Adı:
Mutluluk
Alt başlık:
Sequel Serisi 3
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
572
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753316958
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Almost Heaven
Çeviri:
Mine Atafırat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Sosyeteye takdim edilmek üzere Londra'ya gelen ve kumarbaz olduğu söylenen Ian Thornton'ın büyüsüne kapılarak kendini onun kollarında bulan Elizabeth Cameron, dedikodular yüzünden acımasızca dışlanarak kötü bir duruma düşmüş, adı lekelenmiştir. Üvey ağabeyi Robert, onun onurunu korumak için düelloya davet ettiği lan'ı yaralayarak kayıplara karışanca, anne babası olmayan genç kız yapayalnız kalır. Skandaldan sonraki iki yıl boyunca, Londra dışındaki bakıma muhtaç malikânesini ayakta tutabilmek için, son derece kısıtlı koşullarda mücadele veren Elizabeth'e parasal destek sağlamak istemeyen cimri amcası, onu evlenmeye zorlamaktadır. Sonunda genç kızı adeta bir meta gibi açık artırmayla pazarlayarak en fazla para veren soyluyla evlendirmeye karar verir. Daha önce yeğeniyle evlenme talebinde bulunmuş olan lordlara mektup yazar. çoğundan cevap bile gelmez. Sadece üç kişi genç kızı bir hafta misafir ederek durum değerlendirmesi yapmaya razı olur. Bunlardan biri de Ian Thornton'dır.
Ancak Elizabeth genç adamın av köşküne gittiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karş:laşır. Thornton'la aralarındaki aşk kıvılcımı aleve dönüştüğü halde, yanlış anlamalar yüzünden birbirlerini incitip yaralamak zorunda kalırlar.
Judith McNaught 'ın bütün kitaplarını gözü kapalı içinizin rahatlığı ile okumanızı tavsiye ediyorum. Judiht McNaugt'tan bahsediyoruz....Bütün kitapları muhteşemdir..
Mutluluk Kitabına gelince Lan Elizabeth baş kahramanlarımız....
Sosyeteye takdim edilmek üzere Londra'ya gelen ve kumarbaz olduğu söylenen Lan'ın büyüsüne kapılarak kendini onun kollarında bulan Elizabeth dedikodular yüzünden acımasızca dışlanarak kötü bir duruma düşmüş, adı lekelen miştir. Üvey ağabeyi Robert, onun onurunu korumak için düelloya davet ettiği Lan'ı yaralayarak kayıplara karışınca, anne babası olmayan genç kız yapayalnız kalır. Skandaldan sonraki iki yıl boyunca, Londra dışındaki bakıma muhtaç malikanesini ayakta tutabilmek için, son derece kısıtlı koşullarda mücadele veren Elizabeth'e parasal destek sağlamak istemeyen cimri amcası, onu evlenmeye zorlamaktadır. Sonunda genç kızı açık artırmayla pazarlayarak en fazla para veren soyluyla evlendirmeye karar verir. Daha önce yeğeniyle evlenme talebinde bulunmuş olan lordlara mektup yazar. Çoğundan cevap bile gelmez. Sadece üç kişi genç kızı bir hafta misafir ederek durum değerlendirmesi yapmaya razı olur. Bunlardan biri de Lan Thornton'dır. Ancak Elizabeth genç adamın av köşküne gittiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Çünkü Lan'ın katibi mektupları karıştırmıştır aslında Lan Elizabeth'i davet etmemiştir. Ve Lan kızı istemez kovar ama sonra pişman olup arkadaşını arkasından gönderir ve Elizabeth'in bir hafta orada kalmasına razı olur. İki yıl önce birbirlerine aşık olan iki genç birbirinden uzak duramaz. Lan nişanlıdır ve Elizabeth'den uzak durmak için çok uğraşır ama yapamaz. Sonra Eliazbet'e amcasından mektup gelir ve mektupta hemen ELizabeth'in hemen geri dönmesi gerektiği yazan mektupta bir de Onu evlendirmek için bir talip bulduğunu öğrenir. Ve Elizabeth hemen yola koyulur. Lan ise avdan döndüğünde Elizabeth'i evde bulamayınca çok şaşırır ve Elizabeth'in hayatını iki yıl önceki kaçamaklarından dolayı ne kadar karıştığını ve ne zorluklar geçirdiğini dayısı olan papaz dan öğrenir ve tüm yaptıkları için çok pişman olur ama bu işi düzeltmesi için Elizabeth'in amcasını ikna etmesi gerektiğini biliyordur bunun için de affetmediği dedesi ile barışmak zorunda olduğunu anlar ve dedesinden Ona kalacak olan Düklük ünvanını almaya karar verir
