Arzu Nar Sezgin

Arzu Nar Sezgin

Çevirmen
8.2/10
68 Kişi
·
149
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
432 syf.
·7 günde·5/10
Seri güzeldi de böyle mi bitirilir? 3. Kitap bitmek bilmedi, sırf üçlemek için uzatan yazarlara gıcık oluyorum. İlk iki kitabını okuyun yeter, üçüncüsü gereksiz zaman kaybı.. neyse geççç
432 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
En çok rüya labirentinden keyif aldım. Sakin görünen koridorda tehlikeli olaylar yer alıyormuş meğer. Hem esprili anlatım hem de gerilimli bir etki. Kitabın ortasında gizemliyi buldum. Ama sonra gizemli ne yapacak? Bloğunu kaldiracak mı internetten merak ettiğimden sonuna kadar okudum. Kerstin gierin harika bir anlatim şekli var. Büyüleyici. Lanet diye birşey de yokmuş. Ikıncı kitabından belliydi
432 syf.
·5 günde·2/10
Kabus gibi bir son kitap yorumuyla merhabalar. Yorumu uzun uzun yazmaya çalışacağım, böylece sizi bu korkunç kitabı okuma işkencesinden kurtarmayı umuyorum. ATZİG serisini çok severek okuduğum için rüyalar kitabına karşı büyük umutlar beslemiştim ama ilk kitap eh, ikinci kitap peh ve üçüncü kitap fiyasko olunca bu yorumu yazmak zorunda hissettim kendimi.

Rüyalar kitabı, astral seyahat üzerine bir kurgu. (İsmi yanlış hatırlamıyorumdur inşallah?) Sebebi, sonucu ve en ufak bir mantığı olmayan, dan diye gelişip dan diye biten bu esas konu, sizi enfes bir olay örgüsü ile kendinizden geçirecek sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yazar nanik yaparcasına bizimle dalga geçiyor ve her şey ergen problemleri ve benmerkezciliği üzerinden ilerliyor. Yok canım, şaka diyor ve okuyup özgün sahneler görmeyi umuyorsunuz ama Yeşilçam sahnelerini aratmayan klişeler dışında hiçbir şey yaşanmıyor. Anlayacağınız esas kurgu zaten bilinen bir şey ve yazar ona katkı da yapamayarak koca bir hayal kırıklığı oluşturuyor. Bende oluşturdu en azından, sizi bilmem.

Gelelim aşka... Her kitapta olmazsa olmaz! Ama bu kitapta yaşanan aşk mı? Oturup bunu tartışalım bence. Bu aşksa Rabbim kalbimi muhafaza et, ne olur böyle rezil etme beni sana ve kendime.
İlk kitapta Henry hakkında bize hiçbir şey vermeyen ama çocuğu kızın hayatına sokan yazar, ikinci kitapta onun mezhep genişliği, yalancılığı ve bencilliği ile canımızı sıkmıştı ama üçüncü kitapta çocuğa acımış olacak ki tüm öfkeli bakışları Liv üzerine yöneltti. Daha önce sevgilisi bile olmamış utangaç kızımız, aynı mezhep genişliği ile görüp görebileceğiniz en saçma ilişki sorununu (ilk kez bu meselenin bir sorun olduğunu gördük bu arada, yaşlar 16 ve 17 ayrıca) çözmeye niyetleniyor. Yalan, dolan, bencillik ve bir tutam kendini rezil etme derken bu yavan ilişki de devam edip gidiyor. Kadına hakaret olarak gördüğüm öyle çok sahne vardı ki ne desem bilemiyorum. Henry görünce aklında en ufak bir bilgi tutamayan bir Liv okumak, yaşadığım en büyük hayal kırıklığı olabilir.

Grayson, bir başka mesele. Aslında yazarın huyu bu galiba. İyi huylu tüm karakterler aşırı saf, afedersiniz adeta alık... Elinizi yüzünüze çarpıp "Neden?" diye sormanız için yazılmış yüzlerce sahne bu nadide eserde sizleri bekliyor.

