Mutluluk Sequel Serisi 3

8,8/10  (30 Oy) · 
126 okunma  · 
22 beğeni  · 
1.181 gösterim
Sosyeteye takdim edilmek üzere Londra'ya gelen ve kumarbaz olduğu söylenen Ian Thornton'ın büyüsüne kapılarak kendini onun kollarında bulan Elizabeth Cameron, dedikodular yüzünden acımasızca dışlanarak kötü bir duruma düşmüş, adı lekelenmiştir. Üvey ağabeyi Robert, onun onurunu korumak için düelloya davet ettiği lan'ı yaralayarak kayıplara karışanca, anne babası olmayan genç kız yapayalnız kalır. Skandaldan sonraki iki yıl boyunca, Londra dışındaki bakıma muhtaç malikânesini ayakta tutabilmek için, son derece kısıtlı koşullarda mücadele veren Elizabeth'e parasal destek sağlamak istemeyen cimri amcası, onu evlenmeye zorlamaktadır. Sonunda genç kızı adeta bir meta gibi açık artırmayla pazarlayarak en fazla para veren soyluyla evlendirmeye karar verir. Daha önce yeğeniyle evlenme talebinde bulunmuş olan lordlara mektup yazar. çoğundan cevap bile gelmez. Sadece üç kişi genç kızı bir hafta misafir ederek durum değerlendirmesi yapmaya razı olur. Bunlardan biri de Ian Thornton'dır.
Ancak Elizabeth genç adamın av köşküne gittiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karş:laşır. Thornton'la aralarındaki aşk kıvılcımı aleve dönüştüğü halde, yanlış anlamalar yüzünden birbirlerini incitip yaralamak zorunda kalırlar.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  572
 • ISBN:
  9789753316958
 • Orijinal Adı:
  Almost Heaven
 • Çeviri:
  Mine Atafırat
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Librarian 
05 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Judith McNaught tarzını sevdiğim, bittiğinde şöyle bir iç çektiğim romanların yazarıdır. "Mutluluk" kötü bir versiyonuyla elime geçti. Çevirilerde, yazımlarda ve cümle yapılarında ciddi problemler vardı ve bu biraz romanı okurken tadımı kaçırmadı diyemem. Ama bunun dışında hikayenin kurgusunu ve kahraman betimlemelerini sevdim. Kendi aklı ile var olan imkanlarını kullanarak sıfırdan oldukça iyi yerlere gelen ve aslında bir dükün torunu olan Ian ile sosyeteye kötü ekonomik koşullarından kurtulmak üzere iyi bir eş adayı bulmak zorunda bırakılarak takdim olunan Elizabeth'in aşk hikayesi. Yanlış anlaşılmalar, kıskançlıklar yüzünden kurulan kumpaslar ve ikisinin dışındaki insanların yalanları yüzünden çetrefilli bir süreç yaşamak zorunda kalan iki kişinin her şeye rağmen aşklarının peşinde verdikleri mücadele. Ekip yine oldukça zengindi. Akrabalar, arkadaş çevreleri, güçlü karakterdeki hizmetliler... Hikayeye oldukça renk katmışlardı. Hızlı bir girişle başlayan roman, süreçte yaşananların yarattığı bir ağırlıkla sürse de her zaman olduğu gibi tatlı bir sonla noktalandı.

Arzu Şhnr 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Güzel birinin kitaplığındaki en değer verdiği kitaptı. En değerliydi ve bana hediye etti. Ben de dünyadan kaçmaya en ihtiyacım olduğunda Mutluluk ile kaçtım.

Merve Aladağ 
27 Ağu 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

judith mcnaughti bu kitapla tanıdım ne onu çok beğendim. kendisi tam bir romantik..

Kitaptan 5 Alıntı

İnsanlar özgürlüğü gözlerinde çok büyütüyorlar. Ona özgürlüğünü ver bundan nefret edecektir.

Mutluluk, Judith McNaughtMutluluk, Judith McNaught

Erkekler savaş alanlarında kendilerini kurban ederek onurlanırlar. Oysa biz evlilik yemini ederek kendimizi kurban ederiz.

Mutluluk, Judith McNaughtMutluluk, Judith McNaught

"Yalnızlık yalnız olmayla alakalı bir duygu değildir. Yalnız hissetmeyle alakalı bir duygudur. Bir oda dolusu insanın arasında da kendini yalnız hissedebilirsin."

Mutluluk, Judith McNaughtMutluluk, Judith McNaught

İnsan oturup düşününce erkeklerin ne kötü ruhlu yaratıklar olduğunu daha iyi anlıyor. Ama depresyona girmemek için bunu her zaman düşünmüyoruz.

Mutluluk, Judith McNaughtMutluluk, Judith McNaught