Düğün (Lairds' Fiancées Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.596
Gösterim
Adı:
Düğün
Alt başlık:
Lairds' Fiancées Serisi 2
Baskı tarihi:
Ocak 2012
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789944820455
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Wedding
Çeviri:
Mine Atafırat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Çocukken babası tuzağa düşürülerek öldürülen İskoç soylusu Connor MacAlister, içindeki intikam duygusunu hiç kaybetmemiş, babasının katilini bulmak hayatının amacı haline gelmiştir. Connor, babasının öldürülmesinde parmağı olduğunu düşündüğü, zalim McNare'e zarar vermek için, onunla evlenmek üzere yola çıkan İngiliz Baron Haynesworth'un kızı Brenna'yı kaçırır. Brenna sıradan bir İngiliz soylusu değildir. Kişilikli, adalet duygusu güçlü, kendine özgü bir kızdır. İngilizler'in vahşi kabul ettikleri dev gibi bir İskoçyalı olan Connor'la ciddi bir mücadeleye girişir ama sonunda boyun eğmek zorunda kalır.

Kitaplarının pek çoğu New York Times Bestseller listelerine giren Julie Garwood'un bu kitabını da soluk soluğa okuyacaksınız...
408 syf.
·Puan vermedi
Öyle hayatlar vardır ki içimizde kimisi nefret, kimisi kin, kimisi aşk ve yürek besler. Nefret insanın ayağını kaydıran bir buz kütlesidir. Düşersin sebebinden kaygı intikam almak ister. Olduğunca zengin, bir adamın oğluna bıraktığı en akıl dışı miras intikamdır. Yılllar, aylar, günler birbirini kovalar Connar yakışıklı, cesur bir genç olur. İntikamı için öyle bir evlilik yapar ki aklı, intikamın dolaylı yolundan uzandığı eşinden başka kimseyi kabul etmez. İntikam ateşiyle yanan Connar artık aşk ateşiyle de yanmaya başlar. Umutlar, rüyalar, sevgiler birbirini kovalar. İntikamdan bir hayat doğar. Hayat bazen ayna gibidir. Bakarız ya karanlık, bakarız ya aydınlık...
Bir umut iki rüya, bir hayat iki nefes besler. Kendi hayatımızı okur, sevdiğimizin hayatını yaşar, kalan hayatları yazmakla yetiniriz.
Kitabı tavsiyelerimle sevgiyle sunuyorum. Huzurlu okumalar :))
408 syf.
·5/10 puan
Jolie garwood’un sanırım bütün kitaplarını okudum ve gerçekten çok iyi bir eski dönem aşk romanı yazarı olduğunu söyleyebilirim. Çok güzel ve okurken çok keyif aldığım bir romandı. Aşk romanlarından çok bişey beklememek lazım aslında jolienin kitaplarının konuları genelde birbirine benzerlikgösteriyor eğer bunu severseniz bütün kitaplarını severek okursunuz demektir. Ben sevdim tavsiye ederim.
 • Gelin
  8.5/10 (188 Oy)142 beğeni622 okunma13 alıntı4.032 gösterim
 • Mutluluk
  8.5/10 (118 Oy)98 beğeni507 okunma51 alıntı3.409 gösterim
 • Sen Gelmeden Önce
  8.3/10 (122 Oy)109 beğeni587 okunma10 alıntı4.459 gösterim
 • Cennet
  8.5/10 (122 Oy)100 beğeni518 okunma25 alıntı4.421 gösterim
 • Sır
  8.2/10 (126 Oy)78 beğeni440 okunma18 alıntı3.648 gösterim
 • Seni Beklerken
  8.6/10 (138 Oy)123 beğeni601 okunma58 alıntı4.775 gösterim
 • Son Söz Aşkın
  8.5/10 (136 Oy)105 beğeni508 okunma50 alıntı3.941 gösterim
 • Yüreğe Söz Geçmiyor
  7.9/10 (204 Oy)149 beğeni669 okunma152 alıntı8,6bin gösterim
 • Sonsuza Kadar
  8.6/10 (167 Oy)149 beğeni670 okunma29 alıntı5,1bin gösterim
 • Kusursuz
  8.5/10 (145 Oy)117 beğeni567 okunma20 alıntı3.428 gösterim
408 syf.
·2 günde·7/10 puan
Ne okusam diye düşünürken çektim bir kitap. O da serisinin ikinci kitabı çıktı. Serinin ilk kitabındaki karakterler burada da geçiyor ama bu tarz kurguların sonu belli olduğundan bu durum beni rahatsız etmiyor.

Bu tarihi aşkta İskoç ve İngiliz düşmanlığını konu almış yazar. Enteresan bir erkek karakter var. Epey bir süre bende kitaptaki kadın karakter kadar anlayamadım adamı. 'Brenna, yalnız değilsin tatlım' diyesim geldi.

