Gelin Lairds' Fiancées Serisi 1

8,3/10  (40 Oy) · 
129 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.071 gösterim
Kralın emrine karşı gelmek olanaksızdı ve İskoçya'nın en güçlü toprak sahibi Alec Kincaid, İngiliz bir gelinle evlenmek zorunda kalmıştı. Baron Jamison'un en küçük kızı Jamie, Alec'in seçtiği gelindi. Alec'in ilk dikkatini çeken Jamie'nin menekşe rengi
gözleri ve öfke dolu cüretkar bakışları olmuştu. Bu kadın, korkusuz savaşçının adeta ruhuna dokunuyor, şehvetiyle onun bedenini kavuruyordu. Jamie her şeye rağmen duygularına söz geçirip ona teslim olacak mıydı? Yoksa zaten teslimiyetleri katışıksız, ihtirasları yatışmış mıydı?

"Unutulmaz bir hikaye, unutulmaz karakterler..."
Johanna Lindsey
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2008
 • Sayfa Sayısı:
  378
 • ISBN:
  9789753316569
 • Orijinal Adı:
  The Bride
 • Çeviri:
  Timur Avarkan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
08 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 10/10 puan

Bayıldım. Karakterleri aşırı derecede benimsedim, çok sevdim ve kesinlikle çok özleyeceğim. Olay örgüsü inanılmaz heyecan verici bir şekilde ilerledi. İlk bölümde yaşanan cinayeti kimin işlediğine dair yaptığım hiç bir tahmin tutmadı. Katilin benim tamamen gözümden kaçan birinin çıkması kitabin gözümde puanını daha da artırdı.
Yazarı zaten büyük bir zevkle takip ediyorum. Bu kitapla da yazara olan sevgimi daha da artırdı. Okumadığım kitaplarını da en kısa zamanda temin edip okumayı kendime görev bilirim.
"Hiç mi olumsuz yani yok muydu?" diye soracak olursanız tek söyleyebileceğim yatak muhabbetlerinin oldukça sık olmasının beni baydığıdır ama bu tarz kitap okuyorsanız bunu göze alıyorsunuz ister istemez.
Eski dönemlerdeki, kitabımız 1100 yılında geçiyor, kadınların devamlı bir mal olarak adlandırılması, söz hakkının olmaması, babasının ya da kocasının sözünden çıkmaması veya emirlerine uymasının beklenmesi, kendi duygu, düşünce ve isteklerinin zerrece önemi olmadığı, kadınların zayıf karakterli ve mizaçlı olduklarının düşünüldüğü, öyle görüldüğü bir devri okumak bir kadın olarak beni zorluyor, sinirlendiriyor. 1000 yıl sonra bile dünyanın yarısının yine aynı düşüncede olması da ayrı bir üzücü durum.

arzu amaç 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aynı karakterlerin hikayelerini anlatan yazar, her kitabında farklı bir çifte odaklanarak aslında okurun tanıdığı ve sonrasını merak ettiği ilişkiler sunuyor. Ortaçağ İngiltere'sinde ve İrlanda'sında geçen hikaye tarihi ve romantik romanlardan hoşlananların keyifli vakit geçirmesini sağlayacak.

Müzeyem Adem 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Eğlenceli bir hikaye. Romantik komedi tadı var biraz. Bazı yerlerinde sesle güldüm. Stres atmak için okuduğum bir kitap, pişman da olmadım. Bu tür kitapları seviyorsanız, okuyabilirsiniz. :)

Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın en çok beğendiğim kitabı bu. İskoç hikayelerini her zaman çok sevmişimdir ama en güzel İSkoç erkeği yazma konusunda Julie ödülü açık ara farkla elinde tutuyor.

Kitaptan 1 Alıntı