Cennet Second Opportunities Serisi 1

9,2/10  (45 Oy) · 
164 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.376 gösterim
Bancroft mağaza zincirinin mirasçısı Meredith, babasının baskıcı dünya görüşü nedeniyle yalnız ve mutsuz bir çocukluk geçirmiştir. On sekiz yaşındayken hayatına giren Matt, deneyimsiz genç kızın dünyasını aşkla donatır.

İki genç de ışığa kavuşmak için ölümü göze alan pervaneler gibi kendilerini aşk ateşine atarlar. Ancak acıklı rastlantılar ve Philip Bancroft'un korkularından kaynaklanan tutuculuğu her şeyi tersine çevirir. Aşk her iki genç için de üstüne perde çekilip unutulması gereken bir duyguya dönüşür. Yıllar sonra tekrar karşılaşıncaya kadar...

Fakat yıllar pek çok şeyi değiştirmiş, ikisinin de önünde başka ufuklar açmıştır...
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2010
 • Sayfa Sayısı:
  544
 • ISBN:
  9789753313827
 • Orijinal Adı:
  Paradise
 • Çeviri:
  Akın İnsel
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meral 
19 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Meredith ve Matt arasında geçen sevgi, ihanet, acı, özlem, korku, ümit gibi duyguların yer aldığı, başkalarının engeli ile yıllarca birbirinden uzak kalan iki insanı anlatan bir aşk roman. Aşk romanları sevenler için okumasını tavsiye ettiğim güzel bir roman .

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
25 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

2. hatta belki 3. okuyuşum. Daraldıkça, bunaldıkça kitaplara sığınmak adet haline geldi bende. Ama öyle her kitap değil illa ki aşk romanı olacak. Zaman zaman düşünüyorum bu kadar boş bir okur olmak yakışıyor mu bana, diye. Ama amaç kaçmaksa hayattan, iyi şeylere yönelmekse tek çare mutlu biten aşklar...
Kraliçeden şahane bir kitap denebilir. Kesinlikle elinizden bırakamazsınız.

Serpil Ağ 
20 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

" Her seçiş ,bir vazgeçiştir " demiş, Jean Paul Sartre. Her ne kadar, kaderimizin belirlediği bir yolda yaşamımızı idame ettirsek de, aslında kendi tercihlerimizdir, kaderimize yön veren. Kahramanımız küçüklüğünden beri, babasının bazı kararlarına riayet etmek istemese de, babasını kırmamak adına sözlerini dinlemeye özen göstermiştir. Ama ne zamana kadar...Ta ki, hayatımın aşkı dediği, Matt ile karşılaşıncaya dek. Yazarın, okuyucuyu kendine adapte eden sıcacık ve akıcı diliyle, kahramanımız Meredith'in, aşkı ile babası arasında ki, o hassas dengeyi nasıl sağladığını, merak ediyorsanız okumalısınız...

Deniz Atakan 
28 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İlk göz ağrım, ilk Judith romanım... Sanırım kütüphaneden okumak için almıştım. Nasıl başlayıp ne ara bitirmiştim hatırlamıyorum bile... Ama her karakter zihnime kazınmıştı. Matt ♥ en sevdiğim Judith karakterlerindendir. Benim gözümde 10 yıldız bile az kalır bu kitap için ;) Şimdiye kadar okumamış arkadaşlara sesleniyorum; şiddetle tavsiye edilir! Herkese iyi okumalar :)

Librarian 
18 Şub 21:01 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çok hevesle oturmamıştım başına ne yalan söyleyeyim. Romanın girizgahı da "başladık ama hadi neyse" tarzındaydı. Yeşilçam filmi kıvamında zengin ailenin kızıyla gariban oğlanın aşkı... Ve ardından hızlı bir girişle geldi Matt ve Meredith'in hikayesi. Sayfa sayısını görüp yazarın hikayeyi detaylandırdığına mı yoksa lafı uzattığına mı dair bir şüpheye düştüyseniz cevap a şıkkı. Delicesine bir karakter ordusu ve ince ince borsa, şirket işletmeleri bilgileri. Sıkılacak mısınız? Kesinlikle hayır. Gerekli olduğu için muhtemelen yazarın da bolca araştırma yapmasının ardından kaleme alınmış bilgiler. Zaman atlamalarına rağmen yine de yer yer geriye dönüşlerle bazen de anlardaki duygu ve içsel muhasebe monologlarıyla zenginleştirilmiş duygu değerlendirmeleri.