Sevdiğim bir tarihi aşk romanı oldu kısacası.
408 syf.
·6/10 puan
Gelin'in ikinci kitabı olarak pek sevmedim bu kitabı çünkü bayağı yordu beni okurken. karakterleri sevemedim bir türlü, bana çok yapay geldiler.

kitabın en çok sevdiğim yanı hatta belki de sevdiğim tek yanı içinde Alec ve Jamie'nin olduğu bölümlerdi ki gerçekten çok eğlenceli bir çift...

Üstelik kadın karakterde Jamie'de gördüğüm isyankarlığı ve gücü göremedim kim ne derse boyun eğdi ve aslında çoğu tarihi aşk kitabında rastladığımız bir şeydir bu.

Gelin'i okuduysanız ve alec ve jamie'ye doyamadıysanız okuyun ama pek gerekli bir kitap olduğunu düşünmüyorum.
408 syf.
·6 günde·7/10 puan
Bilmiyorum araya Izmir seyahatim girdigi icin mi ama bu kitabı baya geç bitirdim.Kitap güzeldi fakat gereksiz uzatnalar da vardı.Bazı yerlerde yeter artık dediğim kısımlar oldu.Connor ve Brenna aşkı güzeldi.Keyifli okumalar ...
408 syf.
·7 günde·1/10 puan
Sanırım bu romanı sevmeyen tek kişi benim.İlk kitaptan tanıdığımız Jamie baya sulu göz olmuş. Kız tam anlamıyla salak oğlan ondan da salak. Gelin güzeldi ama bu berbat hiç okumayın derim.
408 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Düğün kitabı Gelin kitabı kadar iyi olmasa da, beğenimi kazandı. Brenna'nın muzırlık yeteneklerini çok sevimli buldum. Kendime de benzettim. Jamie ve Alec karakterlerine bu kitapta da rastlamak güzel. Zaten yazarın espri anlayışını oldukça beğeniyorum. Beni sık sık gülümsetiyor. İskoç erkeklerinin kaba saba davranışlarını, her daim savaşa hazır saldırganlıklarını, afedersiniz kalas bile daha anlayışlı ve ruhlu bir varlıktır diyebileceğiniz erkekleri yani... Kendilerine aşık etmeyi becerip, süt dökmüş kediye çeviren naif İngiliz kadınlarının arasındaki aşkı anlatıyor diyebiliriz. Ve bu öyle gülümsetiyor ki.
408 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Serinin ilk kitabı olan 'Gelin' i daha çok beğenmiş olmakla birlikte bu kitabında fena olmadığını söyleyebilirim. Ilk kitaptan yaklaşık 15-20 yıl sonraki zaman anlatılıyor. Ana erkek karakter yine İskoç ana kız karakter yine Ingiliz. Ilk kitabı okuduysanız konuyu az çok tahmin edersiniz. Gelin kitabındaki karakterler bu kitapta da geçiyor fakat arka planda kalıyorlar. Olaylar, ana karakterler ve zamanlar farkli oldugu için serinin birinci kitabını okumak zorunda degilsiniz. Bir kopukluk olmuyor yani. Ben julie garwood un tarzını sevdim. Ortaçağ Ingilteresinden Iskoçyasına geçiş yapmak hoş bir değişiklik oldu.
408 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10 puan
Merhaba! Nasılsınız? Ben yoğunluk arasında güzel bir kitap bitirmiş gibi. Evet, #juliegarwood 'ın #lairdsfiancees serisinin ikinci kitabı #düğün 'ü okuyup bitirdim.

Öncelikle bu yazarın okuduğum ikinci kitabı ve okuduğum ilk kitabı, bu serinin birinci kitabı Gelin'di -nasıl bir cümle oldu bu böyle. - ve yazım dilini beğenmemiştim. İkinci kitap Düğün de elimde olduğundan yazara bir kez daha şans vererek bu kitabı bayağı bekletsem de okudum ve şaşırtıcı bir şekilde beğendim. İlk kitaptaki kötü deneyimimden sonra bu kitap konusunda önyargılı sayılırdım ama yazar, dilini düzeltmiş ve yazım şeklini düzenlemişti, eee hikâyede güzel olunca, ben bu kitabı beğendim. Kitap tabii ki tarihi kurgu. Serinin ilk kitabından tanıdığımız Alec ve Jaime bile vardı, bu beni mutlu etti. Kitap, kısa bir geçmiş ile başlıyor ve günümüz şeklinde devam ediyor.

Connor, babasının intikamını almak için senelerce beklemiş ve şimdi de eline bir fırsat geçmiştir. Düşmanının evleneceğini kızı kaçırarak onunla evlenmiştir. Gel gelelim bu kızı basite almaması gerekiyordur; oldukça sevecen, iyilik dolu bir kız da olsa kocasına karşı dik başlı sayılabilecek bir yapısı da vardır.

