Arthur De Vany

Arthur De Vany

Yazar
9.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
88
Gösterim
Adı:
Arthur De Vany
Unvan:
Ekonomist, Yazar
Doğum:
29 Ağustos 1937
Çok yediğiniz ve az hareket ettiğiniz için aşırı kilolu değilsiniz. Aşırı kilolu olduğunuz için çok yiyor ve az enerji harcıyorsunuz.
Ayrıca içeceklerde lezzet yaratan asitler dişlerinizi eritecek kadar asitlidir (suyun pH değeri 7,0, meşrubatların ortalama değeri 2,38'dir). Vücut asidi dengelemek için kemiklerinizden kalsiyum alır.
Kısacası, genetik mimarimiz farklı bir dünyada hayatta kalmaya uygun.

...

Biz insanlar gıdanın kıt ve yaşam şartlarının çetin olduğu bir ortamda evrim geçirdik. Bu yüzden bedenlerimiz bize bulabildiğimiz her şeyi yememizi ve olabildiğince az enerji harcamamızı söylüyor.
İyi beslenen bir beyin iştahınızı azaltarak bedeninizin hareket etmesini haz duyulacak bir şey haline getirir, ama kötü beslendiğinde size yemeye devam etmenizi emreder.
Günümüzde normal bir mutfak büyük ihtimalle atalarımızın ömrü boyunca gördüğünden daha fazla glikoz ya da glikoz yükseltici yiyecek içeriyordur.

Süpermarketlerde mısır gevreği rafları çocuklarınızın oynayabileceği en tehlikeli yerlerden biri.
Taş devri insanının normal varlığı süresince yaptığını düşündüğüm şeyleri tekrarlamak üzere aralıklı, yüksek yoğunluklu antrenmanlar yapmaya başladım. Kısa süreli ve yüksek yoğunluklu spor faaliyetinin, aşırı düzenli sporun monoton rutinliğinden daha iyi sonuç verdiğini gösteren bol bol araştırma var artık.
Yavaş ve uzun koşu faydasız bir egzersizdir; daha sonra da açıklayacağım sebeplerle, ortalama bir hızla bitmek bilmez koşular yapmak yerine yürümek ve oyun oynar gibi birkaç sürat koşusu yapmak daha iyidir.

Şimdilik hiçbir mağara adamının akşam yemeğini kovalarken ya da bir yırtıcı tarafından kovalanırken ağır ağır koşmadığını söylemek yeterli. Ya süratle koşuyor ya aç kalıyor ya da kendiniz akşam yemeği oluyordunuz.
Arthur De Vany
Sayfa 45 - Yürüyüş
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Arthur De Vany
Unvan:
Ekonomist, Yazar
Doğum:
29 Ağustos 1937

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.