Ayşe Cankız Çevik

Ayşe Cankız Çevik

Çevirmen
9.3/10
24 Kişi
·
67
Okunma
·
0
Beğeni
·
34
Gösterim
Adı:
Ayşe Cankız Çevik
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
442 syf.
·10/10
kitap bir bilim kitabı...
belki de bilim kitapları okuyanlar ''1000 kitap''ı kulanmıyorlar
yada bu kitap türkiye de az okunmuş (not: ben iranlıyım)
ama zaten yazarı bir bilim adamı olduğunnan paralel dünya teorisini şimdiye kadar en güzel anlatmış biri...
Harika örnek ve delillerle de isbatına çalışmış
mutlaka okuyun
442 syf.
·7/10
Michio Kaku’nun kitapları ayrı bir zevkli oluyor bana sorarsanız. Çünkü adam daha da çok karıştırmadan, basit bir anlatım ve üslupla beraber öyle güzel açıklıyor ki hiçbir şey bilmeyen bir insan bile anlayabilir adamın dediklerini. Bu yönden sayılı kişilerden biri diye düşünüyorum.

Fiziğe ve astronomiye ilginiz varsa öneririm. Eğer yeni başlıyorsanız da temel bilgileriniz olsun yeter. Çok da zorlamıyor kitap.
430 syf.
·9/10
Beyni merak ediyor ve bilmek istiyorsanız okuyabilirsiniz.Zihin,bilinç,farkındalık,otizm vb noktaları kitapta bulacaksınız.Beyin üzerine eğitim almasanız bile anlayabilirsiniz.Bilimsel fakat bilimin derinlikleriyle boğmuyor kitap.
Michio Kaku anlaşılması zor, oldukça karmaşık kuantum mekaniği ile ilgili konuları oldukça akıcı ve anlaşılır bir şekilde anlatıyor. Yazarın tüm kitaplarını aldım ve düzenli bir şekilde okuyacağım.
Daha okumaya yeni başladım biliyorum doğrusu bitirdikten sonra yorum yazmak ama ben okumak isteyen olursa kesinlikle tavsiye ettigimi yazmak istiyorum. Bambaşka ve daha önce hiç bilmediğim çok şey var. Üstelik konusu gereği anlamakta güçlük çekmiyorum. İnanılmaz iyi bir anlatımı var. Bir kere önsözü kısacık ki buna başından bayıldım. Ayrıca daha şimdiden öğrendiğim bir şey var "kesinlikle dünya kimseye kalmayacak" çünkü onunda sonu geliyor... Oturup aşk romanı okumak gibi değil ama beyin açıcı kitap şimdilik böyle
Kimya, fizik ve biyolojinin insan beyninde müthiş birleşimi. Neye göre ne olduk, oluruz, olacağız sorularının yanıtları. Her zaman bilime ve beyne duyduğum saygı ile merakı en iyi şekilde açıklığa kavuşturan mükemmel kitap. İnsan beynin açığa çıkmamış sırları denizinde yüzmek istiyorsan okumalısın.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşe Cankız Çevik

Yazar istatistikleri

  • 67 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 245 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.