Hırsız Love Me with Lies Serisi 3

7,9/10  (22 Oy) · 
56 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.374 gösterim
Kendime Not
Aşk sabırlıdır; aşk naziktir.
Aşk övünmez ya da büyük konuşmaz.
Aşkta kibir yoktur;
Asla kaba, yavan ya da uygunsuz, bencil değildir.
Kolay kolay sinirlenmez.
Aşk yanlışların çetelesini tutmaz.
Aşk güvenir, umut eder ve ne olursa olsun katlanır.
Aşk asla eskimez.
Onun için savaşacağım.

Caleb Drake, ilk aşkını asla unutmadı. Evlendiği zaman da. O evlendiğinde de. Hayat birdenbire dönüp dolaşıp aynı noktaya gelince Caleb'ın, soğuk ve çekici Olivia Kaspen'ı geri kazanmak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermesi gerekir. Ama hayatta her hareketin bir sonucu vardır ve çok yakında Caleb, bazen aşkın katlanılmaz bir bedelle geldiğini öğrenecektir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2014
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786055175580
 • Orijinal Adı:
  Thief
 • Çeviri:
  Meltem Türkmen
 • Yayınevi:
  Aspendos Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Rabia 
 07 Şub 23:15 · Kitabı okudu · 6 günde

Hırsız "Love Me With lies" serisinin son kitabı birinci seri fırsatçı Olivia tarafından anlatılıyordu okuduğum da çok sevmiştim ikinci seri tehlikeli kızıl leah tarafından anlatılıyor du kadını sevmemiştim son kitabıda iki kadınında sevdiği adam Caleb tarafından anlatılıyor en sevdiğim seri hırsız serisi oldu bu seriyi bir senedir bekledim ve çok etkilendim çok güzeldi bu tarz birşeyler arıyorsanız kaçırmayın etkileneceksiniz.

Kübra 
10 Şub 20:06 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

"Onunla o ağacın altında tanıştığımız gün sanki ciğerlerime ondan bir tohum çekmiştim. Sürekli birbirimize gelip durduk. Ayrı yaşamaya çalıştıkça bedenlerimiz arasındaki mesafe giderek büyüdü. Ama o tohum da kök saldı ve büyüdü. Uzaklık ve şartlar ne olursa olsun, Olivia benim içimde büyüyen bir şeydi." Bu seriyi anlatmaya kelimeler yetmez ama kısaca böyle özetleyebiliriz. Dolu dolu ve yaşayan bir seri Love me with lies. Dolu dolu çünkü içinde her şey var; çünkü okuyucuya tüm duyguları yaşatıyor; çünkü okurken bir dakika bile sıkılmayacağınız kadar olaylı. Yaşayan bir seri dememin sebebi ise ilk kitapta da bu kitapta da uzun yıllara yayılmakta hikaye. Bu aradan geçen zaman okuyucuda eksik kalmıyor, yazar bu süre boyunca karakterlerin aslında her insanın yapacağı gibi yaşamaya devam ettiğini çok güzel yansıtıyor. Flashbackler devam eden hikayeyle çok güzel bütünlük sağlıyor. Anlatım o kadar iyi, o kitabı anlatan karaktere uygun olarak öyle güzel değişiyor ki tüm bunlar da eklenince tıpkı Batman'in varlığına gerçek olmadığını bilsem de içten içe inandığım gibi bu kitabın kurgu olduğunu bilsem de kalbimde derinlerde tüm bunlar gerçek ve her kitabı aslında o karakter yazdı diyorum. Bu seri işte beni bu denli etkiledi. Son olaylar bağlanırken biraz ironik bir durum oluştu acaba daha iyi bağlanabilir miydi diye düşündürdü ama her şeye rağmen iyi bir finaldi. Hikayeyi Caleb'dan dinlemek çok güzeldi. Seri boyunca ona kızdığım bir kaç noktanın yanlış anlaşılma olduğunu öğrenmemizle serinin yegane iyi insanı oldu kendisi.

TSena_gl 
09 Şub 23:47 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

İlk olarak bu kitap da yine geçmiş ve günümüz olarak ilerliyor; bu sefer Caleb'in anlatımıyla. Ve şimdi de Caleb sevdiği kadın için mücadele veriyor. Serisinin bu kitabı beni biraz sıktı açıkcası; çünkü geçmiş kısımları bir de Caleb'in anlatımı ile okumak "yeter" dedirtti. Tamam, Caleb'in bakış açısı ile okumak bir bakıma iyidi ama artık her kitap aynı şeyleri tekrar okumak acayip sıktı. Bazı geçmiş zamanda değişik konularda vardı tabii, onlardan bahsetmiyorum.

Beni sıkmasının diğer bir nedeni ise hep aynı şey oluyor: tam Caleb ve Olivia yakınlaşıyor sonra hop al baştan, birbirlerinden uzaklaşıyorlar; birbirlerini seve seve. Gerçekten "Off yine mi?" modundaydım bir ara.

