Hırsız (Love Me with Lies Serisi 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.896
Gösterim
Adı:
Hırsız
Alt başlık:
Love Me with Lies Serisi 3
Baskı tarihi:
Haziran 2014
Sayfa sayısı:
312
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055175580
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Thief
Çeviri:
Meltem Türkmen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Kendime Not
Aşk sabırlıdır; aşk naziktir.
Aşk övünmez ya da büyük konuşmaz.
Aşkta kibir yoktur;
Asla kaba, yavan ya da uygunsuz, bencil değildir.
Kolay kolay sinirlenmez.
Aşk yanlışların çetelesini tutmaz.
Aşk güvenir, umut eder ve ne olursa olsun katlanır.
Aşk asla eskimez.
Onun için savaşacağım.

Caleb Drake, ilk aşkını asla unutmadı. Evlendiği zaman da. O evlendiğinde de. Hayat birdenbire dönüp dolaşıp aynı noktaya gelince Caleb'ın, soğuk ve çekici Olivia Kaspen'ı geri kazanmak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermesi gerekir. Ama hayatta her hareketin bir sonucu vardır ve çok yakında Caleb, bazen aşkın katlanılmaz bir bedelle geldiğini öğrenecektir.
(Tanıtım Bülteninden)
312 syf.
·6 günde
Hırsız "Love Me With lies" serisinin son kitabı birinci seri fırsatçı Olivia tarafından anlatılıyordu okuduğum da çok sevmiştim ikinci seri tehlikeli kızıl leah tarafından anlatılıyor du kadını sevmemiştim son kitabıda iki kadınında sevdiği adam Caleb tarafından anlatılıyor en sevdiğim seri hırsız serisi oldu bu seriyi bir senedir bekledim ve çok etkilendim çok güzeldi bu tarz birşeyler arıyorsanız kaçırmayın etkileneceksiniz.
312 syf.
·4/10
Serinin 3. imiş bu bilgiye yeni nail olduğum için minnak bir utanç içerisindeyim :( konu neydi ne değildi pek net değil hafızamda verdiğim puan buna örnek :/ benden geçerli not alamamış dolayısıyla okumanızı öneriyormuyum cıkss önermiyorum çok isteyen olursa okuyabilir ama elbette.
312 syf.
·7/10
Bir kitabın ve bununla birlikte bir serinin de sonuna geldim. Olivia Kaspen karakteri ile başlayıp Leah Smith karakteri ile devam eden macera, muhteşem yakışıklımız Caleb Drake ile sona erdi.

Bu kitap final kitabı olduğu için hiç bir açık kapı bırakmamak adına tüm gizemle çözülüyor, önceki kitaplarda geçmişte kilit nokta olarak kalmış plan düğümler bir bir açılıyordu ve bu kitaba hareket katıyordu. Kitapta klişe ve sıkıcı bulduğum çok yer oldu ve bu noktaları spoiler vermeden anlatmam oldukça güç olacağı için aşağıdaki spoiler paragrafını okursanız sebebini anlayacağınızı düşünüyorum. Tarryn gerçekten üç karakterin uyumunu ve düşünce dünyasını başarılı şekilde aktarmıştı ve düşüncelerin aktarılması yönünden bu kitabında serinin diğer kitaplarından bir farkı yoktu.

[spoiler]
Öncelikle insanlığın fıtratı gereği kızlar aşka yenilmeye daha müsait ve daha duygusal varlıklar olmasına rağmen bu seride kadın karakterlerin daha güçlü bir duruş sergilerken, yakışıklı playboyumuz Caleb Drake'in sürekli olaylara duygusal yaklaşması ve kırılgan tavırları cidden beni çileden çıkardı. Ben hiçbir kitapta güçsüz ve delicesine aşık erkek karakter görmeye dayanamıyorum galiba. Bir de şu sürekli "Olivia'sız yapamıyorum onsuzluğa dayanamıyorum. O benimdi benim olmalıydı" gibisinden tavırları ve takıntısı bana aşk kitabı değil de takıntı kitabı okuyormuşum hissi verdi. Diğer iki kitapta pek göremediğimiz duygusal ve erotik bölümlere bu kitapta bolca yer verilmişti. Bir bu eksikti de zaten. Bir de bunun üzerine klişe bir mutlu son. Tam dedim evli, mutlu, çocuklu bir sona doğru gidiyoruz ki evlilik denen şey gerçekleşmedi. Çocukları da olamaması klişelikten uzaklaştırdı kitabı. Ancak Leah'ın ısrarla Caleb'den akıp belli yaşa getirdiği ve gitgide alıştığı kızını sonradan oğlu oldu diye düşmanı olan Olivia ve Caleb'e vermesi tam bir saçmalıktı bence. Keşke öyle olmasaydı.
[Spoiler Sonu]

