Asla Asla Asla Asla #1

7,5/10  (17 Oy) · 
24 okunma  · 
11 beğeni  · 
889 gösterim
Çok sevilen iki yazardan büyüleyici bir masal...

Charlize Wynwood ve Silas Nash bebekliklerinden beri birbirlerinin en yakın arkadaşıydılar. Ve on dört yaşında birbirlerine âşık olduklarını anlamışlardı.

Ancak o sabahtan sonra... iki yabancı olacaklardı.

İlk öpüşmeleri, ilk kavgaları, aşklarını fark ettikleri ilk an… Bütün anıları kaybolmuştu sanki.

“İlk öpüşmemiz gerçekten ne zamandı umrumda bile değil.”

“İşte bu hatırlamak istediğim şey.”

Charlize ve Silas, onları bu hale getiren nedeni bulup gerçekleri açığa çıkarmak için birlikte uğraşmak zorundaydılar. Eskiden nasıl olduklarını hatırladıkça, tekrar bir araya gelme fikrini daha da fazla sorgulamaya başlayacaklardı.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786051732978
 • Orijinal Adı:
  Never Never
 • Çeviri:
  Nihal Yormaz
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aycan 
05 Mar 06:46 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Masalları sevmem, bu yüzden bu kitap ortalama bir kitaptı benim için. Yine de çok kötü değildi, merak ettirdi, ne olacak diye bir beklenti içine soktu. Açıkçası olayın net bir açıklamasını öğrenmek, okumak istemiyorum.

Tek kitap şeklinde kalsın, seri devamını okumayayım diye düşünüyorum. Fikrim değişmez sanırsam.

Pelin Sueda 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Asla Asla,Tarryn Fisher ismini görüp konusuna bile bakmadan aldığım bir kitaptı. Colleen Hoover ise daha önce hiç okumadığım bir yazardı ve onun da kitaplarını gönül rahatlığıyla okuyabilirim,çünkü bu kitap sade bir üslupla yazılmış,konusunun hakkını vermiş.Asla Asla,akıcı ve sürükleyici bir eserdi ama bir yıldan sonra Fisher'dan beklediğim çok daha iyi bir eserdi.Bu seri üç kitaptan oluşuyor,diğer kitaplarını biraz geç olsa da alıp okumayı düşünüyorum.

Okuyan Baykuşun Kütüphanesi 
20 Şub 21:34 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sevdiğim iki yazar olan Tarryn Fisher ve Collen Hoover’ın birlikte yazdığı Asla Asla ile ilgili kısacık yorum yapacağım. Kısacık olma sebebi kitabın da kısacık olmasından kaynaklanıyor. Bir kaç yerde okuduğum kadarıyla 3 kitaplık bir seri olacak. Kitabın sayfa sayısı 184 sayfacık. 3 kitap olduğu düşünülürse bu kısalıkta giriş, gelişme ve sonuç olarak bakabiliriz seriye diye bir şaka yapmak geldi içimden.

Ortalama olarak okuduğum kitapların 400 sayfadan fazla olmaları dolayısıyla biraz garipsediğimi hatta iki yazarın yazmış olduğundan dolayı da bende sadece sayfa sayısı olarak bir hayal kırıklığı yarattığını belirtmek isterim. Bir kitaba başlayıp en azından kurgudaki bir kaç sorunu halledip öyle bitirmek beni tatmin ederdi. Tadı damağımda kalamadı bu yönden baktığımda. Kitap arka kapak yazısını okuyarak sizlere fazlaca bir spoiler vermeden kitabı anlatmaya çalışacağım. Neden arka kapağı okumadım derseniz Tarryn Fisher ve Collen Hoover yani ne diyebilirim ki isimleri yeter kitabı okumak için. Arka kapak yazısına bakmaya gerek yoktu.

Tanıtım yazısına baktım ve baya açıklayıcı bir özet olmuş sadece bir detay var ki zaten kitabın bitişi de o detayla oldu, kitabın ilerleyen bölümleri için merak içerisinde kalmama yetti. Yani harika bir kurgu var okuyacağınız, tek sıkıntı devam kitaplarını beklemek olacaktır. Acaba yazarlar tek kitap yazdı da yayınevi politikası kitabı 3 kitap olarak çıkartalım filan mı dediler. Kafamda deli deli sorularla kaldım :) Okuyun hiç bir şekilde pişmanlık duymayacağınız kısacık bir kitap olacak.

