Arayış

8,1/10  (34 Oy) · 
78 okunma  · 
36 beğeni  · 
987 gösterim
Bu hayata bir kere geliyoruz ve gelmemizin amacı bir arayıştır bana göre. Bak etrafına. Huzur arayışında biri, diğeri para arayışında, başka biri aşk, ötekisi sağlık... Ben bu arayışıma çocukken başladım. İlk önce dışarıda aradım, sonra döndüm içime, kalbimde aradım. Yolculuk yaptım insanların hayatlarında. Koştum hayattan hayata. Ama en önemlisi, içine dönmekmiş. En son da içime yaptığım yolculukla birleştirdim tüm parçaları... Ve aradığımı buldum sonunda... Sonra istedim ki, bu arayışım bir kitap olsun ve ulaşsın binlerce kalbe... Hayat yolculuğunda kalbine misafir olmayı çok isterim...

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2017
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9789751037435
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Yağmur 
18 Mar 19:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Spoi içerebilir.Yazarla sohbet ediyoruz,sanki.En azindan ben öyle hissettim.Hayata bir kere geldiğimizi,bu hayati bir kere yaşayacağımızı;üzüntüyü,kederi,hüzünü,sevinci,mutluluğun hayatin bir parçası olduğunu,hayatımız boyunca iysiyle kötüsüyle sınavlardan geçdceğimizi,kimin dost kimin düşman olduğunu zamanla ve yaşadıklarımızla öğreneceğimizi anlatıyor.Yazar kendi çocukluğunua inerek başlıyor,kitaba ve ailesinden kendisinden kesitler de veriyor.Keyifli okumalar.

Sema Öztürk 
 10 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Daha önce Arda'nın "Senin için" kitabını da okuyup aynı hislere bürünüp kitabın sonunda "ohh be baya iyi geldi" demiştim.Bu kitapta elime geçer geçmez heyecanlandım.Çünkü yazarın üslubu öyle samimi ve doğal ki o yüzden edebi yönden çok mükemmel diyemem.Çünkü edebi kaygı taşımayan amacı insanları motive etmek, onların bakış açısını değiştirmek, hayatta yaşanılan her şeyin bir nedeni olduğunu göstermek ve bunun farkına vardırmak olan bir kitap.Arda'nın yaşadıkları az çok herkesin başına gelmiştir o yüzden bu kitap insana bir dost edasıyla eşlik eder, dinler ve yol gösterir.En önemlisi insanın önce kendisini bilmesini, sevmesini, kendi kıymetini farketmesini sağlar.Teşekkürler Arda! Yüreğine, kalemine sağlık..

Arayış benzeri kitaplar

Star dust 
20 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın kendisiyle aynı ortamdaymış sanki o anlatıp ben dinliyormuşum gibi bir havası var kitabın. Anlatım dili yalın ve samimi. Bir çok insanın günlük hayatında uygulayabileceği kısadan hisseler tadında...

Yasmin 
31 Oca 14:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kişisel gelişim sevenler hala okumadıysanız okuyun derim . , ben okurken tam da zamanında mı okumuştum nedense aşırı etkilenip bir çöm arkadaşıma tavsiye ettiğim bir kitaptı . kitabın “sen diliyle yazılmış olması da fazlasıyla samimi .. ve etkileyici .

Ecem aslan 
06 Eyl 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Dusunce gucuyle degistirebilecegimiz hayatimizi yonlendirebilecegimiz guzel bir bakis acisi sunuyor bizlere. Ayni olaya farkli bakis katmak aslinda yapmak istedigi

Ahsen Aydın 
17 Nis 22:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hani bir işaret beklersiniz. Her şeyi geride bırakıp, başka bir şeylere yeniden başlamak için. Heh işte tam o zaman da rastladığım bir kitap!
Kendini bulmanda yardımcı olacak, kâh yarana tuz basıp ağlatacak, kâh betimlemeleriyle güldürecek bir kitap.
Şahsen özellikle ergenlik çağında olanlara önerebileceğim, kendinizde bir parça bulabileceğiniz hoş bir kitap. Bi anda alıp okumak değil de boş zamanlarda elinize alabileceğiniz bir kitap olabilir. Atıştırmalık gibi :)
Alıp okumayı planlıyorsanız düşünmeden alın derim. Keyifli okumalar.

