Fırsatçı (Love Me with Lies Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.588
Gösterim
Adı:
Fırsatçı
Alt başlık:
Love Me with Lies Serisi 1
Baskı tarihi:
Mayıs 2013
Sayfa sayısı:
316
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055175207
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Opportunist
Çeviri:
Meltem Türkmen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Kalbini sadece bir kez verebilirsin; ondan sonraki her şey ilk aşkının peşinden gelir.

Her fırsattan istifade etmesiyle bilinen sivri dilli Olivia Kaspen, akılsızca çekip gitmesine izin verdiği eski erkek arkadaşı Caleb Drake ile şans eseri karşılaşınca kendisini ilk aşkıyla ikinci bir şans isterken bulur.

Caleb'ın hafızasını kaybettiğini öğrenen Olivia, onu geri kazanmak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermelidir. Ancak gerçek kimliğini ve kötü geçmişlerini gizli tutmaya çalışan Olivia'nın en büyük engeli Caleb'ın kurnaz yeni kız arkadaşı, Leah Smith'tir.

Böylece bu iki hırslı kadın arasında kendilerini hatırlamayan bir adamı elde etmek için girdikleri vahşi bir mücadele başlar. Ama çok geçmeden Olivia, bir zamanlar kendisinin olanı almak için savaşırken yalanlarının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Peki, aşk her şeyi affeder mi?
316 syf.
·1 günde·4/10 puan
Tarryn Fisher sevdiğim bir yazar. Yazara sevgimin en büyük sebebi Siyah Damar kitabı. Siyah Damar'ı o kadar sevdim, okurken o kadar kırık hissettim ki. Bu sebeple yazarın diğer kitaplarından da beklentim büyüktü. Gel gelelim bu kitap beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

Kitap hakkında doya doya konuşmak istediğimden, yorumun spoilerli olacağını belirterek başlıyorum.

Kitabı başlarda çok sevdim. Yıllar sonra karşılaşan sevgililer, birinin hafızasını kaybetmiş olması, kitabı okurken beni çok meraklandırdı. İkilinin geçmişini okumayı da aynı şekilde çok sevdim. İlk tanışmaları, Caleb'in bilerek basket kaçırması çok keyifle okuduğum kısımlardı. Gel gelelim ilk ayrılıklarından sonra kitap bambaşka bir hâle gelmeye başladı. Kitapla ilgili iyi ve güzel olan ne varsa hepsi bitti.

Babası yüzünden sevme ve sevilme konusunda yaşadığı sıkıntılardan dolayı Olivia bana Siyah Damar'da ki Senna karakterini hatırlattı. Senna'yı çok sevdiğim için Olivia'yı da çok sevdim. Caleb ile sevgi konusunda ki korkusundan dolayı ayrılması gayet anlayabildiğim bir durumdu. Anlayamadığım Caleb'in, daha bir gün önce gayet samimi olduğu sevgilisi, ertesi gün ayrılmak isteyince hiç sorgulamadan kabul etmesiydi. Yahu insan bir sormaz mı? Ne oldu da ayrılmak istiyorsun, niye benden kaçıyorsun demez mi? Caleb demedi. Hatta Olivia ile ayrıldıktan sonra başka kızlarla hayatına devam etti.

Olivia'yı her şeye rağmen çok sevmiştim. Caleb'den sevdiği hâlde ayrılıp başka insanlarla şansını denemek istemesine bile kızmadım. Fakat Caleb'in sevgilisini kürtaj olmaya götürdüğü kısım Olivia'ya dair tüm sevgimi bitirdi. Gerçekten bu noktadan sonra Olivia'yı bomboş hislerle okudum. Caleb'i seviyorum, onu geri almak zorundayım mantığıyla yaptığı bu hareket çok rezil bir hareketti.

Sonra bu ikili barıştı, birbirlerine deli gibi âşık oldular, Caleb getirdi Olivia'yı ailesiyle tanıştırdı. Her şey gayet güzel giderken kürtaj olayı kadar rezil bir olay daha patlak verdi. Caleb, Olivia'yı aldattı. Sebep? Olivia sevmekten korkuyormuş, Caleb bu durumdan yorulmuş. Ee ayrılsaysın o zaman kızdan. Olur mu öyle şey! Olivia'ya deli divane âşıkmış. Ama aldatabiliyor. Öyle bir aşk yani. Her ne kadar Olivia'ya karşı hiçbir sevgim kalmasa da Caleb'i kendini aldatırken bastığı kısımda çok üzüldüm. Kaldı ki cidden bu kadar âşıkken Caleb'in böyle bir şey yapması gerçekten inanılmazdı.