Yazarları kısaca hatırlatayım: Collen Hoover’ı Umutsuz ve Çirkin Aşk kitaplarını okuduğum kadarıyla tanıyorum. Kendisine drama kraliçesi diyebiliriz bence. Kitaplarında genellikle dram ağırlıklı ögeler bulabilirsiniz. Kalemi sağlam yazarlardandır.

Tarryn Fisher ise epeyce kitabını okuyup çok sevdiğim bir yazar. Kalemi, kurgusu harika bir yazardır. Çevrilen kitaplarından Fırsatçı, Hırsız, Tehlikeli Kızıl (Bunlar seri kitaplarıydı ve gerçekten çok güzeldi) ve S*iktir Et Aşkı (bu kitabı da çok sevdiğimi hatırlıyorum) okudum ve yazarın kalemi hakkında oldukça güzel düşüncelerim var. Yazarın bir de gerilim romanları var fakat ben fazla strese gelemediğimden henüz cesaret edip okuyamadım, benim yüzümden yani okunmamaları.

Yazımın başında da belirttiğim gibi kitabın sayfa sayısı 184, Epsilon Yayınlarından çıkan kitabın çevirisini Nihal Yormaz yapmış.

Keyifli okumalar dilerim.

Nur. 
 31 Mar 17:20 · Kitabı okudu · 8/10 puan

184 sayfalık bu kısacık kitabı bir gecede bitirmiş olmakla birlikte gerçekten beğendim. Konusu hakkında pek bir fikrim yoktu sadece tanışmak istediğim iki yazarı birlikte bulmuşken neden olmasın dedim.

Konusundan bahsedecek olursak; Charlie ve Silas isimli iki lise öğrencisinin okuldayken birdenbire hafızalarını kaybetmesiyle olaylar gelişiyor. Neden orada olduklarını, kim olduklarını hatırlayamaz hale geliyorlar bir anda. İşin garibi ise önceki hayatlarında bu ikili sevgili ve bu olay ikisinin de başına aynı anda geliyor. Kitabın başlangıcı oldukça etkiliydi. Ne oluyor ya diye meraklandırıp sizi kitaba daha çok çekiyor. Kitapta karakterlerin hafızalarını kaybetmeden önceki yaşamlarıyla yüzleşmeleri, pişmanlıkları, şaşkınlıkları ve bu olayın başlarına neden geldiğini araştırmaları anlatılıyor. Bir yandan da içinde bulundukları hayatlara ayak uydurmaya ve insanlara bu durumu çaktırmamaya çalışıyorlar. Kitabın sonu ağzımı açık bırakacak şekilde bitti ve ikinci kitap da ülkemizde yayınlanmadığı için ben meraktan kendimi yiyip bitirdim. Umarım ikinci kitabını bir an önce basarlar. Çünkü kitap her yönüyle ucu açık bitti, birçok olay açıklığa kavuşmamıştı.

mucdem 
11 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Yazarı, Hpoeless serisini ve Ugly Love kitabını okuduktan sonra takibime aldım. Never Never serisinin ilk kitabı Asla Asla sevdiğim iki yazarın ortak çıkardığı kitap. Alırken büyük beklentiyle mi aldım bilmiyorum ama beni pek sarmadı, başlarda kurgu nereye gidecek anlamadım. Kısaca konusundan bahsetmek gerekirse; Charlize Wynwood ve Silas Nash bebekliklerinden beri birbirlerinin en yakın arkadaşıydılar. Ve on dört yaşında birbirlerine âşık olduklarını anlamışlardı.Ancak o sabahtan sonra... iki yabancı olacaklardı.İlk öpüşmeleri, ilk kavgaları, aşklarını fark ettikleri ilk an… Bütün anıları kaybolmuştu sanki. Charlie ile Silas’ın yaşadıkları hafıza kaybının sebebini çok merak ettim. Ve bu bir döngü gibi sürekli yenileniyor. Tabi bunun dışında kendi hayatları ile ilgili öğrendikleri her yeni bilgi yeni bir bilmece doğuruyor. Kitap beni sarmadı ama olayın nasıl bağlanacağını çok merak ettiğimden seriyi takibime alacağım orası kesin ..

