Güllere Sor Claybornes' Brides (Rose Hill) Serisi 1

8,1/10  (23 Oy) · 
66 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.018 gösterim
New York'taki dar sokakta terk edilmiş bir bebek bulan Clayborne kardeşlerin hayatı birdenbire değişir. Bebeğe Mary Rose adını verip onu bir leydi gibi yetiştirmek adına Montana, Blue Belle'e yönelirler. Aralarında kan bağı olmasa da orada bir aile olurlar. Ancak ansızın karşılarına çıkan bir yabancı onları ayırma tehdidi oluşturmaktadır...


Lord Harrison Stanford MacDonald belindeki silahla boş boş gezinmektedir, fakat çok geçmeden özünde bir centilmen olduğunu kanıtlar. Ağabeyler ona haydut bölgesinde nasıl hayatta kalacağını öğretirler, Mary Rose ise derin ve ümitsiz bir tutkuyla onun kalbine dokunur. Ancak kısa süre içinde yıkıcı gerçekler Mary Rose'un kendisi, hayatı ve yeni keşfettiği aşkı hakkında bildiği her şeyi sorgulamasına neden olur.


"Garwood'un usta kaleminden çıkma, aile değerlerini vurgulayan sürükleyici bir hikâye."
Kirkus Reviews


"Gülüp ağlayacak ve şefkatle aşkın gücünü hissedeceksiniz.GÜLLERE SOR ışıltılı bir başarı örneği."
Romantic Times


"Garwood hayranlık uyandıran olağanüstü anlatım tarzı ve karakterleriyle kalbinize dokunacak."
Rendezvous


"İlgi çekici karakterleriyle heyecan verici ve sürükleyici bir hikâye."
Library Journal
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  620
 • ISBN:
  9789944824699
 • Orijinal Adı:
  For The Roses
 • Çeviri:
  Sarin Simonyan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Serpil Ağ 
 01 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Julia Garwood'u historical romance kitaplarına olan, zaafım vesilesiyle tanıdım. Sonra bir de baktım, yazarın çevrilmiş bütün kitaplarını temin etmişim. Benim nazarımda, Julia Garwood'un yeri ayrıdır. Çünkü yazarın kitapları, beni bir taraftan hüzünlendirirken, diğer taraftan istem dışı gülümsetir. Bana iki duyguyu aynı anda hissettiren, nadir bir kaç yazardan biridir.

Kitapları hakkında genelleme yaparak konuşmak istersem, bütün kitaplarında kurgu mükemmel. Yazarın anlatımı sade ve basit ama kurgu sürükleyici. Bana göre tek sıkıntı,şu gereksiz erotizmi katması. İskoçya tarihi romanlar, yazmada başarısını kanıtlayan yazar, günümüz koşullarını içeren romanlar yazma konusunda da başarısını tartışmasız kanıtlamıştır.

" Güllere Sor " adlı kitabı, günümüz topluma bir örnek olabilecek nitelikte. Son zamanlarda arada kan bağları olmasına rağmen, bir çok aile arasındaki bağlar kopma noktasına gelmekte. Eski dayanışma ve birlik beraberlikler hemen hemen hiç yok. Yazar bir atıfta bulunarak kitabın da, aralarında hiçbir kan bağı olmadığı halde, dört kardeşin birbirlerine kenetlenerek vermiş oldukları sıcacık aile bağlarını anlatan yaşam mücadelesine değinmiş. Ayrıca Lord Harrison ve Mary Rose arasında gelişen tutkunun aşka dönüşmesi de, mükemmel bir kurguyla işlenmiş.

İnsanlar arasındaki bağlardan hangisi daha kuvvetlidir. Kan bağı mı yoksa sevgi bağı mı! Okuyup siz karar verin...

**Kitap Kahve** 
01 Oca 04:39 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sokakta terk edilmiş olarak buldukları bir çocuğu kendi ailesinden biri gibi yetiştirirler. Julıe Garwood'un okuduğum en güzel romanı.Bir kaç kitabını daha okudum.Başka kitaplarını da almayı düşünüyorum.Özellikle bu kitabını okumayı sevenlere tavsiye ederim.

Kitaptan 53 Alıntı

Eğer az da olsa kendinden ödün vermeye başlarsan eninde sonunda tamamen değişirsin. Ve kendini kaybedince herşeyini kaybetmiş olmaz mısın?

Güllere Sor, Julie GarwoodGüllere Sor, Julie Garwood

Üniversiteye gitmek bilgi edinmenin yollarından sadece biri. Başka yollarda var. Bir derece yapmak, cehalete karşı bir güvence değildir.

Güllere Sor, Julie Garwood (Sayfa 104)Güllere Sor, Julie Garwood (Sayfa 104)

Tanrım, ne kadar da güzel gözleri vardı.
Bu düşünce aklına girdiği an başının belada olduğunu fark
etti

Güllere Sor, Julie GarwoodGüllere Sor, Julie Garwood

"At herşeyiyle en az atalarım kadar inatçı, " dedi Harrison. "Gözlerinde ateş vardı ve başka birşey daha... Sabır... Sanırım onu anlamayan insanlar için."

Güllere Sor, Julie GarwoodGüllere Sor, Julie Garwood