Üslup sade ve kitap oldukça akıcıydı. Ortalama 1,5 günde bitirdim diyebiliriz arada yaptığım işleri saymazsak. Tarryn'in dilini ve kalemini seviyorum. Güçlü kadın karakterler yaratabiliyor, aynı başarıyı erkek karakterlerde pek gösteremese bile. Güzel diyaloglar ve betimlemelerle kitabı gerçekten etkileyici kılıyor.

Harika bir kitaptı diyemem türüne göre fena değildi ama serinin diğer kitaplarının yanında biraz sönük kaldığını düşünüyorum. Oysaki bitiriş kitabı olduğu ve kitaptaki baş erkek karakter tarafından anlatıldığı için ve artık daha etkili bir şey beklerdim. Kızlar bu işi daha iyi biliyor diyelim :) Eğer klişelerden uzak, kimsenin tamamen günahsız olmadığı bir gerçekçi bir aşk romanı serisi okuyasınız varsa kaçırmayın derim. Herkese bol kitaplı günler :)
312 syf.
·1 günde
Kitap Caleb' e sövmelerimle başlamıştı. 'Nasıl böyle sinir bir karakteri bu kadar benimseyip sevdim?' deyip kızdım kendime. Ama sonra 'Olivia' yı çok sevdi, kıskandı her şey o sebeple' diye kendimi teselli ettim.

Okurlarına acı çektirmeyi seven bir yazarla karşı karşıya kalmak ve diğer çok satan romanlara güzel dokundurmalar yapıyor olması ise kesinlikle harika bir detaydı.

Geçmiş ve şimdiki zaman arasında akıp giden hikayeye uyum sağlamaya çalışırken kafayı sıyırmış olabilirim!

Caleb, Olivia senin hastalığındı ve bunu ancak on sene sonra anlayabildin.

"Bir kalp tamir edilemeyecek hâle gelene kadar kaç kere kırılabilirdi? Kaç kere hayatta olmamayı dileyebilirdim? Bir insan, varlığımda nasıl bu kadar çatlağa sebep olabilirdi?
İstiyordum, istiyordum, istiyordum...
Ben Olivia'yı istiyordum."

