Mutluluk Sequel Serisi 3

8,9/10  (47 Oy) · 
195 okunma  · 
37 beğeni  · 
1.596 gösterim
Sosyeteye takdim edilmek üzere Londra'ya gelen ve kumarbaz olduğu söylenen Ian Thornton'ın büyüsüne kapılarak kendini onun kollarında bulan Elizabeth Cameron, dedikodular yüzünden acımasızca dışlanarak kötü bir duruma düşmüş, adı lekelenmiştir. Üvey ağabeyi Robert, onun onurunu korumak için düelloya davet ettiği lan'ı yaralayarak kayıplara karışanca, anne babası olmayan genç kız yapayalnız kalır. Skandaldan sonraki iki yıl boyunca, Londra dışındaki bakıma muhtaç malikânesini ayakta tutabilmek için, son derece kısıtlı koşullarda mücadele veren Elizabeth'e parasal destek sağlamak istemeyen cimri amcası, onu evlenmeye zorlamaktadır. Sonunda genç kızı adeta bir meta gibi açık artırmayla pazarlayarak en fazla para veren soyluyla evlendirmeye karar verir. Daha önce yeğeniyle evlenme talebinde bulunmuş olan lordlara mektup yazar. çoğundan cevap bile gelmez. Sadece üç kişi genç kızı bir hafta misafir ederek durum değerlendirmesi yapmaya razı olur. Bunlardan biri de Ian Thornton'dır.
Ancak Elizabeth genç adamın av köşküne gittiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karş:laşır. Thornton'la aralarındaki aşk kıvılcımı aleve dönüştüğü halde, yanlış anlamalar yüzünden birbirlerini incitip yaralamak zorunda kalırlar.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  572
 • ISBN:
  9789753316958
 • Orijinal Adı:
  Almost Heaven
 • Çeviri:
  Mine Atafırat
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
ROMANTİK AŞK 
31 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Judith McNaught 'ın bütün kitaplarını gözü kapalı içinizin rahatlığı ile okumanızı tavsiye ediyorum. Judiht McNaugt'tan bahsediyoruz....Bütün kitapları muhteşemdir..
Mutluluk Kitabına gelince Lan Elizabeth baş kahramanlarımız....
Sosyeteye takdim edilmek üzere Londra'ya gelen ve kumarbaz olduğu söylenen Lan'ın büyüsüne kapılarak kendini onun kollarında bulan Elizabeth dedikodular yüzünden acımasızca dışlanarak kötü bir duruma düşmüş, adı lekelen miştir. Üvey ağabeyi Robert, onun onurunu korumak için düelloya davet ettiği Lan'ı yaralayarak kayıplara karışınca, anne babası olmayan genç kız yapayalnız kalır. Skandaldan sonraki iki yıl boyunca, Londra dışındaki bakıma muhtaç malikanesini ayakta tutabilmek için, son derece kısıtlı koşullarda mücadele veren Elizabeth'e parasal destek sağlamak istemeyen cimri amcası, onu evlenmeye zorlamaktadır. Sonunda genç kızı açık artırmayla pazarlayarak en fazla para veren soyluyla evlendirmeye karar verir. Daha önce yeğeniyle evlenme talebinde bulunmuş olan lordlara mektup yazar. Çoğundan cevap bile gelmez. Sadece üç kişi genç kızı bir hafta misafir ederek durum değerlendirmesi yapmaya razı olur. Bunlardan biri de Lan Thornton'dır. Ancak Elizabeth genç adamın av köşküne gittiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşır. Çünkü Lan'ın katibi mektupları karıştırmıştır aslında Lan Elizabeth'i davet etmemiştir. Ve Lan kızı istemez kovar ama sonra pişman olup arkadaşını arkasından gönderir ve Elizabeth'in bir hafta orada kalmasına razı olur. İki yıl önce birbirlerine aşık olan iki genç birbirinden uzak duramaz. Lan nişanlıdır ve Elizabeth'den uzak durmak için çok uğraşır ama yapamaz. Sonra Eliazbet'e amcasından mektup gelir ve mektupta hemen ELizabeth'in hemen geri dönmesi gerektiği yazan mektupta bir de Onu evlendirmek için bir talip bulduğunu öğrenir. Ve Elizabeth hemen yola koyulur. Lan ise avdan döndüğünde Elizabeth'i evde bulamayınca çok şaşırır ve Elizabeth'in hayatını iki yıl önceki kaçamaklarından dolayı ne kadar karıştığını ve ne zorluklar geçirdiğini dayısı olan papaz dan öğrenir ve tüm yaptıkları için çok pişman olur ama bu işi düzeltmesi için Elizabeth'in amcasını ikna etmesi gerektiğini biliyordur bunun için de affetmediği dedesi ile barışmak zorunda olduğunu anlar ve dedesinden Ona kalacak olan Düklük ünvanını almaya karar verir
Ve hemen yola düşer ilk önce nişanını atar ve dedesinin yanına gidip ünvanı kabul ettiğini söyler...
Olay burada da bitmez esas olaylar bundan sonra başlıyor. Elizabeth'i ikna etmek ve tekrardan soylular arasında zedelenmiş olan adını kurtarması gerekmektedir .. Ve başarılı da olur hem Elizabeth'i soylular arasında ki gururunu kurtarır ve Elizabeth ile evlenirler çok mutlulardır. Hem de çooook.
Yalnız işler biraz karışır Elizabeth'in ağabeyinin ortadan kaybolmasında Lan 'ın parmağı olması ve bunu Elizabeth'e söyleyememesi ve bir den Robert'ın ortaya çıkması işler çok karışıyor....
Kitabın bazı yerlerinde çok güldüm. Elizabeth'in pazarlık yapması muhteşem...
Bence 10 numara bir kitap bu kitabı bulmak için çok uğraştım yıllar önce basımı durdurulmuştu. İyi ki buldum....