Feride Ağaxanlı 
 21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap sayesinde hayata bakış açım değişti diyebilirim. Kitap insana aslında bildiği şeyleri hatırlatıyor,yani günlük hayatımızda başımıza gelenlerin,yaşadıklarımızın ne için olduğunu biliyoruz,belki de çoğumuz,ama doğal olarak hep aklımızda olmadığı için unutuyoruz. İşte bu kitap her şeyde bir hayır olduğunu,aslında mutluluğun kendi içimizde olduğunu bize göstererek hatırlatıyor. Okursanız,daha iyi anlarsınız,dediklerimi. İyi okumalar.

Tuğba 
02 Oca 22:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Arda erelin ilk okumuş olduğum kitabıydı bir daha okurmuyum okumam. çünkü çok basit sıradan bir kalemle yazılmış bir kitap hiçbir sürükleyici tarafı yok insana kattığı birşeyde yok.Kişisel gelişim kitaplarını okumayı seven biri olarak malesef arda ereli önermiyorum.

Esin Aykan 
19 Nis 2017 · 6/10 puan

Arda'nın okuyuculara aşılamaya çalıştığı nokta olumlu düşünmenin gücü aslında..Pozitif yönünü her an kullanamayabilir insan..Birazda insanın düşünce yapısıyla da alakalı onun dışında edebi bir yanı yok..

Buse Birinci 
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın ilk kitabı ile aynı amacı sağlayan moral motivasyon arttırıcı ancak edebi değere sahip olmayan bir kitap. Üslup akıci ancak bazı kısımların abartılı olduğunu düşündüğumde sıkılmıştım.

2 /

Kitaptan 47 Alıntı

Esin Aykan 
 16 Nis 2017 · İnceledi · 6/10 puan

Ölmek istesen bile,hayat seni yaşatıyorsa, demek ki hâlâ iyi şeyler olabilir..

Arayış, Arda Erel (Sayfa 130)Arayış, Arda Erel (Sayfa 130)
Qəmər_ 
10 Mar 20:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanların sizi anlaması için,sizin gözünüzden dünyaya bakması gerekiyor bazen.Bu da o kadar zor bir şey ki...

Arayış, Arda Erel (Sayfa 140)Arayış, Arda Erel (Sayfa 140)
Esin Aykan 
16 Nis 2017 · İnceledi · 6/10 puan

Eğer şu an birini seviyorsanız..sevdiğiniz insanın on yedi yaşına dönmeniz gerekebilir..Çünkü her insan bir hikâyedir, okunması gereken. Ve her insanın yaptıklarının arkasında saklanmış duran bir "neden" vardır.

Arayış, Arda Erel (Sayfa 123)Arayış, Arda Erel (Sayfa 123)
Gizem AKDENİZ 
25 Nis 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Sizi kaybetmekten korkmayan her insan, sizi terk eder..."

Arayış, Arda Erel (Sayfa 96)Arayış, Arda Erel (Sayfa 96)
Star dust 
21 Nis 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Aynadaki Sen misin?
Aslına bakarsan, uyandığında aynada gülümsediğin insan da değilsin sen. Uyandığında, aynada kalbinin yansıttığı insansın. Ve hangi bölümünü daha çok yansıtıyorsan hayata, o insanlar gelip seni bulacak. İyi de içinde, kötü de. Kendini mükemmel sanan ise sadece sensin... Çünkü mükemmel değilsin! Sakın kendini mükemmel sanma tepelerde görme. Hala eski sevgiline küfretmekle, hala hayata sinirlenmekle, hala başkalarını suçlamakla, hala sadece sana iyi olanlara iyi olmakla "iyi" bir insan olmuyorsun, üzgünüm... "İyilik" sadece "sana iyi olanlara" yapılmaz çünkü... İyilik, herkese yapılırsa iyiliktir.
Kendine dönüp içindekine iyi ol...
Sonra dışına dönüp, dışarıdakilere ...

Arayış, Arda ErelArayış, Arda Erel
Yağmur 
18 Mar 18:31 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Yaşadığı sorunlar bitmek bilmiyordu,kimin biterdi ki?Bir acıyı kovarken,bir başka acıyla tanıştırırsınız hayat insanı.

Arayış, Arda Erel (Sayfa 11)Arayış, Arda Erel (Sayfa 11)
Qəmər_ 
10 Mar 18:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sadece "gerçekten istersen" oluyordu istediklerin.

Arayış, Arda Erel (Sayfa 29)Arayış, Arda Erel (Sayfa 29)
5 /