Değişik bir sonla bitti. Beklentilerimi karşıladı mı? Kesinlikle, fazlasıyla...
Ve bu kitapla da iyice emin oldum; Tarryn kanserli, hasta ruhlu insanlarla yola çıkmayı çok seviyor.
312 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Olivia ve Caleb'in hikayesi anlatılıyor. Bu kitap hırsız serisinin 3. kitabıymış ama ben ilk bunu okudum. Ve çok beğendim.
Birbirlerine bir türlü kavuşamayan ve çok zorluklar çeken ilişkilerini anlatıyor kitap..
Caleb, adamın yakışıklılığı, zenginliği, davranışları muhteşem. Adam nasıl aşık olacağını, aşkının peşinden nasıl koşacağını ve savaşacağını çok iyi biliyor. Aslında bilmiyor da öğreniyor. Cidden çok güzel aşık olmuş. Çok içten sevmiş. Tüm benliğini ortaya koymuş.
Olivia ise, güzel , çekici, dişli bir avukat. Caleb'i hep sevmiş ama hayat onlara çok acımasız davranmış. Özellikle Olivia'ya ...
Caleb ve Olivia'nın yolu yıllar sonra Olivia'nın bir davasından sonra kendini kötü hissedip Caleb'e gitmesinden sonra tekrar görüşmeye başlıyorlar, Sonrası da çorap söküğü gibi geliyor zaten. Olivia evlenmiş olmasına rağmen evliliğinde olan problemler yüzünden ilişkisine ara vermiş durumda, Caleb zaten Olivia için hazır kıta bekliyor her daim. Bu boşluktan faydalanıp görüşmeye başlıyorlar ve Caleb, Olivia'ya bir seçenek sunuyor ben yada kocan. Acı ama gerçek Olivia kocasını seçip evliliğine şans vermeyi seçiyor çünkü devreye Leah giriyor. Hemde bir bomba ile. Estella Caleb'in ama testi ancak Caleb ile görüşmez isen yaptırırım demesi üzerine Olivia Caleb'den uzaklaşıyor. Leah tam bir pislik, sinir bozucu, piskopat ....
312 syf.
·Puan vermedi
Love me with lies serisi hırsız kitabıyla son buldu. Serinin 3.kitabı baş Karakter olan caleb'in ağzından kaleme alınmıştı. Kitapla ilgili olarak ilk söyleyeceğim şey bir erkek ancak bu kadar güzel sever. Leah karakterinden citti anlamda tiksindim bir insan ne kadar kötü olabilir sözünün kalıplaşmış haliydi kendisi. Sanırım seri boyunca en çok bu kitabı sevdim ve okurken keyif aldım. Olan bütün olayları ve hislerini caleb'in ağzından dinlemek birçok boşluğu doldurmama yardımcı oldu.
Olivia'la barışma noktasına kadar geldiler fakat kızıl kafa gene ortaya çıktı ve herşeyi mahvetti. Sonu beklediğimiz gibi çok çok mutlu değildi fakat bir bakıma da mutluydu. Kitap hakkında söylenicek çok şey var ama söylemeye kalkarsam sanırım bütün kitabı anlatıcam. Tarryn'in kalemine bayıldım söylemeden edemeyeceğim ki bu okuduğum 4.kitabıydı. Söylenecek fazla söz yok caleb aşkının peşinden sonuna kadar gitti hatalar yaptı, düş kırıklıkları yaşadı, yeri dibine de battı ama sonunda dipten çıkmayı da başardı pes ettiği yerlerde oldu ama pes etmenin çözüm olmadığını oda anladı. Biraz cesaret biraz umut ve çokça aşkla aşılamayacak hiç bir engel yok sanırım. Gene yorumumu kitaptan beğendiğim bir sözle bitiricem.. " sesim giderek azaldı. Çünkü geçmişe sünger çekmek diye birşey yoktu. Bunu artık anlamıştım. Sadece geçmişinizi kabullenip üzerine yeni anlar inşa ediyordunuz... "
Yeni anlar inşa etmeniz dileğiyle. Bol kitaplı günler
312 syf.
Serinin 3.kitabı baş Karakter olan caleb'in ağzından kaleme alınmıştı. Kitapla ilgili olarak ilk söyleyeceğim şey bir erkek ancak bu kadar güzel sever. Sonu beklediğimiz gibi çok çok mutlu değildi .
312 syf.
·2 günde·6/10
İlk olarak bu kitap da yine geçmiş ve günümüz olarak ilerliyor; bu sefer Caleb'in anlatımıyla. Ve şimdi de Caleb sevdiği kadın için mücadele veriyor. Serisinin bu kitabı beni biraz sıktı açıkcası; çünkü geçmiş kısımları bir de Caleb'in anlatımı ile okumak "yeter" dedirtti. Tamam, Caleb'in bakış açısı ile okumak bir bakıma iyidi ama artık her kitap aynı şeyleri tekrar okumak acayip sıktı. Bazı geçmiş zamanda değişik konularda vardı tabii, onlardan bahsetmiyorum.

Beni sıkmasının diğer bir nedeni ise hep aynı şey oluyor: tam Caleb ve Olivia yakınlaşıyor sonra hop al baştan, birbirlerinden uzaklaşıyorlar; birbirlerini seve seve. Gerçekten "Off yine mi?" modundaydım bir ara.