Annesi arıza Silber kardeşler, kötülük abidesi kaynana, sessiz sakin üvey baba, umursamaz biyolojik baba ve bir tutam da kıskanç üvey kardeş derken çok ilginç bir aile ortamı da ekleyerek kendince bu ergen problemi dolu kitabı aile havasına sokmak istemiş gibi yazarımız ama biz o havayı alamadık be canım.

Kitapta baştan sona sevdiğim tek karakter Mia Silber. Nadide bir organ olarak gördüğüm beyni, gerçekten kullanarak bu seride benim gözümde büyük bir rekor kırdı ve altın plaket almaya hak kazandı. İnsan okurken herkesin bir yerde bu güzel organı hatırlayacağını umuyor ama ne yazık ki Mia dışında kimsenin umurunda değil. Üçüncü kitapta bir yerde Liv'in saçma sapan işlerinden birine karşı neden, neden, neden diye artarda sorup sonunda neden diye sormaktan başka bir şey yapamadığını ifade ediyor Mia. İşte bu kısım benim seriye karşı yazara sormak istediğim soruyu anlatıyor. Neden Kerstin?  Neden yaptın bunu?

Her şey eyvallah diye düşünürken o korkunç geçiştirilmiş son ve her şeyde mantık mı olacak canım ibaresi de eklenince 0 verebilmeyi arzuladım ama imkansız olduğu için 1 puan vermekle yetiniyorum. Yazarın teşekkür yazısını da görünce, neden bu denli benmerkezci karakterler yazdığını da anlayıp bir parça aydınlandım ne de olsa.
432 syf.
·7 günde·8/10
"Ama her şey için neden her zaman bilimsel bir açıklama olmalıydı ki?"

Serinin üçüncü ve son kitabı olduğunu baştan belirterek söze başlamak en doğrusu olur sanırım. İlk iki kitabı okumadan bu yorumu okumanızı tavsiye etmem.
Çok sevdiğim bir seri daha böylece bitti. Her ne kadar ilk kitapta aldığım heyecanı devamında sürdüremese de bu seri gerçekten güzeldi. Bu kitapta bir çok karakterin değişimine tanık olduk ve bence güzel bir sonla bitti. Kitapta beni en çok hayran bırakan ise Mia oldu. Yaşına rağmen aşırı zeki ve her türlü gizemi çözebiliyor tanrım insan keşke benim de böyle tatlı bir kardeşim olsa diyor! Fantastik şeyleri seven herkesin kesinlikle keyif alacağı bir seriydi tavsiye ederim.
432 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Bir çok sır çözüme ulaşsa da en önemli sır gizemini koruyor. Rüyada nasıl buluşuyorlar? Tüm sırların gizemlerin cevabı bu kitapta. Sırlarla birlikte aşk...
432 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Gizemlinin kim olduğunu öğreniyoruz ve ben tahmin edemedim. Seri sonu olarak çok güzel bir kitap zaten seri harika Muhakkak okuyun ben çok sevdim.
432 syf.
·Beğendi·8/10
Kitap yine sene başlarında okuduğum kitaplardan. Serinin 3. Kitabı olan kitabı epey beğendiğimi hatırlıyorum. Seri genel olarak çok akıcıydı. Yazarın diğer kitaplarını da severek okumuştum. Bu seri de okunmayı hakeden kitaplardan.
432 syf.
·3 günde·9/10
Çok sevdiğim son kitabı da yanlız kitabın iç kapağına sinir oldu çok güzel bir turkuaz renk ve Siyah beyaz bir figür ama kit tutmaya müsait bir kapak. Bu kitapta Mia ya daha çok bayıldım resmen küçük dedektif
432 syf.
Konu harikaydı rüyalar... Ama yazar bi son yazmayı unutmuş olacak ki kitapta o kadar bahsedilen "kesin bilimsel açıklaması vardır " sözü ortada kalmış. Yinede seri sürükleyiciydi.
432 syf.
·Beğendi·8/10
Rüyalar kitabi üçlemesinin en güzel kitabıydı. Bir seri ancak bu kadar güzel final yapabilirdi. Kitap bir çırpıda okunuyor. Serinin diğer kitaplarına göre daha akıcı. Mutlaka okunmalı.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 149 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 134 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.