Düşler Krallığı Westmoreland Serisi 1

8,8/10  (89 Oy) · 
262 okunma  · 
65 beğeni  · 
2.140 gösterim
Bir İskoç dükünün kızı olan Jennifer Merrick, ´Kurt´ lakabıyla anılan İngiliz Claymore Dükü Royce Westmoreland tarafından manastırdaki okulundan kaçırılır. Dük, düşmanlarının yüreğine dehşet salan, adını duyan herkesin dudağını uçuklatan bir savaşçıdır, ama Jennifer de onun ününü umursamayacak kadar inatçı ve yürekli bir kızdır. Ailesine saldırmak üzere olan savaşçı kendisini tutsak aldığında, ondan kurtulmak için akıl almaz bir zeka kıvraklığı ve özgüvenle, küstah, alaycı ve yakışıklı düşmanını şaşkına çevirir. Ancak onun güçlü kollarında aşkı bulduğu andan itibaren Jennifer için hayat; gururunun, ailesine karşı hissettiği vefa ve koruma duygularının, karşı koyamadığı bir aşkla çatıştığı tehlikeli bir tuzağa dönüşecektir...
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789753319782
 • Orijinal Adı:
  A Kingdom of Dreams
 • Çeviri:
  Meryem Kutlu
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sinem Atılgan 
12 Eyl 2015 · 7/10 puan

En başta düşler krallığı 'tam bir düş kırıklığı'diye düşünüyordum. Sonlarına doğru hareketlendi. Ağlayacağımı hiç düşünmezdim. Güzeldi. Bunun yanı sıra
*yazım hatası,basım hatası ve imla hatası çok vardı.
*Karakterler birbirlerinden ölesiye nefret edip sonra hiçbir şey olmamış gibi tekrar birbirleri istiyorlardı.
*Yazar karakterlerin duygularını anlatamamış. Daha doğrusu nefretleri çok ayrıntılı aşklarını yüzeysel ele almış.
*Bir kitabın kapağı benim için önemlidir. kapaktaki kız ile kahramanın alakası yok. Kızıl değil, uzun kirpikli değil, mavi gözlü hiç değil. Elindeki şeyi kitapla bağdaştıramadım.
*En başlarda kadına yapılan aşağılamadan çok rahatsız oldum ayrıca kız 17 yaşında evde kalmış diye dalga konusu oluyor.
Bunlar kitabın sorunları. Edebi yönü yok ortaçağ çerezlerinden okumaya değer ama almayı çok istiyecek(benim gibi)kadar muhteşem değil.

Beyza 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Dizi - film tadında, kendini ısrarla okutturan bir roman.. Yazarın üslubunu merak ettiğim için okudum. Boş zamanda, film izlemektense okumayı tercih edebileceğim bir tarz.

Emine Vargılı 
08 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hani hiç bitmesin dediğiniz kitaplar vardır da ama; bir türlü elinizden bırakamazsınız... İşte tam olarak bu oldu benim içim. Çok etkili, sürükleyici bir kitap okurken zaman kavramını yitirdim diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ederim..

Kübra 
10 Şub 13:49 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Westmoreland serisinin ilk kitabı. Royce Westmoreland bu kitapta kahramanımız. Tam anlamıyla kahraman yalnız. Savaş meydanında cesur ve yenilmez Lord Royce nam-ı diğer Kara Kurt aslında bir o kadar sevgi ve huzur isteyen, kocaman kalbi olan bir kont (gerçi daha sonra dük oldu ama). Judith okuyuculuğundan öğrendiğim şeylerden biri kitap bitmeden uyuyamazsın ve her okuduğun Judith kitabıyla yazarın tüm kitabını okuma isteğin biraz daha perçinlenir. Düşler Krallığı'nda bir sevindik bir üzüldük ara sıra kızdık, bolca da güldük. Ben özellikle Lady Elinor ile Arik arasındaki olaylara ve Westmoreland'in şövalyelerinin diyaloglarına kahkahalarla güldüm. Sıcak bir kitaptı, karakterlere de ısındım. Judith'in üslubunu seviyorum zaten. Az sayıda historical romance okuyan birisi olarak bu kitabı beğendim.