En çok neyi sevdim derseniz Meredith'in ilk başta açık bir ifade ile çizdiği karakter tablosunu süreç içersinde eylem, söylem ve düşünce tahlilleriyle yerine net bir şekilde yerleştirmesini. Güçlü ve kendinden emin bir duruşu daha sahneye ilk çıktığı anda sergileyen Matt karakterini hikayeye paralel bir şekilde daha da ilahlaştırırkenki başarısını. Pek çok romandan o keyfine doyamadığım tatları bulmak da ayrı bir keyifti. Okuduğum versiyonda ciddi anlamda editörel eksiklikler olmasına rağmen keyifle okudum romanı. Meredith ve Matt'in hayatlarına bir şekilde dokunuşu olan tüm diğer karakterler sağlam bir tasvirle ve yerinde, kıvamında yazılmıştı. Tüm karakterleri gözünüzde canlandırma konusunda ilk andan itibaren hiçbir sıkıntıya düşmüyorsunuz. Evet hala hikayenin tipik bir Yeşilçam konusu içerdiğini düşünüyorum. Ama yazarımız kalemini ustaca konuşturarak sizi bu düşünüşten alıp koparmada oldukça büyük bir başarı sağlamış.

Kübra çelik 
04 Haz 12:18 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yine bir lise yılları klasiği. Uzun zaman çekmecemde kaldıktan sonra okuduğum sonra da çekmecemde ne varmış da haberim yokmuş dediğim bir kitap. Yeşilçam kurgusuyla aynı. Bitirici taraf ise sürükleyici bir anlatım. Kurgunun şu hep bilinen zengin kız fakir oğlandan gelmesinden dolayı şu an olsa çok tercih etmem ama romantik sevenler için bir solukluk..

Nurbanu Soylu 
 17 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Kitap okuma alışkanlığı iyi bir okuyucu değilim fakat bu alışkanlığı kazanmaya çalışıyorum, sevdiğim tarzda kitap okuyarak başlamak istedim, daha önce de bu kadının romanlarını okumuştum (seni beklerken, mutluluk) ikisini de çok sevmiştim tercihimi yine bu kadından yaptım ve çok doğru bir seçimdi 570 küsür kitabı üç günde bitirdim ve bitmesini istemedim, son sayfaları yavaş yavaş okudum Max ve meredith e veda etmek hiç istemedim. Karakterlere bu kitabında ba-yıl-dım. Okul kütüphanemden almıştım her an elimin altında olsun canım sıkılınca tekrar okuyabileyim diye satın aldım. Kafa dinlendirici,yazısı yormayacak, akıcı bir kitap tavsiye ediyorum..

FATMA AKSU 
17 Tem 12:09 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

JUDİTH MCNAUGHT MUHTEŞEM BİR YAZAR BU KİTABINDA BEĞENMEDİĞİM ÇOK GEREKSİZ KONU VAR. MATT İN VE MERİDİTH'İN İŞLERİ İLE KONULARDAN FAZLA VE UZUN BAHSEDİLMİŞ. BUNUN DIŞINDA MATT'İN AŞKLARI İNANIP ÇABASI ÇOOOK GÜZEL

Julio 
21 Tem 02:15 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir erkek olarak bu tip romantik aşk kitaplarına fazla önem vermem fakat ilk sayfayı okuduktan sonra mutlaka kendinizi bulacağınız güzel ve sürükleyici bir kitap.

Şiirkolik 
29 Haz 22:42 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gene bir zengin kız fakir oğlan aşkı ile karşı karşıyayız fakir esaslı oğlan zengin oluyor ve bancroft mağazasının da yönetimin başına geçiyor

Kitaptan 5 Alıntı

Sabırlı Firuze 
21 Tem 13:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Söylemek
"Ne söylediğin değil, neyi söylemediğin önemlidir."

Cennet, Judith McNaught (Sayfa 65)Cennet, Judith McNaught (Sayfa 65)
Sabırlı Firuze 
21 Tem 13:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Oyun
Kenarda durup hayat hakkında tahminlerde bulunarak, kaderini yenemezsin. Oyuna girip kurallarına göre oynamalı, riske girmelisiniz, yoksa oyunu hiç oynamamak daha iyi. Ama şunu da unutma ki, insan oynamadan kazanamaz.

Cennet, Judith McNaught (Sayfa 476)Cennet, Judith McNaught (Sayfa 476)
Sabırlı Firuze 
21 Tem 13:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Anlamak
"seni daha iyi anlamak için okuduğum kitaplardan öğrendim ."

Cennet, Judith McNaught (Sayfa 493)Cennet, Judith McNaught (Sayfa 493)
Sabırlı Firuze 
21 Tem 13:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yarın
Eğer bu iyi bir sabahsa, gidip kendimi bir dolaba kilitlemeliyim ki, yarının nasıl bir gün olduğunu görmek zorunda kalmayayim.

Cennet, Judith McNaught (Sayfa 462)Cennet, Judith McNaught (Sayfa 462)