Bu noktadan sonra olanlar yüzünden ikili birbirinden tamamen koptu. 3 yıl görüşmediler. Ta ki Caleb, hafızasını kaybene kadar. Olivia geçmişten hiç bahsetmeden Caleb ile tekrar tanıştı. Tabi Caleb'in hayatında bir de Leah var ki işin içine o da girdi. İkili yine bulaşamadı. Birbirlerini deli gibi sevseler de sevgileri ancak rezil şeyler yapmalarına sebep verdi.

Kitapta karakterler çok anlamsız şeyler yapsa da Caleb'in Olivia'ya bu kadar âşıkken tutup da onu aldatması hâlâ bana en anlamsız gelen olay. Cidden öyle bir aşk ki Olivia'dan ayrıldıktan sonra deli gibi acı çekiyor, hayatına Leah girmesine rağmen Olivia'nın özleminden ölüyor, sırf Olivia ile tekrar tanışmak için tüm hayatını değiştirecek bir oyun oynuyor. Niye aldattın o zaman be adam! Zaten kitap boyu Caleb dengesiz işler yaptı. Seviyor ama aldatıyor. Sevip unutamıyor ama başkasıyla evlenip çocuk yapıyor. Hastalıklı bir şekilde birbirlerine âşıklar ama kavuşamıyorlar.

Tarryn Fisher, yine özgünlüğünü ortaya koyduğu için kitabı okurken siniri de heyecanı da sonuna kadar hissettim. Yazarın kalemininin bu kadar güçlü oluşunu çok seviyorum gel gelelim karakterler, yaşanan olaylar hiç hoşuma gitmedi. Epey farklı bir kitap olsa da beklentilerimi karşılamadı.
316 syf.
·1 günde
Tarryn Fisher ile tanıştığım ilk kitap Fırsatçı. 'Beni Yalanlarımla Sev' serisinin de ilk kitabı aynı zamanda. Serinin ismi pek güzel değil farkındayım ama okurken çok eğlenmiş, çok keyif almıştım.
Olivia Kaspen eski sevgilisini ( Caleb'ı) bir dükkanda görüp onunla konuşmak istiyordu yanlış hatırlamıyorsam. (Seriyi okuyalı uzun zaman oldu o nedenle ayrıntılarda hata yapabilirim, bağışlayın.) Onunla konuşmak için içeriye girdiğinde Caleb, ona hafızasını bir kazada kaybettiğini ve onu tanımadığını, bu nedenle kusura bakmamasını söyler ve "sizi kazadan önce tanıyor muydum?" diye sorar. İşte olaylar bu şekilde başlar...

Yalan üstüne yalan. Gerçekten yalanlarla ve entrikalarla dolu, çok eğlenceli ve keyif verici bir kitap. Üç kitaptan oluşan bir seri Beni Yalanlarımla Sev serisi. Kafa dağıtmak için okuyacak kitap arıyorsanız tavsiye ederim :) Ama kalbiniz bol yanlış anlaşılmaların ve yalanların olduğu bir dünyaya alışabilirse tabii :)
316 syf.
·Beğendi·7/10 puan
bazen ne kadar çabarlasanız çabalayın aşkın her zaman her şeyin üstesinden gelemeyeceğini anlatan elinizden bi' an bile bırakamadan okuyacağınız bi' kitap.
316 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap ruha hitap edecek şekilde kaleme alınmıştır. Bi nebze aşk, bi nebze cinsellik,bi nebze tutku... 2 defa düşünmeden ve üsenmeden okudum tavsiye ederim:)
316 syf.
·7/10 puan
Gerçekten akıcı bir dili ve güzel kurguları var. Aşk romanı bile olsa bu kitapta diğer aşk kitabı klişelerinden farklı ve daha hoş bir kurgu vardı. En azından iyi kız kötü çocuğa aşıktır, aşkları imkansızdır buna rağmen mücadele edip en sonunda birlikte olmayı başarırlar klişesi yoktu. Daha hayatın içinden, daha gerçekçi idi. Karakterler hata yapabiliyor, insanlar gibi hırsları, kinleri, tutkuları olan kusurları olan gerçekçi kişilerdi.