Büşra Azgören 
02 Nis 03:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Judith McNaught' un ilk okuduğum kitabı olduğu için yeri her zaman bende özel kalacaktır. Üstüne aşk romanı yazarı tanımam o derece. Kitapları inanılmaz sürükleyici . Westmoreland serisi ile çıtayı baya yükselttiği için diğer kitaplarını okurken beklentinin yüksek olması normal ve yazarımız bunu gayet güzel karşılıyor. Mutlaka okunmalı

Nejla GÜNEŞ 
04 Şub 23:44 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Şubat ayının ikinci kitabı olan Düşler Krallığı 'nı bitirmiş bulunuyorum. Judıth kitapları övüldüğü kadar varmış. Kontlar, dükler, leydiler, turnuvalar ile 1440 lı yıllarda geçen aşk ve aksiyon dolu historical roman okumak isteyenlere tavsiye ederim.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
07 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

2. defa okuduğum, harika bir aşk romanı en fazla 48 saatte mutlaka bitirdiğim, mutluluğunu 1 hafta içimde hissttiğim süper aşk romanları yazıyor.

Gamze AYDIN 
22 Mar 22:55 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bir tarihi aşk romanından beklediğiniz her şeyi içinde bulacağınız bir kitap. Bazı yerlerinde çok sinirlendim. Ama genel olarak kitabı beğendim. Judith'in güçlü kadın karakterlerini seviyorum. Ama kitabın gereksiz uzadığını düşündüm. 300 sayfada da bitebilirdi. Ama genel olarak güzeldi ve sonunu sevdim.

Nur D. 
11 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Israrla Judith Mcnaught kitapları okumayı reddeden biri olarak sanırım okuduğum ilk kitabı ve harikaydı! İlk sayfalarından son sayfasına dek olaylı kurgusuyla dolu dolu bir içeriğe sahip.

Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın en beğendiğim kitabı sanırım. Yazar bu kitabıyla zirve yaptığı için bir daha hiçbir kitabı bu kadar beğenebileceğimi sanmıyorum.

Jennifer'ın üvey kardeşlerinin ona yaptıklarını öğrendikten sonra kitabı daha da büyük bir iştahla okudum ve ona rağmen kendini sevdirmek için bu kadar çok uğraşması ona daha çok hayran olmama sebep oldu.

.royce "kurt" lakabını hak edecek kadar iyi bir savaşçı olduğundan ve Jenny için katlandığı zorluklardan sonra böyle bir sonla ödüllendirilmesi benim için en güzel ve de en mutlu son oldu.

2 /

Kitaptan 19 Alıntı

Sinem Atılgan 
 17 Eyl 2015 · İnceledi · 7/10 puan

Acı
Oysa acıyı yaratan kişiden o acıyı dindirmesini istemek ne kadar budalacaydı!

Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 365)Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 365)
Sinem Atılgan 
 17 Eyl 2015 · İnceledi · 7/10 puan

Ne tuhaf diye düşündü, yüzü aşkın gerçek savaştan galip olarak çıktıktan sonra, en büyük zaferini sahte bir savaş meydanında kazanmıştı; hem de tek başına kaldığı, atından olduğu, yenik düştüğü bir savaş meydanında.

Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 410)Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 410)
Emine Vargılı 
28 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Royce'u en çok kızdıran şey, Jenny'nin kırılmayan iradesi, bükülmez bileği ve küstah tavrıydı. Kendini kaybedip ağlamayan,yaptığı şeyin yanlış olduğunu kabul etmeyen şımarık bir çocuk gibiydi."

Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 72)Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 72)
Emine Vargılı 
26 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Öldürdüğün o at, pek çok erkekten daha cesur, daha sadıktı!

Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 69)Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 69)
Sinem Atılgan 
 17 Eyl 2015 · İnceledi · 7/10 puan

İnsanların düşüncelerine hükmedemezsin; bu düşünceleri kendilerine saklamaları için onları korkutabilirsin o kadar.

Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 179)Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 179)
Emine Vargılı 
29 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Eğer ben senin kızın olsaydım ve senin can düşmanın beni kaçırsaydı, sen nasıl davranmamı isterdin."

Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 85)Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 85)
Sinem Atılgan 
 17 Eyl 2015 · İnceledi · 7/10 puan

"Bazı kadınların parlamak için mücevhere ihtiyacı yoktur. Sen de onlardan birisin."

Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 121)Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 121)
Emine Vargılı 
08 Oca 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Neden sen şimdi olduğu gibi kendi rızanla teslim olduğunda ben kendimi galip gelmiş bir kral gibi hissediyorum da, kendi rızan olmadan teslim olduğunda mağlup olmuş bir dilenciye dönüyorum?"

Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 294)Düşler Krallığı, Judith McNaught (Sayfa 294)
2 /