Yalanlar, bazen "yok artık" dedirtmedi değil, oldukça büyük yalanlar vardı ortada ve hata üstüne yapılan hatalar silsilesi... Ve bir şeyden daha bahsedeyim: bu kitapta çok bariz bir mantık hatası vardı. Diğer kitaplarda da vardı küçük küçük, üzerinde durmamıştım ama bu kitaptaki büyüktü bana göre. Yazar, geçmiş zamanda olan olayları neredeyse her kitapta bir de diğer karakterin bakış açısı ile anlatıyor ya, Fırsatçı kitabında gerçekleşen; Caleb ve Olivia'nın ilk ayrılma sebeplerindeki olayı, Hırsız kitabında tekrar anlatılırken farklılıklar vardı ve çok rahatsız ediciydi.

He, kitap kötüydü diyemem ama sadece iyidi diyebilirim. Sonunu okuduğumda; "Ohh neyseki okumama değmiş" dedim. Çünkü bi' ara umudu kesmiştim. Kitabın son kısımlarında Olivia'dan, Caleb'in eski karısı Leah'a karşı, baştan beri beklediğim atak geldi ve bu beni acayip mutlu etti. Kötü insanların hakkından gelinmeli.

Kitabın konusu: Caleb Drake, karısı Leah'tan boşandıktan sonra yeni bir şehirde yeni bir hayat kurma düşüncesini, Olivia'nın bir anda evine gelmesi ile değişikliğe uğruyor. En baştan beri sevdiği kadın, Olivia'ya için savaş verme sırası artık Caleb'tedir.
Kusurlu sanatı seviyodum. Michelangelo'nun lorenzo heykelinin ayağını desteklemek için uzanan eğri zemin, mona lisa' nın olmayan kaşları. Kusurlar cidden küsümseniyodu. Onlara oldukları gibi baktığınızda çok daha güzeldiler.
Aşık oldum.
Hem de çok fena.
Bu hayatın sonuna kadar, büyük olasılıkla sonraki hayatın da.
Onu istiyordum - inatçı, mücadeleci, öfke dolu kalbinin her santimetresini istiyordum.
Bir kalp tamir edilemeyecek hâle gelene kadar kaç kere kırılabilirdi? Kaç kere hayatta olmamayı dileyebilirdim? Bir insan, varlığımda nasıl bu kadar çatlağa sebep olabilirdi?
Tarryn Fisher
Sayfa 248 - Çok sevip kavuşamamak da sevdaya dahil Caleb
Acı gerçekler tarif edilemezdi. Başınız dönene kadar sizi birkaç kez çevirir ve midenize sert bir yumruk atardı.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Hırsız
Alt başlık:
Love Me with Lies Serisi 3
Baskı tarihi:
Haziran 2014
Sayfa sayısı:
312
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055175580
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Thief
Çeviri:
Meltem Türkmen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Aspendos Yayıncılık
Kendime Not
Aşk sabırlıdır; aşk naziktir.
Aşk övünmez ya da büyük konuşmaz.
Aşkta kibir yoktur;
Asla kaba, yavan ya da uygunsuz, bencil değildir.
Kolay kolay sinirlenmez.
Aşk yanlışların çetelesini tutmaz.
Aşk güvenir, umut eder ve ne olursa olsun katlanır.
Aşk asla eskimez.
Onun için savaşacağım.

Caleb Drake, ilk aşkını asla unutmadı. Evlendiği zaman da. O evlendiğinde de. Hayat birdenbire dönüp dolaşıp aynı noktaya gelince Caleb'ın, soğuk ve çekici Olivia Kaspen'ı geri kazanmak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermesi gerekir. Ama hayatta her hareketin bir sonucu vardır ve çok yakında Caleb, bazen aşkın katlanılmaz bir bedelle geldiğini öğrenecektir.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 93 okur

  • Gulsahhh
  • Özge Şendorman
  • Pelin Damgacı
  • Aysun Yıldırım
  • esra baş
  • KÜBRA
  • Huriye Koç Çolak
  • Lila Sabanay
  • Emine Korkut
  • gamze türk

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%1.6
14-17 Yaş
%7.8
18-24 Yaş
%42.2
25-34 Yaş
%23.4
35-44 Yaş
%17.2
45-54 Yaş
%6.3
55-64 Yaş
%1.6
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.5
Erkek
%2.5

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%25.6 (10)
9
%25.6 (10)
8
%23.1 (9)
7
%12.8 (5)
6
%5.1 (2)
5
%2.6 (1)
4
%2.6 (1)
3
%0
2
%0
1
%2.6 (1)