Seri hakkında fikri olmayanlar için kısa bir bilgi vereyim. Serinin ilk kitabı “Fırsatçı”da üç karakterden birisi olan Olivia Kaspen’in hikayesi neler yaşadığı, neler düşündüğü, kendi gözünden anlatılıyordu. İkinci kitapta Olivia Kaspen ile yolları çeşitli şekillerde kesişmiş olan Leah Smith’in hikayesi onun bakış açısıyla aktarılıyor. Son kitap olan “Hırsız”da ise yakışıklı baş karakterimiz Caleb Drake’in anlattıklarına tanık oluyorsunuz. Kitaplarda olaylar bir geçmiş bir ileriye dönük olarak anlatılıyor.Geçmiş-günümüz döngüsünde her olayda önceki kitabın devamında olanları öğrenmiş oluyoruz. Buda diğer serilerde gördüğümüz her karakterin gözünde aynı olayın farklı etkileri durumunun yanı sıra en azından bir kitapta görmediğimiz olaya diğer kitapta tanık oluyoruz ve kitap ileriye yönelik meraklar doğurabiliyor.

Dili sadeydi. Akıcı ve güzel diyaloglar vardı. Karakter kadrosu çok geniş tutulmamıştı. Hatta üç baş karakter çok ön planda olduğundan geride kalan 2-3 karakterde pek göz önüne çıkmıyordu. Aşkın yanı sıra kitabın maceralı yönleri de oldu ve kurguya hareketlilik kazandıran bu yerleri sevdim. Çirkeflikler kraliçesi Leah’ın ağzından olan ikinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum. Herkese iyi okumalar. :)
316 syf.
·1 günde
10 koca yıl ve daha sonrasında yaşanacaklar nasıl sığmış bu kitaba?
Bu kadar klişe bir hikaye nasıl böyle mükemmel bir romana dönüşebilmiş?

Fırsatçı olup ilk aşkının peşinden koşmak ne güzel şey...
Hiçbir şey hatırlamıyorum taktiğiyle eski aşkının peşine düşmek ne güzel şey...

"Kalbini sadece bir kez verebilirsin; ondan sonraki her şey ilk aşkının peşinden gelir."

Vee aniden her şeyin tepetaklak olması, ummadığım şekilde olayların patlak vermesi...

Başta görmem gereken her şey sonlardaydı. Kalbim delice attı olayların gidişatını değiştiren şeyleri okudukça.
Tavana ve etrafıma boş gözlerle bakıp uzunca bir süre kendime gelemedim.
Tek düşünebildiğim; Sevmek bu kadar zor ve çetrefilli olmamalıydı...

"... bir kere kalbini verdin mi bir daha geri alamazsın. Geri kalan hayatında sadece kalbin sendeymişsin gibi yaparsın."

*düşes kelimesi çok daha anlamlı bir hale büründü artık*
316 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Bir türk dizinin kitap haline dönmüş versiyonudur Fırastçı XD
Cidden o entrikalar o dolaplar da neyin nesiydi?

Oldukça güzel bir kitaptı bence. Neredeyse bir çırpıda bitirmiştim kitabı. Oldukça akıcıydı. Olivia tam bir bağımsız kadın profili çizmişti gözümde. Onu cidden bayağı sevmiştim.

Bu tarz kitapları okumayı seviyorsanız (içinde aşk olan ve olayların bitmediği akıcı kitaplardan bahsediyorum ) bu kitabı da seversiniz. Okuması baya eğlenceliydi.
316 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Öncelikle çok güzel bir kitaptı. Elimden bırakasım gelmedi resmen. Konunun ilerleyişi beni alıp götürdü ve geçmişte ne oldu, günümüzde ne olacak diye merak ederek sayfaları çevirdim. Kitap, geçmiş ve günümüz şeklinde ilerliyordu.

Bir kadının ince zekâsını ve gerçekten istediği bir şey olduğunda, onu elde edebilmek için ne kadar ileri gidebileceğini okuyoruz bu kitapta. Aşk, güzel şey ama kişi hırsına söz geçiremiyorsa sonuçları sadece kendine zarar vermeyecektir. Geçmişteki bir şeyler yüzünden hasarlı olan tarafımızın ileride kendimize ve etrafımızdakilere ne derece zararlar verebileceğini tekrar gördüm bu kitap sayesinde, yani bir nevi psikolojik tarafı da vardı. Yanlışın yanlışı, yalanında yalanı doğurduğu yadsınamazdı ve bu öyle güzel işlenmişti ki, diyorum ya çok iyidi!

Severken ayrı kalma durumları, başka insanların araya sokulması falan bana saçma geliyor; bu kitapta tek kızdığım nokta buydu. Sonu ise gerçekten beklemediğim bir durumdu ve serinin diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.

Kitabın konusu: Olivia Kaspen, eski sevgilisi ve farkında olmadan hâlâ aşkını kalbinde taşıdığı Caleb Drake'i şans eseri bir dükkanda görür ve Caleb Drake ile konuşur; hafızasını kaybettiğini öğrenmesi ile yalanlarla tekrardan Caleb'in hayatına dahil olan Olivia, bunu ne kadar devam ettirebilecektir?