Dediğim gibi, şaşırtıcı bir şekilde kitabı beğendim beğenmesine ama kız karakterimiz Brenna kesinlikle beni çıldırttı. Bir insan iyi biri olabilir ama bu salak olabileceği anlamına gelmiyor ama ne yazık ki bizim kız biraz salaktı. Kocasına karşı dik durma çabası, uyum sağlama gayesi ve sevgisi çok güzeldi. Güçlü ve akıllı da bir kızdı ama bazen o kadar saçma davrandı ki, kesinlikle sinirden köpürdüm. Connor ise bazı şeyleri bilmediğini düşünse de güzel uyum sağladı bana kalırsa. Ama tabii ki hep en yakınlarımızdan vurulmamız... neyse ki çok da yıkıcı olmadı. Ama son ana kadar kızımızın saç baş yoldurması... tamam, adam çok da açıklayıcı değil ama bunu da böyle anlamazsın ki ya. Bu kitapta başka bir kadın daha var, ateşe at, karşısında geç kahkaha at, öyle bir illet.
İskoçları seviyorum sanırım ya ama kesinlikle benlik bir düzenleri yok. Bunu her kitapta daha iyi görüyorum. Her şeye rağmen güzel bir kitaptı.
408 syf.
·3 günde·6/10 puan
İlk kitap harikaydı bundan o keyfi alamadım malesef. Brenna, Jamie kadar güçlü bir karakter değildi ve Connor kesinlikle Alec ile yarışamaz.
408 syf.
·Puan vermedi
Kim bilebilir ki daha çocukken evlenme teklifi ettiğin adamın vbir gün tekrardan yolarını kesip nefes alamacağın bir aşka düşüreceğini Julie yine tekrardan kendisine hayran bıraktı beni
Brenna ferahladı.Babası onu aldatmamıştı ve Tanrı onu azarlamak için göklerden inmemişti.Elspeth'in dediği gibi , günahkar hayatını değiştirmek için henüz vakti vardı.
"Biraz evvel ne oldu biliyor musun?"
Brenna gülümseyerek bekledi, artık ona istediği kelimeleri söyleyeceğinden emindi. Bunun böyle olacağını bilmeliydi zaten.
"Cehennem buz kesti."
“O sana kendi isteklerini yaptıracak kadar güçlü olduğuna inanmıyor. Sanırım istediğini elde etmenin yolunu bulacak kadar akıllı olduğunun farkında”
Alıntı:
Tanrının en güzel kiliselerinden birinde evlendik. Hiçbir masraftan kaçınılmadı. Her yer rengarenk çiçeklerle doluydu. Kiliseye yemyeşil yapraklarla bezeli bir kubbeden geçerek girdim. Yaprakların üstündeki çiğ taneleri kristal gibi kokuları içinde birbirimize bağlılık yemini ettik. Hem ben hem de Connor muhteşem giysiler içindeydik. Rahip bizi kutsadıktan sonra düğün şölenimize katıldık...

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Düğün
Alt başlık:
Lairds' Fiancées Serisi 2
Baskı tarihi:
Ocak 2012
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789944820455
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Wedding
Çeviri:
Mine Atafırat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Çocukken babası tuzağa düşürülerek öldürülen İskoç soylusu Connor MacAlister, içindeki intikam duygusunu hiç kaybetmemiş, babasının katilini bulmak hayatının amacı haline gelmiştir. Connor, babasının öldürülmesinde parmağı olduğunu düşündüğü, zalim McNare'e zarar vermek için, onunla evlenmek üzere yola çıkan İngiliz Baron Haynesworth'un kızı Brenna'yı kaçırır. Brenna sıradan bir İngiliz soylusu değildir. Kişilikli, adalet duygusu güçlü, kendine özgü bir kızdır. İngilizler'in vahşi kabul ettikleri dev gibi bir İskoçyalı olan Connor'la ciddi bir mücadeleye girişir ama sonunda boyun eğmek zorunda kalır.

Kitaplarının pek çoğu New York Times Bestseller listelerine giren Julie Garwood'un bu kitabını da soluk soluğa okuyacaksınız...

Kitabı okuyanlar 489 okur

 • Tueleen
 • Hilal Yılmaz
 • Elif
 • İrem
 • ahmet uğur
 • Zeynep Kaya
 • Cansu Veyseller
 • Bahri Doğukan Şahin
 • Burçin
 • çünkimünzevi

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%3.5
13-17 Yaş
%1.8
18-24 Yaş
%25.7
25-34 Yaş
%36.3
35-44 Yaş
%22.1
45-54 Yaş
%8.8
55-64 Yaş
%0.9
65+ Yaş
%0.9

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.9
Erkek
%1.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%30.4 (41)
9
%14.8 (20)
8
%20.7 (28)
7
%17.8 (24)
6
%8.1 (11)
5
%1.5 (2)
4
%1.5 (2)
3
%2.2 (3)
2
%0.7 (1)
1
%2.2 (3)