1000Kitap Logosu
Audrey Niffenegger

Audrey Niffenegger

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
105 Kişi
348
Okunma
16
Beğeni
1.165
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar, Sanatçı
Doğum
South Haven, Michigan, Amerika Birleşik Devletleri, 13 Haziran 1963
Yaşamı
Audrey Niffenegger, Colombia College Chicago Center'da Disiplinlerarası Kitap Sanatı Programı'nda yazı, tipo baskı, özel kitap baskısı dersleri vermekte olan bir sanatçıdır. İlk romanı olan Zaman Yolcusunun Karısı (The Time Traveller's Wife) 2004 yılının en iyi kitabı seçilmiştir.
541 syf.
·
4 günde
·
Puan vermedi
İlkokul zamanlarımda görüp merak ettiğim ve okumayı çok istediğim bir kitaptı. Uzun süreler aklımda yer edinmesine rağmen yıllar yıllar sonra elime geçti. Ve ben henüz okuyabildim. Okumamış olmama rağmen kendimce özel bir yere koymuştum bu kitabı. Sanıyorum ki her şey zamanında güzel. İlkokul veya lise yıllarımda okusaydım belki çok beğenecektim ama şimdi biraz sıkıldım. Artık sadece kurgu yetmiyor. Edebi anlamda da bir hissiyat arıyorum sanırım. Bence 15-16 yaşlarındaysanız sevebileceğiniz bir roman.
Zaman Yolcusunun Karısı
Okuyacaklarıma Ekle
7
541 syf.
·
9 günde
·
7/10 puan
Bu kitabı sevdim fakat tüm kalbimle sevemedim. İlk olarak şimdiki zamanlı anlatımdan hiç hoşlanmıyorum. Okuma zevkini baltalayan bir numaralı unsur olarak görmüşümdür her zaman. Bir diğer neden ise kitabın gereksiz ayrıntılarla uzatıldığını düşünmem. Kitap muhteşem başlayıp muhteşem bitiyor. Fakat gelişme kısmında ana hikayeye pek bir katkısı olmayan birçok olay okuduğumu düşünüyorum. Bu da bazı insanlarda hikayeden kopma hissi meydana getirebilir. Kitabı sonuç olarak orta karar beğendim. Bol bol da ağladım. Buradan sonrası spoiler içerir. Neden bilmem Henry'nin Clare’a olan aşkından çok kızıyla olan ilişkisi beni daha çok etkiledi. Henry'nin Alba'ya bakaren "yaşamak istiyorum" diye düşünmesi beni çok üzdü. Ingrid'in ölümü ise kitaptaki en vurucu sahnelerden biriydi. Okurken o deliliği ve çaresizliği sanırım herkes hissetmiştir. Bu kitapta asıl kahramanlar değil zavallı Ingrid en çok aklıma kazınan karakter oldu.
Zaman Yolcusunun Karısı
Okuyacaklarıma Ekle
2