Beni Hatırladın mı? Tüm Dünya Bu Kadını Okuyor

7,7/10  (42 Oy) · 
149 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.657 gösterim
Bir sabah uyansanız ve hayatınız kusursuz olsa...?

Lexi, berbat bir trafik kazasının ardından hastanede gözlerini açıyor. Ona göre sene 2004. Kendisi yirmi beş yaşında ve çarpık dişli biri. Felaket bir aşk hayatına sahip. Ancak, her ne kadar inanamasa da, öğreniyor ki, sene aslında 2007 -Lexi artık yirmi sekiz yaşında, dişleri inci gibi ve çalıştığı departmanın da patronu olmuş; üstelik de evli! Hem de yakışıklı mı yakışıklı bir milyonerle! Rüyalarındaki hayata aniden nasıl iniş yapıverdi böyle acaba?

Lexi şansına inanamıyor -özellikle de nefes kesen yeni evini gördüğü zaman! Kocasını yeniden tanımaya başlayınca muhteşem bir evlilik hayatı olduğunu da öğrenecek, çok iyi biliyor. Üstelik sevgili kocası bir de 'Evlilik Kitapçığı' hazırlamış onun için.

Fakat Lexi yeni kimliği hakkında daha çok bilgi edindikçe, kusursuz hayatının yüzeyinde çatlaklar oluşmaya başlıyor. Eski dostlarının hepsi ondan nefret ediyor. İşine göz dikmiş, dişli bir rakibi var.

Bir de üstüne üstlük dağınık saçlı, seksi bir erkek çıkıp...
yeni bir bomba patlatıyor!
Yani, ne olmuş olabilir ki?
Lexi bir gün her şeyi hatırlayacak mı?
Ve hatırlarsa ne olacak?

“Yine kendine has Kinsella. Tam da yaz için biçilmiş kaftan.”
- Publishers Weekly

“Lezzetli bir roman, sayfalar parmaklarınızın arasından akarken hem karnınız ağrıyana kadar gülecek, hem de ara sıra kalbinizi ağrıtacak kederler yaşayacaksınız… Kinsella, hafıza kaybının ne ironik sonuçlar doğurabileceğini
sular seller gibi ifade ediyor.”
- USA Today

“Sophie Kinsella'nın alameti farikaları: Komedi, dürüstlük, tazelik.”
- Barnes and Noble


(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2008
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786050058116
 • Orijinal Adı:
  Remember Me?
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
DERYA... 
31 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Düşünün ayağınız kaydı düştünüz...Gözlerinizi hastanede açtınız ve aradan üç yıl geçmiş...Evet koskoca üç yıl...Neler olmuş neler...Ülkenin başbakanı değişmiş,Brad Pitt Jennifer Aniston'dan ayrılmış,Angelinayla evlenip bir de çocuk yapmış...Kitkat çikolataları yeni çıkmış...Çok şey değişmiş...Değişmeyen tek şey küresel ısınma...

Azıcık spoiler içeriyor olabilir...Kahramanınızın hayatını hiç sormayın...Zira onun hayatı,kaderi baştan yazılmış adeta...Evlenmiş haberi yok...Patron olmuş nasıl olduğunu bilmiyor...Artık kırk değil,otuz altı beden şokta...Ha tüm bunlar yetmezmiş gibi birde ortalarda sevgilinim diye dolaşan bir adam var...Ya dostlarına ne oldu da onunla konuşmuyorlar...Peki tamam da bunlar nasıl oldu...Hangi ara oldu...Ve en önemlisi o neden hiçbir şeyi hatırlamıyor...

Sophıe Kinsella yemin etmiş,and içmiş adeta kimseyi gülümsetmeden bırakmam diye...Yüzümde kocaman bir gülümsemeyle okudum resmen...Hadi canımlar,bu kadar da olmazlar,aman Allahımlar dilimde,kalbimde hiç susmayan kahkalar...Tam bayramlık bu kitap...Bayram şekeri tadında...Bu arada bayramımız kutlu olsun 1000 kitap ailem...Küçüklerin gözlerinden,büyüklerin ellerinden öpüyorum...

ibiaryu 
 13 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın okurları üç aşağı beş yukarı nasıl keyifli ve eğlenceli eserler yazdığını bilirler bu romanı da yazarın kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken romanlarından biri bence eğlenmek ve gülümsemek için birebir.

ebru tepe 
29 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sophie Kinsella'nın değişik kurgularından biri daha. Diğer kitapları kadar parlak olmasa da bir çırpıda okunabiliyor. Aslında tüm hikaye ana karakterin kendi iç sorgulamarıyla geçiyor belirgin bir erkek karakteri bence yok; herkesten eş dost anne koca sevgili kardeş hikaye içinde dağınık olarak bahsediliyor hepsi eşit rol oynuyor yani. Kitap bana biraz yavan gelse de sonunda yüzünüzde tatlı bir tebessüm bırakmasını da biliyor.

Nejla GÜNEŞ 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kız kendinden hayatından mutsuz bir gün bir hastane odasında gözlerini açar ve istediği her şeye son 3 yılda sahip ama nasıl bu noktaya geldiği muamma çünkü geçirdiği trafik kazasıyla hafıza kaybı yaşıyor. Derken muhteşem taş gibi eşini de aldattığını öğreniyor. yok canım hayır bu o olamaz.çok eğlenerek okudum.. güzeldii.

Nurşah Coşkun 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir günde bitirebileceğim kadar sürükleyiciydi .Sonu pek tatminkâr olmasa da Eğlenceli diyebileceğim bir kitap.Kitbın kapağını kapattığınızda amnezik Olmadığınız için şükredeceksiniz :)

Pelin Sueda 
06 Ara 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sophie 'nin süper akıcı , eğlenceli ve keyifli diline bir kez daha hayran kaldım . Yine enteresan bir konu . Elime aldığım gibi bitirdim neredeyse . Sanki diğer kitaplarına göre biraz daha mı yavan gibi geldi bana . Yine de okuması keyifli bir Kinsella kitabıydı :)

busunkitapligi 
14 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Sophie Kinsella kitapları seven biri olsam da okuduklarım içinde en sevmediğim bu kitap oldu diyebilirim. O sevimli chichlit havasını alamadım bu kitabında. Hediye olduğu için kitaplığımda tutuyorum.