Zaman Yolcusunun Karısı

8,0/10  (21 Oy) · 
70 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.011 gösterim
Zaman Yolcusunun Karısı
Amerika'da bir yıldan uzun süredir Amazon'un en çok satanlar listesinden düşmeyen ve Amazon editörlerinin 2004 yılınan en iyi kitabı seçtiği "Zaman Yolcusunun Karısı", çok katmanlı bir roman. Dokunaklı bir aşk hikayesini ; gerçekçi karakter çözümlemelerinden vazgeçmeden, ilginç bir bilimkurgu dünyasına oturtan bu kitap için, 'son yılların en güzel aşk hikayesi' diyebiliriz.
"Artık aşk hikayeleri yazılmıyor diyenlere, 'Zaman Yolcusunun Karısı'nı ısrarla öneririm. Baş döndürecek kadar romantik olmasının yanında, hayran olunacak bir yaratıcılık ve ustalıkla işlenmiş büyüleyici bir roman"
Scott Turow
"Bu kitap ürkütücü bir şekilde kusursuz"
Scotland on Sunday
"Nifenegger büyük bir içtenlik ve cesaretle, kendi zaman tünelindeki aynalarla oynuyor."
The New Yorker
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2009
 • Sayfa Sayısı:
  541
 • ISBN:
  9789753317283
 • Orijinal Adı:
  The Time Traveler's Wife
 • Çeviri:
  Elvan Umur
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Zaman Yolcusunun Karısı kitabını okumayan çok şey kaybeder çok güzel ve anlamlı bir aşk hikayesi bir o kadar da duygusal gönül rahatlığı ile okunabilecek güzel bir eser keyifli okumalar Türkiye ...

Özge Uzun 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok sevdiğim karakterler, çok sevdiğim bir hikaye. Aklımın alamayacağı kadar büyük bir fedakarlık ve bekleyiş. İnsan keşke gerçek olsa diyor. Her ne kadar üzücü bir hikaye de olsa.

Büşra H. 
26 Nis 17:39 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok satanlar listesindeki aşk romanlarını bir noktadan birbirine benzetmişimdir hep. Zaman Yolcusunun Karısı bu genellemeye kesinlikle uymuyor. Bence hem çok romantik hem çok şaşırtıcı bir kitap. Sadece aşk romanı kategorisinde değerlendirmek hata olur özünde fantastik sayılır. Belki de bu yüzden hem kitabı hem filmi çok beğendim.

Zeynep 
27 Mar 01:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Okurken çok keyif alıp, kitabın içerisinde sürüklenmiştim resmen. Hüznü, aşkı okuyucuya çok iyi bir şekilde hissettirebilmeyi başarıyor. Sonrasında filmini izlediğimde kitabı okurkenki duyguyu tam olarak hissedemedim. Sonunu bildiğim bir hikaye olduğu için, sanırsam pek başarılı bulamadım.

senem reis 
04 Ağu 17:56 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Merak uyandıran bilim kurgu tarzında üstüne de aşk eklenince en çok okunan kitaplar listesine girmiş.Başlarda çok sıkılmıştım okuduğum dönemde tavsiye eden arkadaş devam etmemi söylüyordu. Sonlara doğru çok sürükleyiciydi. Sonunda teşekkür ettiğimi hatırlıyorum.

Sedat türksever 
14 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 5/10 puan

Bu kitabın filmini izledikten sonra bu kitaba başladım.Film kadar güzel bulamadım yarıya gelmeden de bıraktım.Filmini gerçekten beğenmiştim ama kitabı sarmadı.

Kitaptan 17 Alıntı

Ruta 
20 May 14:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ama C'est la vie (hayat böyle). Zaman değişiyor. Ve biz bu anı yaşıyoruz.

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 165 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 165 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)

Giriş
Yalnız başıma uyuyup uyanıyorum. Yürüyüşe çıkıyorum. Yorulana dek çalışıyorum. Bütün kış boyunca kar altında kalmış çalı çırpının rüzgarla oyununu seyrediyorum. Her şey üzerinde düşünmeye başlayana kadar basitmiş gibi görünüyor. Neden aşk, ayrı kalınca çok daha derinden hissedilir?

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 9 - Epsilon Yayınları)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 9 - Epsilon Yayınları)

Benim durumunun asıl inanılmaz yanı, aslında gerçek olmam. Bu gelip gitmelerin, yer değiştirmelerin bir mantığı,bir kuralı var mı? Yerinden kımıldamamanın, her anı şimdiki zamanla doldurmanın bir kuralı var mı?

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey NiffeneggerZaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger
Ruta 
23 May 17:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İlkbahar Bahçesi:
bir yaz gemisi
kış hayalimin içinden
yüzerek geliyor.
6/4/79

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 347 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 347 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
Ruta 
23 May 17:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bedenim bir çocuk istiyordu. İçimde bir boşluk hissediyor ve dolmak istiyordum. Kalıcı olacak birini sevmek istiyordum. Her zaman burada olacak birini. Bu çocukta Henry'den bir şeyler olmasını istiyordum. Henry gittiğinde, tamamıyla gitmiş olmayacak, bir parçası hep benimle kalacaktı. Afet halinde... Yangın çıkarsa, sel olursa... sigorta olarak...

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 332 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 332 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
Ruta 
22 May 22:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Ne Zaman, ne Mekân, ne Kader, ne de Ölüm arzularıma boyun eğdirebilir en son an gelene kadar..."

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 256 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 256 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
Ruta 
23 May 17:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu anda
tüm ümitler zayıf,
ufacık.
Müzik ve güzellik
kederimin tuzu;
bir beyaz boşluk
buzumu yarıp geçiyor.
Kim söyleyebilirdi
seks meleklerinin
bu denli hüzünlü olduğunu?
ya da arzu olarak bilinenin
bu engin kış gecesini
bir karanlık seline
dönüştüreceğini.
23/1/79

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 346 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 346 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
Ruta 
23 May 17:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sanırım, sanat -ya da herhangi bir şey- yapmanın en zor tarafı, uçucu ve henüz gerçekleşmemiş bir fikrin somutlaştırılması, maddeler dünyasında bir madde, bir cisim haline getirilmesi. Sıradan insanları muhteşem yaratıklara dönüştüren Circe, Mimbue, Artemis, Athena gibi tüm o eski büyücüler, bu duyguyu tanıyor olmalılar. Büyücülerin sırlarını çalıp silahlanılabilir: ah, bak, bu yeni bir şey işte. İstersen ona domuz, savaş, defne ağacı de, istersen sanat adını ver. Büyü, küçük bir büyü, ertelenmiş bir büyü ortaya koyabilirim. Her gün çalışıyorum ama somut hiçbir şey yok. Penelope gibi, dokuyup söküyorum.

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 290 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 290 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
Ruta 
23 May 17:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Ümitsiz anlar, insana ölçüsüz şeyler yaptırır.

Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 275 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)Zaman Yolcusunun Karısı, Audrey Niffenegger (Sayfa 275 - Epsilon Yayıncılık, 2. Baskı, Eylül 2009)
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber

Edebiyat Tarihinin En İyi 100 Giriş Cümlesi
Edebiyat Tarihinin En İyi 100 Giriş Cümlesi Bazı romanları elimize aldığımızda, daha kapağını açtığımız anda, ilk cümleleri okurken biri sarıp sarmalamaya başlar. Bazılarında ise 50. sayfaya geldiğimiz halde okumakta zorlanırız. Özellikle sıradışı girişler bizi daha çok etkisi altına alır. Ve elbette romanı okuyup tamamadıktan sonra ilk sayfaya dönme isteği uyandıran romanlar.