Ve hemen yola düşer ilk önce nişanını atar ve dedesinin yanına gidip ünvanı kabul ettiğini söyler...
Olay burada da bitmez esas olaylar bundan sonra başlıyor. Elizabeth'i ikna etmek ve tekrardan soylular arasında zedelenmiş olan adını kurtarması gerekmektedir .. Ve başarılı da olur hem Elizabeth'i soylular arasında ki gururunu kurtarır ve Elizabeth ile evlenirler çok mutlulardır. Hem de çooook.
Yalnız işler biraz karışır Elizabeth'in ağabeyinin ortadan kaybolmasında Lan 'ın parmağı olması ve bunu Elizabeth'e söyleyememesi ve bir den Robert'ın ortaya çıkması işler çok karışıyor....
Kitabın bazı yerlerinde çok güldüm. Elizabeth'in pazarlık yapması muhteşem...
Bence 10 numara bir kitap bu kitabı bulmak için çok uğraştım yıllar önce basımı durdurulmuştu. İyi ki buldum....
Judith McNaught tarzını sevdiğim, bittiğinde şöyle bir iç çektiğim romanların yazarıdır. "Mutluluk" kötü bir versiyonuyla elime geçti. Çevirilerde, yazımlarda ve cümle yapılarında ciddi problemler vardı ve bu biraz romanı okurken tadımı kaçırmadı diyemem. Ama bunun dışında hikayenin kurgusunu ve kahraman betimlemelerini sevdim. Kendi aklı ile var olan imkanlarını kullanarak sıfırdan oldukça iyi yerlere gelen ve aslında bir dükün torunu olan Ian ile sosyeteye kötü ekonomik koşullarından kurtulmak üzere iyi bir eş adayı bulmak zorunda bırakılarak takdim olunan Elizabeth'in aşk hikayesi. Yanlış anlaşılmalar, kıskançlıklar yüzünden kurulan kumpaslar ve ikisinin dışındaki insanların yalanları yüzünden çetrefilli bir süreç yaşamak zorunda kalan iki kişinin her şeye rağmen aşklarının peşinde verdikleri mücadele. Ekip yine oldukça zengindi. Akrabalar, arkadaş çevreleri, güçlü karakterdeki hizmetliler... Hikayeye oldukça renk katmışlardı. Hızlı bir girişle başlayan roman, süreçte yaşananların yarattığı bir ağırlıkla sürse de her zaman olduğu gibi tatlı bir sonla noktalandı.
 • Gelin
  8.6/10 (89 Oy)61 beğeni270 okunma3 alıntı2.042 gösterim
 • Düğün
  8.0/10 (64 Oy)53 beğeni218 okunma2 alıntı1.347 gösterim
 • Sonsuza Kadar
  8.7/10 (89 Oy)74 beğeni332 okunma5 alıntı3.278 gösterim
 • Sır
  8.3/10 (63 Oy)38 beğeni190 okunma11 alıntı1.375 gösterim
 • Seni Beklerken
  8.8/10 (69 Oy)63 beğeni288 okunma13 alıntı2.345 gösterim
 • Yüreğe Söz Geçmiyor
  8.0/10 (69 Oy)56 beğeni238 okunma4 alıntı2.133 gösterim
 • Kusursuz
  8.6/10 (74 Oy)65 beğeni272 okunma5 alıntı1.973 gösterim
 • Son Söz Aşkın
  8.9/10 (48 Oy)43 beğeni194 okunma11 alıntı1.508 gösterim
 • En Çok Beni Sev
  8.4/10 (53 Oy)41 beğeni190 okunma8 alıntı1.424 gösterim
 • Cennet
  8.8/10 (65 Oy)55 beğeni249 okunma8 alıntı2.057 gösterim
Güzel birinin kitaplığındaki en değer verdiği kitaptı. En değerliydi ve bana hediye etti. Ben de dünyadan kaçmaya en ihtiyacım olduğunda Mutluluk ile kaçtım.
Kitap güzeldi yalnız yazar 572 sayfa yazacağına 372 sayfa yazsa yetermiş. Ian yazarın şu ana kadar yarattığı en iyi üçüncü karakter. Diğerleri Sonsuza Kadar romanından (ne kadar beş para etmez bir roman olsa da) Andrew ve Dorothy. Yalnız kadın karakterde kesinlikle bir zeka sorunu var. Adam sana aşkla geliyor sen milletin adam için yaptığı dedikodulara inanıp ona olmayacak tripler yapıyorsun. Ben adamın yerinde olsam kıza hiç acımam, boşardım.

