Kusursuz Second Opportunities Serisi 2

8,7/10  (52 Oy) · 
188 okunma  · 
43 beğeni  · 
1.397 gösterim
Kuşkusuz, acıklı çocukluğunun kaosundan sıyrılıp kusursuz bir yaşam yaratmayı başaran bir genç kızın, korkunç bir suçla itham edilirken inatla masum olduğunu iddia eden genç bir adamla karşılaşmasının ve ikisini birbirine bağlayan çaresizlik, aşk ateşi ve tutkunun dramatik öyküsüdür.

Koruyucu aileler arasında sürüklenirken kendisini evlat edinen ailenin sevgi şemsiyesi altında, yüreğinin yaraları iyileşen Julie Mathison, hayat dolu bir genç kıza dönüşmüştür. Yaşadığı küçük Teksas kasabasında öğretmenlik yapmakta; kendisine koşulsuzca verilen sevgiyi, sevgiyle geri ödemek ve hayalindeki 'kusursuz' hayata ulaşmak için elinden geleni yapmaktadır.

Ve... Bir gün Julie'nin hayatı, karısını öldürmekle suçlanan, Oscar ödüllü yönetmen/aktör Zachary Benedict'in hayatıyla kesişir...

Teksas hapishanesinden kaçan Zack, genç kızı rehin alır ve Colarado tepelerine götürür. Julie dehşet içinde, ondan kaçıp kurtulmak içinden elinden geleni yapar; ancak bu yakışıklı yabancıya umarsızca kapılmıştır ve beyninde, genç adamın masum olduğunu fısıldayan, bir türlü susturamadığı bir ses vardır...
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  468
 • ISBN:
  9753314442
 • Orijinal Adı:
  Perfect
 • Çeviri:
  Mine Atafırat
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
sultan dilber 
28 Mar 20:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Güzel,akıcı bir kitap sadece karakterler çok fazla abartılmış aslında yazarın bütün kitaplarında bu böyle ve yazarın bütün kitapları filim olacak konuda.

Zehra sahin 
11 Nis 23:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Adı gibi kusursuz bir kitap. Yazarını zaten çok seviyorum. Kitabıda muhteşem! Bence herkesin okuması gerekli ve kitap hiç ama hiç sıkmıyor. Hele kitabın son sayfalarını bir solukta okuyacağınıza eminim.

Kübra 
10 Şub 20:50 · Kitabı okudu · 4 günde · 7/10 puan

Kusursuz, Second Opportunities serisinin ikinci kitabı aslında ama ben bu seriyi tamamen karmakarışık okudum. Seriye 4. kitap Aldığım Her Nefeste ile başladım ve şimdi de ikinci kitabı okudum gördüğünüz gibi. Merak edenler için, ilk kitap Cennet, 3. kitap ise Gece fısıltıları bu arada. Sırayla gitmek karakterleri tanımak ve bütünlük açısından daha iyi olsa da seriyi benim gibi karışık okumanız ya da tamamlamamanız hiç problem değil çünkü serideki karakterlerin birbirini tanıması ve bir kitaptaki ana karakterin diğerinde de yer alması dışında bir bağlantı yok -ki zaten Judith karakterlerle ilgili yeterli açıklamaları yaptığından kopukluk neredeyse olmuyor-. Yazarın bu seriden daha güzel serileri ve bu kitaptan daha güzel kitapları var. Ama Romanceın kraliçesinden kötü bir kitap çıkmamış yine de. Bol tanıdıklık hissine ve gereksiz dramlara rağmen boş vakitlerde okunur.

zeze 
03 Ara 2014 · Kitabı okudu · 1/10 puan

okuduğum en gereksiz kitaptı.onun yerine açıp bi yeşilçam filmi izleseydim daha az vaktim gider film bana daha çok şey katardı.

