Gelin Lairds' Fiancées Serisi 1

8,5/10  (54 Oy) · 
166 okunma  · 
36 beğeni  · 
1.274 gösterim
Kralın emrine karşı gelmek olanaksızdı ve İskoçya'nın en güçlü toprak sahibi Alec Kincaid, İngiliz bir gelinle evlenmek zorunda kalmıştı. Baron Jamison'un en küçük kızı Jamie, Alec'in seçtiği gelindi. Alec'in ilk dikkatini çeken Jamie'nin menekşe rengi
gözleri ve öfke dolu cüretkar bakışları olmuştu. Bu kadın, korkusuz savaşçının adeta ruhuna dokunuyor, şehvetiyle onun bedenini kavuruyordu. Jamie her şeye rağmen duygularına söz geçirip ona teslim olacak mıydı? Yoksa zaten teslimiyetleri katışıksız, ihtirasları yatışmış mıydı?

"Unutulmaz bir hikaye, unutulmaz karakterler..."
Johanna Lindsey
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2008
 • Sayfa Sayısı:
  378
 • ISBN:
  9789753316569
 • Orijinal Adı:
  The Bride
 • Çeviri:
  Timur Avarkan
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
kübra aslan 
06 May 10:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İskoçyalı Alec ve İngiliz Jamie'nin nefretle başlayan evliliklerinin aşka dönüşmesini anlatan tarihi bir aşk romanı.

Jamie 'nin babası Baron Jamison krala vergi borcunu ödemeyince kraldan bir mektup alır. Mektupta kendisine ceza olarak iki kızının İskoç Baron'ları ile evlendirileceğini yazar. Baron krala karşı koyamaz. Ancak İskoçlar geldiğince en çok sevdiği ve evi çekip çeviren kızını yani Jamie'yi saklar. Diğer üç kızını askerlerin karşısına çıkarır. Eş seçmek için gelen askerlerden biri Alec'tir.

Evin kahyası olan Gaga Jamie 'yi gelen askerlere dolaylı yolla anlatır. Askerler de Jamie'i görür ve Baron Alec Kincaid ona aşık olur. Jamie evlenmeye mecburdur ve Alec ile evlenir. Jamie nikaha siyah giyer. Nikahtan iki saat sonrada Baronlar eşlerini alarak oradan ayrılırlar ve macera başlar.

Yol maceralarla ve yeni evli çiftin özellikle Jamie'nin Alec'e öfkesiyle devam eder. Alec ve Jamie birbirlerine güçlerini kabul ettirmek istemektedirler. Alec, Jamie aşık olmuştur ancak Jamie öfkesiyle haraket etmeye devam edecek midir? Keyifle okuyacağınız, sürükleyici bir tarihi aşk romanı. İyi okumalar...

Fatoş Çetiner 
08 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 10/10 puan

Bayıldım. Karakterleri aşırı derecede benimsedim, çok sevdim ve kesinlikle çok özleyeceğim. Olay örgüsü inanılmaz heyecan verici bir şekilde ilerledi. İlk bölümde yaşanan cinayeti kimin işlediğine dair yaptığım hiç bir tahmin tutmadı. Katilin benim tamamen gözümden kaçan birinin çıkması kitabin gözümde puanını daha da artırdı.
Yazarı zaten büyük bir zevkle takip ediyorum. Bu kitapla da yazara olan sevgimi daha da artırdı. Okumadığım kitaplarını da en kısa zamanda temin edip okumayı kendime görev bilirim.
"Hiç mi olumsuz yani yok muydu?" diye soracak olursanız tek söyleyebileceğim yatak muhabbetlerinin oldukça sık olmasının beni baydığıdır ama bu tarz kitap okuyorsanız bunu göze alıyorsunuz ister istemez.
Eski dönemlerdeki, kitabımız 1100 yılında geçiyor, kadınların devamlı bir mal olarak adlandırılması, söz hakkının olmaması, babasının ya da kocasının sözünden çıkmaması veya emirlerine uymasının beklenmesi, kendi duygu, düşünce ve isteklerinin zerrece önemi olmadığı, kadınların zayıf karakterli ve mizaçlı olduklarının düşünüldüğü, öyle görüldüğü bir devri okumak bir kadın olarak beni zorluyor, sinirlendiriyor. 1000 yıl sonra bile dünyanın yarısının yine aynı düşüncede olması da ayrı bir üzücü durum.

Ceren Çetinkaya 
09 Haz 22:16 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

Okuduğum ilk Julie Garwood kitabı ve şu anda en sevdiğim historical kitaplar arasına girdi.
Başlarken hiç beklentim yoktu ancak çok çok sevdim.
Özellikle kadın karakterinin bu kadar güçlü ve iyi niyetli olması beni çok memnun etti. Çocuk gibi mıymıy karakterlerden artık çok sıkılmıştım.
Okuduğum en iyi İskoç romanları arasında.

arzu amaç 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aynı karakterlerin hikayelerini anlatan yazar, her kitabında farklı bir çifte odaklanarak aslında okurun tanıdığı ve sonrasını merak ettiği ilişkiler sunuyor. Ortaçağ İngiltere'sinde ve İrlanda'sında geçen hikaye tarihi ve romantik romanlardan hoşlananların keyifli vakit geçirmesini sağlayacak.

angelsbooks 
03 Ağu 14:09 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

İlk önce serinin ikinci kitabını okumuştum. Arayı fazla açmadan ilk kitabı da okuyup seriyi tamamladım.

Dönemin meşhur yaptırımlarından biri bu kitabın konusu. Kralın emri ile bir İskoç adam ile bir İngiliz kız evlendiriliyor.

İki karakter de tatlıydı. Erkek karakteri anlamak ise ikinci kitaba göre daha kolaydı. O yüzden birbirinden bağımsız olsalar da, siz benim gibi yapmayın. Önce Gelin'i sonra Düğün'ü okuyun.

Hilal Demir 
27 May 17:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mükemmel bir genç kız. Her şeyi değiştiren mükemmel derecede insanların bir kadından beklemediği yetenekleri olan, savaşan at süren genç bir kız. Ve onun hayatını çizen hayatına yön veren bir eş. Güzel bir aşk romanı

Müzeyem Adem 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Eğlenceli bir hikaye. Romantik komedi tadı var biraz. Bazı yerlerinde sesle güldüm. Stres atmak için okuduğum bir kitap, pişman da olmadım. Bu tür kitapları seviyorsanız, okuyabilirsiniz. :)

Özlem Ekiz 
29 Nis 18:09 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Okuduğum ilk Julie kitabıydı. Ve gerçekten güzel bir kitaptı. En sevdiğim bölüm Jamie ve kralın arasında geçen konuşma idi. İkili arasında aşk da güzel anlatılmıştı. Tek sevmediğim yönü yayın evinden kaynaklanıyor. O da yazıları gerçekten küçük harflerle basmaları. Yazar Jamie'nin kardeşi Mary'e yer vermese daha güzel olurmuş çünkü Mary ve kocasını biraz baştan savma yazmış gibi geldi bana.

Sinem 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Yazarın en çok beğendiğim kitabı bu. İskoç hikayelerini her zaman çok sevmişimdir ama en güzel İSkoç erkeği yazma konusunda Julie ödülü açık ara farkla elinde tutuyor.

Kitaptan 2 Alıntı