Yalanlar, bazen "yok artık" dedirtmedi değil, oldukça büyük yalanlar vardı ortada ve hata üstüne yapılan hatalar silsilesi... Ve bir şeyden daha bahsedeyim: bu kitapta çok bariz bir mantık hatası vardı. Diğer kitaplarda da vardı küçük küçük, üzerinde durmamıştım ama bu kitaptaki büyüktü bana göre. Yazar, geçmiş zamanda olan olayları neredeyse her kitapta bir de diğer karakterin bakış açısı ile anlatıyor ya, Fırsatçı kitabında gerçekleşen; Caleb ve Olivia'nın ilk ayrılma sebeplerindeki olayı, Hırsız kitabında tekrar anlatılırken farklılıklar vardı ve çok rahatsız ediciydi.

He, kitap kötüydü diyemem ama sadece iyidi diyebilirim. Sonunu okuduğumda; "Ohh neyseki okumama değmiş" dedim. Çünkü bi' ara umudu kesmiştim. Kitabın son kısımlarında Olivia'dan, Caleb'in eski karısı Leah'a karşı, baştan beri beklediğim atak geldi ve bu beni acayip mutlu etti. Kötü insanların hakkından gelinmeli.

Kitabın konusu: Caleb Drake, karısı Leah'tan boşandıktan sonra yeni bir şehirde yeni bir hayat kurma düşüncesini, Olivia'nın bir anda evine gelmesi ile değişikliğe uğruyor. En baştan beri sevdiği kadın, Olivia'ya için savaş verme sırası artık Caleb'tedir.

Pelin Sueda 
10 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Serinin son kitabı , en sevdiğim kitap oldu diyebilirim . Bu kitapta Leah hakkında şok edici bir gerçeği öğrenen Caleb 'in yeniden Olivia 'nın peşinde koşma mücadelelerini okuyoruz . Ya vallahi şu Caleb'e ne üzüldüm ya , neler çekti cadaloz kadınlardan :) Tarryn yine farkını koymuş ortaya , kesinlikle klişe aşk romanlarından değil bu . Dili yine çok akıcıydı ama son kitabın 312 sayfa olmasına çok üzüldüm ve artık okunacak Fisher kitabım kalmadı ya ona yanıyorum .. Bu yazarın Siyah Damar başta olmak üzere tüm kitaplarını zaman kaybetmeden alın . Bu seriyi de sakın bekletmeyin , oturmanız hata !

Kitaptan 12 Alıntı

Rabia 
06 Şub 11:53 · Kitabı okudu · İnceledi

İnsanlar o kadar berbat ki. Hepimiz öyleyiz. Sürekli birbimizi incitiyoruz.

Hırsız, Tarryn Fisher (Sayfa 62)Hırsız, Tarryn Fisher (Sayfa 62)
Rabia 
07 Şub 17:46 · Kitabı okudu · İnceledi

Bir konu hakkında fazla konuşmak diye bir şey yoktur. Asıl sorun iletişim eksikliği.

Hırsız, Tarryn Fisher (Sayfa 94)Hırsız, Tarryn Fisher (Sayfa 94)
Rabia 
 06 Şub 11:59 · Kitabı okudu · İnceledi

Kusurlu sanatı seviyodum. Michelangelo'nun lorenzo heykelinin ayağını desteklemek için uzanan eğri zemin, mona lisa' nın olmayan kaşları. Kusurlar cidden küsümseniyodu. Onlara oldukları gibi baktığınızda çok daha güzeldiler.

Hırsız, Tarryn Fisher (Sayfa 67)Hırsız, Tarryn Fisher (Sayfa 67)

Aşık oldum.
Hem de çok fena.
Bu hayatın sonuna kadar, büyük olasılıkla sonraki hayatın da.
Onu istiyordum - inatçı, mücadeleci, öfke dolu kalbinin her santimetresini istiyordum.

Hırsız, Tarryn Fisher (Sayfa 51)Hırsız, Tarryn Fisher (Sayfa 51)

"Hayat sana yardım etmez, seni paramparça eder. Aşk zalimdir ama iyidir. Bizi hayatta tutar. Ona ihtiyacın varsa o zaman bekle."

Hırsız, Tarryn FisherHırsız, Tarryn Fisher

Ama denildiği gibi, inancınız bir mercimek tanesi kadar ufak olsa bile dağları devirebilirdi...

Hırsız, Tarryn FisherHırsız, Tarryn Fisher
Ümran 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayat karmaşık bir şeydi... Mutlak doğrular olmayacak kadar karmaşık.

Hırsız, Tarryn FisherHırsız, Tarryn Fisher
Ümran 
24 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatta kalabilmek için ne yapmanız gerekiyorsa yapıyordunuz. Bu, akıl sağlığınızı korumak için hayatınızın aşkından kaçmak demek olsa bile. Kendi kalbiniz kırılmasın diye başkasının kalbini kırmak demek olsa bile.

Hırsız, Tarryn FisherHırsız, Tarryn Fisher
TSena_gl 
 11 Şub 21:18 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

"Çok yumuşak değil ama daha lezzetli. Aynı senin biftek versiyonun," dedi.
"Niye beni sürekli ya yemeğe, ya ayakkabıya ya da bir hayvana benzetiyorsun?"
"Çünkü dünyayı farklı bir bakış açısıyla görüyorum Olivia, seni onlara benzetiyorum, onları sana değil."
"Vay canına," dedi şarabından bir yudum alarak. "Sen bayağı aşıksın,"

Hırsız, Tarryn Fisher (Aspendos Yayınları)Hırsız, Tarryn Fisher (Aspendos Yayınları)
2 /