
13 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Yazarla ilk tanışlığım. İyi ki de tanışmışım. Tabi kitapla. İncelemeye geçmeden önce, okumam için öneren 1000kitap.com/ahmeedii teşekkür ederim. Motivasyon kitabı da diye biliriz, duyguları'ın kitabı da. Ama bazen çok iyi geldi. Neden bazen? Çünkü bilmek ve uygulamak aynı olmuyor. Yaşadıklarından ders çıkararak verdiği tavsiyeler, tabi ki de doğru. Ama gel de bunu kalbine söyle. Ruhuna söz geçir. Fazla bir şey anlatmayacağım, spoiler de olmasın zaten. Ama son alıntım'ın son vuruşu tam da on ikiden vurdu. #144413246 Tavsiyemdir, okuyun. En azından bir arkadaşınızla dertleşiyomuş gibi bir hiss'i tadarsınız.
Senin İçin
7.5/10 · 785 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
208 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Axıcı və bol motivasyalı bir kitabdır. Daim yanınızda ola biləcək, özünüzdən uzaqlaşdığınızda , neqativlik yaşananda oxuyub, düşdüyünüz hər duruma şükür edə biləcəyin növdən. “Başkasına iyilik yaptığında, o iyiliği kendine yapmış oluyorsun.” “Zor zamanlarda öğrendiğini, iyi günlerinde istesen de öğrenemezsin.”
Senin İçin
7.5/10 · 785 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
232 syf.
Konuşmanın tek bir lisanı var mıdır? Bence yoktur okur, işte bu kitapta neyi ne kadar konuşamadığımızı bize açık bir dille ifade ediyor. Biraz benliğimizi konuşturmamız gerektiğini aslında bastırılmış cümleleri dile getirmemizin bize ne getirisi olacağını anlatmış. Neyi bastırıyoruz? Neden sesimiz kısılıyor? Okur, biraz yazarla konuşmalıyız bu konuda. Sanki bireysel psikolog tahsis edilmişte senin söyleyemediklerini neden niçin nasıl sualleriyle açığa çıkartıyor izlenimi var bu eserde. Toplumsal bir metin lakin seni aydınlatırken düşündürecek senden bir şeyleri anımsatacak türde bir kitapta denebilir. İkili ilişkiler konu başlığında fazlaca durulurken, benliğimizin kim olduğundan sevgi yoksunluğun neler götürdüğünden yani kısaca hoşlanmasanda bir bireye en az kendi özsaygın kadar başkasının düşüncelerinede hürmet göstermen gerektiği gerçeğini irdeliyor sevgili yazar
A
A
Derin huzurlu bir soluk almak için ideal bir kitap, siz ne dersiniz? #konuşamadığımıznevarsa #ardaerel #inkilapyayinlari
Konuşamadığımız Ne Varsa
Okuyacaklarıma Ekle
223 syf.
·
9 günde
·
Puan vermedi
Genel anlamda güzel ve akıcı bir kitap. Farkındalıklar veriyor. Sıkmadan kendini okutturuyor. Okurken kimi yerlerde tekrara düştüğünü hissettim. Ama genel anlamda okunması keyifli bir eser.
Kendine İyi Bak
7.7/10 · 864 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
248 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
... Geçmiş şimdinin ve geleceğin kusursuz birlikteliği geçmişin bir şekilde sarsıcı gerçeği ile şimdiki zamanda karşılaşıyor olmak ... seni bulması... ... Alıntı: İlk kez aşık oldum ve aşkla yeniden doğmanın bu kadar büyük bir sarsıntı olacağını bilmiyordum. .... Kurgusu gerçekten sarsıyor okurken akıcılığı betimlemeleri çok güzel ilerliyor Ve sonunda gerçekten sizi sarsacak bir kurgu ile karşılaşıyorsunuz...
Sarsıntı
7.3/10 · 1.293 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
232 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Bazen öyle çok inanırız ki o kişinin “doğru” kişi olduğuna; tüm yanlışlarını, hatalarını, bize göre olmayan taraflarını sileriz zihnimizden. O tam da bize göredir. Yanlışı bile doğru yapar zihnimiz, istemediğimiz şeyleri onaylatır bize. Oysa her doğru kişi, doğru olduğu kadar yanlıştır da. Çünkü her doğrunun içinde yanlış tarafları, hataları, bize yaşatacağı hayal kırıklıkları saklıdır gizlice, biz inanmasak da. O halde birini kaybettiğimiz için üzülmeden önce, ne kadar doğru biri için üzüldüğümüzü tekrar düşünmemiz gerek günün sonunda.
Konuşamadığımız Ne Varsa
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.