Zaman Yolcusunun Karısı

8,1/10  (17 Oy) · 
57 okunma  · 
11 beğeni  · 
885 gösterim
Zaman Yolcusunun Karısı
Amerika'da bir yıldan uzun süredir Amazon'un en çok satanlar listesinden düşmeyen ve Amazon editörlerinin 2004 yılınan en iyi kitabı seçtiği "Zaman Yolcusunun Karısı", çok katmanlı bir roman. Dokunaklı bir aşk hikayesini ; gerçekçi karakter çözümlemelerinden vazgeçmeden, ilginç bir bilimkurgu dünyasına oturtan bu kitap için, 'son yılların en güzel aşk hikayesi' diyebiliriz.
"Artık aşk hikayeleri yazılmıyor diyenlere, 'Zaman Yolcusunun Karısı'nı ısrarla öneririm. Baş döndürecek kadar romantik olmasının yanında, hayran olunacak bir yaratıcılık ve ustalıkla işlenmiş büyüleyici bir roman"
Scott Turow
"Bu kitap ürkütücü bir şekilde kusursuz"
Scotland on Sunday
"Nifenegger büyük bir içtenlik ve cesaretle, kendi zaman tünelindeki aynalarla oynuyor."
The New Yorker
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  541
 • ISBN:
  975331728x
 • Orijinal Adı:
  The Time Traveler's Wife
 • Çeviri:
  Elvan Umur
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özge Uzun 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok sevdiğim karakterler, çok sevdiğim bir hikaye. Aklımın alamayacağı kadar büyük bir fedakarlık ve bekleyiş. İnsan keşke gerçek olsa diyor. Her ne kadar üzücü bir hikaye de olsa.

Sedat türksever 
14 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 5/10 puan

Bu kitabın filmini izledikten sonra bu kitaba başladım.Film kadar güzel bulamadım yarıya gelmeden de bıraktım.Filmini gerçekten beğenmiştim ama kitabı sarmadı.

İsmail Altun 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Zaman Yolcusunun Karısı kitabını okumayan çok şey kaybeder çok güzel ve anlamlı bir aşk hikayesi bir o kadar da duygusal gönül rahatlığı ile okunabilecek güzel bir eser keyifli okumalar Türkiye ...

Kitapla ilgili 1 Haber

Edebiyat Tarihinin En İyi 100 Giriş Cümlesi
Edebiyat Tarihinin En İyi 100 Giriş Cümlesi Bazı romanları elimize aldığımızda, daha kapağını açtığımız anda, ilk cümleleri okurken biri sarıp sarmalamaya başlar. Bazılarında ise 50. sayfaya geldiğimiz halde okumakta zorlanırız. Özellikle sıradışı girişler bizi daha çok etkisi altına alır. Ve elbette romanı okuyup tamamadıktan sonra ilk sayfaya dönme isteği uyandıran romanlar.