Yerli Zorro(Nur) 
26 Mar 13:52 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Okurken bolca kendimi kafese tıkılmış hissettim. Bu yazarların kitaplarını daha önce okumadığım için tarzlarını bilemem ama genel hatlarıyla bu kitabı sevdiğimi söyleyebilirim. Konusu ise Charlie ve Silas'ın dördüncü derste anlamsız şeyler hariç her şeyi unutmalarıyla gerçeği aramaları. Karakterlere normalde bağlanan ben bu karakterleri sevemedim -hiçbirini üstelik- ama olayların ardında ne var diye heyecanla okutmasına diyecek söz yok. Üç kitaplık bir seri olup daha diğerleri çevrilmediği için çok merak uyandıran bir yerde kaldı bunun için çok üzgünüm ama okurken hissettirdiği klostrofobik his hala tüylerimi diken diken ediyor. Okuyacak olanlara tavsiyem aşk ya da dostluk anlatan kitaplardan birisi değil bu kitap daha çok hatırlanmayan anıların ardında yaşanan, aralara gizem eklenmiş acayip bir kitap. Aradığınızı belki bulamayabilirsiniz. Ama sıkışmışlık hissini sevenlerdenseniz önerebilirim.

Kitaptan 12 Alıntı

Esin Elif Durdağ 
08 Şub 20:48 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

“Birine böylesine âşık olma hissini hatırlamak istiyorum. Sadece birine de değil. Charlie’ye böylesine aşık olma hissini hatırlamak istiyorum.”

Asla Asla, Tarryn FisherAsla Asla, Tarryn Fisher
Esin Elif Durdağ 
08 Şub 20:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu duyguyu tekrar hissetmek istiyordum. Birine âşık olmanın ne hissettirdiğini tekrar hatırlamak istiyordum.

Asla Asla, Tarryn FisherAsla Asla, Tarryn Fisher
Esin Elif Durdağ 
08 Şub 20:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kim olduğunu bilmemek korkunçtu, hatta düşünebileceğinizden çok daha korkunç.

Asla Asla, Tarryn FisherAsla Asla, Tarryn Fisher
Eylem 
29 Nis 17:11 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Dengeli bir şekilde bir iskeletin üzerine oturtulmuş bir et parçasının hiç tanımadığın bir ruhla doldurulmuş olması ne tuhaftı.

Asla Asla, Tarryn FisherAsla Asla, Tarryn Fisher
Esin Elif Durdağ 
08 Şub 20:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ona baktım, kocaman gülümsüyordu. Gülüşü bütün yüzünü aydınlatmıştı, her nasılsa kahverengi gözleri olduğundan daha az koyu görünüyordu. Onun hakkında hiçbir şey hatırlamayabilirdim ancak bahse girerim gülüşü en sevdiğim yanıydı.

Asla Asla, Tarryn FisherAsla Asla, Tarryn Fisher
Esin Elif Durdağ 
08 Şub 20:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birine vurulmak böyle bir şey mi diye düşündüm. Bir kadına yardım eden bir erkeği seyrederken bu türden hisler beslemek yasaklanmalıydı belki de.

Asla Asla, Tarryn FisherAsla Asla, Tarryn Fisher
mucdem 
11 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

“Eski Silas’ın senin sert kabuğunu nasıl kırabildiğini merak ediyordum.”
Gülümsedi. “Yapabildiğini düşündüren nedir sana?”
Tekrar gülümsedim ama durmayı düşünmüyordum. “Videoyu gördün, Charlie. Onu sevmiştin.” Bir saniye durdum ve tekrar ettim. “Beni. Beni sevmiştin.”

Asla Asla, Colleen HooverAsla Asla, Colleen Hoover
Esin Elif Durdağ 
08 Şub 20:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gözleri sanki açık duran iki kitap gibiydi ve ben her sayfasını bir çırpıda bitirmek istiyordum.

Asla Asla, Tarryn FisherAsla Asla, Tarryn Fisher
Esin Elif Durdağ 
08 Şub 20:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

“Senin benzersiz bir tarzın var. Parmak izi gibi. O fotoğrafın senin olduğunu söyleyebilirim çünkü sen yalnızca insanların gerçek hayatta görmek istemediği şeylerin fotoğrafını çekiyorsun.”

Asla Asla, Tarryn FisherAsla Asla, Tarryn Fisher
2 /