Caleb'in kız arkadaşı Leah Smith'in kurnazlığı ile yalanlarından kaçan Olivia ne kadar daha bir şeylerden kaçabilecektir?

Geçen sürenin sonunda her şeyin değişmesi ile Olivia'nın düşüncelerinde dönüm noktası artık gerçeklerdir...
316 syf.
·Puan vermedi
Yalanlar üzerine kurulu bir ilişki ne kadar sürebilir ki. Hepimiz yeri geldiği zaman masum beyaz yalanlar söylüyoruz. Oysa ki o söylerdiğimiz ve bizim minik yalanlar olarak adlandırdığımız yalanlar gün gelip kocaman oluyor.
Olivia da aşık olduğu ve kaybetmek istemediği için yalanlar üzerine bir hayat kurdu ama hesaba katmadığı birşey vardı gerçekler hiç bir zaman gizli kalmaz. Söylediği yalanlar birgün birer birer karşısına cıktı ve belki de kaybetmeyeceği ilişkide kaybetti. Yalan öyle bir girdap ki aslında içine girildimi çıkılmıyor. Başta söylenen küçücük bir yalan bazen beraberinde daha büyük yalanları doğuruyor. Sonuç mu? Kocaman bir yanlızlık öyle bir yanlızlık ki etrafında milyonlarca insan olmasına rağmen hemde.. Kitap hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse.
Olivia sevgilisine söylediği yalanlar yüzünden ayrıldı. Aradan gecen 3 senede birgün celeb i bir müzik marketinde gördü ve tüm cesaretiyle yeniden konuşmak için yanına gitti. Hesaba katmadığı birşey vardı celeb hafızasını kaybetmiştir ve eskiye dair olan hiç bir şeyi hatırlamaz. Bizim zeki kızımız bunu fırsata ceviri ve celebe yakınlaşır. Celebin nişanlısı ortaya cıkar ve olaylar hiç olmayacak bir hal alır. Ben okurken çok keyif alarak okudum ve serinin ikinci kitabına merakla başlıyorum..
Bol kitaplı günler
Kimse beni böyle sarmamıştı daha önce.
Kaçmalı mıydım, yoksa hayatımın sonuna kadar sıkı sıkı sarılmalı mıydım, bilemiyordum.
Hayat dengesiz bir çıtanın üzerinde duruyordu, güvenli bir şekilde ütünde durabilir ya da kenarından aşağıya da düşebilirdik.
Kaderden nefret ederim. İnsanların huzurla iyileşmesine izin vermeyen canı sıkılmış küçük şımarık bir velettir kader.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Fırsatçı
Alt başlık:
Love Me with Lies Serisi 1
Baskı tarihi:
Mayıs 2013
Sayfa sayısı:
316
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055175207
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Opportunist
Çeviri:
Meltem Türkmen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Kalbini sadece bir kez verebilirsin; ondan sonraki her şey ilk aşkının peşinden gelir.

Her fırsattan istifade etmesiyle bilinen sivri dilli Olivia Kaspen, akılsızca çekip gitmesine izin verdiği eski erkek arkadaşı Caleb Drake ile şans eseri karşılaşınca kendisini ilk aşkıyla ikinci bir şans isterken bulur.

Caleb'ın hafızasını kaybettiğini öğrenen Olivia, onu geri kazanmak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermelidir. Ancak gerçek kimliğini ve kötü geçmişlerini gizli tutmaya çalışan Olivia'nın en büyük engeli Caleb'ın kurnaz yeni kız arkadaşı, Leah Smith'tir.

Böylece bu iki hırslı kadın arasında kendilerini hatırlamayan bir adamı elde etmek için girdikleri vahşi bir mücadele başlar. Ama çok geçmeden Olivia, bir zamanlar kendisinin olanı almak için savaşırken yalanlarının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Peki, aşk her şeyi affeder mi?

Kitabı okuyanlar 210 okur

  • Berfin
  • tacolike
  • Imroz'da Bir Salome
  • Dilara
  • Zelbu life
  • Berat Nur
  • Cherl
  • Merve Turhan
  • elya dagtekin
  • Reader

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%0
13-17 Yaş
%11.9
18-24 Yaş
%43.3
25-34 Yaş
%25.4
35-44 Yaş
%13.4
45-54 Yaş
%4.5
55-64 Yaş
%1.5
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.7
Erkek
%4.3

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25 (21)
9
%14.3 (12)
8
%29.8 (25)
7
%15.5 (13)
6
%3.6 (3)
5
%4.8 (4)
4
%2.4 (2)
3
%1.2 (1)
2
%1.2 (1)
1
%2.4 (2)