Sultan SALGIN 
20 Eyl 17:38 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bayan Mathison,dikkat!"tekerlekli iskemlede ki çocuk Julie'yi uyarmakta geç kalmış,heyecan içinde bir sayı yapmaya çalışan Julie de olduğu yerde dönerek ona hızla çarpmış ve sırt üstü yere düşmüştü.Julie'nin der saatlerinden sonra nezaret ettiği bedensel engelli çocukların beden eğitimi dersinin yapıldığı salonda öğrencilerin çığlıkları çın çın ötüyordu."bayan Mathison!bayan Mathison!engelli çocuklar bir anda etrafını çevirdiler.hep bir ağızdan"bir şeyiniz yok ya.bayan Mathison?diye bağrışıyorlardı"canınız yandı mı?bayan Mathison?"Julie dirseğinin üzerinde doğrulup saçlarını düzelterek onlarla"elbette canım yandı diye şakalaştı"gururum kırıldı".

Özlem Ekiz 
01 May 18:39 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Hele şükür adam akıllı bir roman yazmayı başarmış. Zack-Julie aşkını iliklerime kadar hissettim. Bazı yerlerde güldüm bile. Örneğin Zack'in film eleştirileri çok eğlenceliydi.

Yalnız başkasına normal gelebilen ancak bana saçma gelen olaylar da mevcuttu. Misal Katherine-Ted yeniden birleşmese daha güzel olurdu kızla oğlanı sevmediğimden değil ancak o kadar trajikomik şeyler geçmiş ki başlarından en azından arkadaş kalsalardı daha hoş olurdu.

Ayrıca yaklaşık 19 sene sonra Julie'nin sözlerini dinlediği için Zack'in büyük annesinin gelip "Oğlum ben seni affettim gel kardeşlerini gör mutlu mesut olalım" gibi cümleler kullanması inandırıcı değildi. Yani birbirlerinden nefret etmeye devam etseler daha gerçekçi bir roman olurdu.

Benim Judith hakkında söyleyebileceğim şunlar: Romanlarında kötüler kötü, iyiler iyi olarak yer alıyor, karakterler arasında sorun çıksa da kitap sonunda barışıyorlar. Bence Judith historical roman türünden çok günümüzde geçen roman türlerinde başarılı. -Diğer günümüz romanlarını kitapçılarda inceleyerek bu sonuca vardım. Karakterler arası sorunlar çıkarıyor ancak iki üç paragraf sonra tam sorun çözülüyor ondan da saçma sorunlar ortaya çıkıyor.

Judith sevenlere saygım sonsuz, zevkler renkler tartışılmaz. Ancak bana Judith kitabı okumalı mıyım deseler hiç düşünmeden hayır derim. Bu romanından sonra başka Judith okumak istemediğimi anladım dört roman bana yetti.

Deniz 
26 Tem 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kuşkusuz en sevdiğim Judith kitabıdır.Olağanüstü karakterler,olağanüstü aşk...Ok adar etkileyici ki ağır ağır okudum,bitmesini hiç istemedim.Judith gerçekten yüreklerin kraliçesi fakat bu kitabıyla beni ayrıca mest etti.!

Sinem 
28 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Diğer Judith romanlarının bir tık altında kalsa da yine de iyi yazılmış bir roman. Yakışıklı ve aktör Zack le üvey çocuk Julie'nin hikayesi.. Aksiyon dolu olaylar, polis kovalamacaları sonunda kazanan yine aşk oluyor..

Kitaptan 2 Alıntı

Sabırlı Firuze 
17 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sheakespeare
"Hayat herkesin kendine düşen rolü oynadığı bir tiyatro sahnesidir."

Kusursuz, Judith McNaught (Sayfa 255)Kusursuz, Judith McNaught (Sayfa 255)
Sabırlı Firuze 
17 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Aile
" Bir insanın mutlu olması için ailesinin hayır duasını alması şarttır. Ailenin senden nefret etmesi lanetlenmek gibi birşeydir.

Kusursuz, Judith McNaught (Sayfa 344)Kusursuz, Judith McNaught (Sayfa 344)