Kimin kimden etkilendiğini bilmiyorum ya Julie Garwood, Judith'ten veya tam tersi. Maşallah ikisi de sürekli romanı bölerek kendi düşüncelerini yazıyor. Şimdi size yazarın romanda yazdığı çok komik, çok aptalca bir düşüncesini yazacağım:

Jake'in kendisi hakkında düşündükleri Atilla'yı (Ian'in atının ismi) ilgilendiriyorduysa bile bunu hiç belli etmedi ve bu Jake'i hayal kırıklığına uğrattı. Daha çok kızdı ve eve fırtına gibi girdi.
Bu ne Allah aşkına yahu? Bize ne atın adam hakkında ne düşündüğünden.
Bence Julie Garwood, Judith Mcnaught'tan daha güzel yazıyor.
Judith beni biraz yordu. Bu kitap 572 sayfaydı ve bazı yerler neden vardı diye düşünüyorum.
Özellikle "arkadan iş çevirme, yalan söyleme, gurur yapma" bunları okumaktan hiç hoşlanmıyorum. Ve bu kitapta hepsi vardı.
Mutlu mesut yaşayıp giderken, mutluluktan uçarken neden en sevdiğine güvenmedin de başkasına güvendin?
Bu kitabın tek sevdiğim yanı diğerlerine oranla çok daha fazla "mutlu sahne" nin olması.
2.kitapta diğer karakterleri görememekten yakınmıştım. Burda 2.kitaptaki Alex ve Jordan vardı. Ama Jordan sanki 2.kitaptaki adam değildi...
"eeeh"di benim için.
Eğer Julie Garwood okumadıysanız, en kısa zamanda okuyun...
judith mcnaughti bu kitapla tanıdım ne onu çok beğendim. kendisi tam bir romantik..
İnsanlar özgürlüğü gözlerinde çok büyütüyorlar. Ona özgürlüğünü ver bundan nefret edecektir.
"Yalnızlık yalnız olmayla alakalı bir duygu değildir. Yalnız hissetmeyle alakalı bir duygudur. Bir oda dolusu insanın arasında da kendini yalnız hissedebilirsin."
Erkekler savaş alanlarında kendilerini kurban ederek onurlanırlar. Oysa biz evlilik yemini ederek kendimizi kurban ederiz.
İnsan oturup düşününce erkeklerin ne kötü ruhlu yaratıklar olduğunu daha iyi anlıyor. Ama depresyona girmemek için bunu her zaman düşünmüyoruz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Mutluluk
Alt başlık:
Sequel Serisi 3
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
572
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753316958
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Almost Heaven
Çeviri:
Mine Atafırat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Sosyeteye takdim edilmek üzere Londra'ya gelen ve kumarbaz olduğu söylenen Ian Thornton'ın büyüsüne kapılarak kendini onun kollarında bulan Elizabeth Cameron, dedikodular yüzünden acımasızca dışlanarak kötü bir duruma düşmüş, adı lekelenmiştir. Üvey ağabeyi Robert, onun onurunu korumak için düelloya davet ettiği lan'ı yaralayarak kayıplara karışanca, anne babası olmayan genç kız yapayalnız kalır. Skandaldan sonraki iki yıl boyunca, Londra dışındaki bakıma muhtaç malikânesini ayakta tutabilmek için, son derece kısıtlı koşullarda mücadele veren Elizabeth'e parasal destek sağlamak istemeyen cimri amcası, onu evlenmeye zorlamaktadır. Sonunda genç kızı adeta bir meta gibi açık artırmayla pazarlayarak en fazla para veren soyluyla evlendirmeye karar verir. Daha önce yeğeniyle evlenme talebinde bulunmuş olan lordlara mektup yazar. çoğundan cevap bile gelmez. Sadece üç kişi genç kızı bir hafta misafir ederek durum değerlendirmesi yapmaya razı olur. Bunlardan biri de Ian Thornton'dır.
Ancak Elizabeth genç adamın av köşküne gittiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karş:laşır. Thornton'la aralarındaki aşk kıvılcımı aleve dönüştüğü halde, yanlış anlamalar yüzünden birbirlerini incitip yaralamak zorunda kalırlar.

Kitabı okuyanlar 237 okur

 • Esra Şirin
 • Elif Elmas
 • Lina
 • Yeliz Malay
 • Ceren Çetinkaya
 • mesude sert
 • Nesrin Çelik
 • Fadime Sekmenli
 • Merve Çuhadar
 • Gül Uysal

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.8
14-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%30
25-34 Yaş
%36.2
35-44 Yaş
%15.4
45-54 Yaş
%11.5
55-64 Yaş
%1.5
65+ Yaş
%1.5

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.5
Erkek
%1.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%46.6 (27)
9
%17.2 (10)
8
%20.7 (12)
7
%5.2 (3)
6
%3.4 (2)
5
%3.4 (2)
4
%3.4 (2)
3
%0
2
%0
1
%0