Ayşegül Banu Şahin

Ayşegül Banu Şahin

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
46
Gösterim
341 syf.
·7/10
Kitap Yorumu//Bitti Dediğim Yerden (Hercai)-Ayşegül Banu Şahin
.
.
.
Üniversite sınavına giren ve hayatında yeni yollara ilerleyen Nermin'in hikayesini anlatıyor kitap. Gençlerin ilgisini çekebilecek günlük tadında bir roman. Bir tık İpek Ongun'un kitaplarını hatırlattı bana. Ergen güruha yönelik, akıcı anlatımıyla tercih edilebilir.
.
Bu güne kadar çok kitap geldi okumam için ve yazarlarla yazışarak, karşılıklı sohbet ederek "şurası niye böyle, şurası niye şöyle" diye sorarak okumuşumdur. Sadece Türk yazarlar da değil yabancı yazarlarla bile bu şekilde iletişim kurdum. Ama bu kitabın yazarıyla o senkranizasyonu yakalayamadım maalesef. Kitapla ilgili sorduğum "şurası niye böyle?" sorusuna "Size tek tek malumat veremeyeceğim. Kitabın içinde cevabı var. Tiye alarak okuduğunuz için farketmemişsinizdir." şeklinde bir cevapla karşılaştım. Bu nasıl bir okur-yazar iletişimidir onu da anlamadım. Kitabın konusunu eleştirmeyeceğim çünkü her yazarın hayal dünyası kendine özgüdür. Hayaller, kurgular eleştirilmez zaten. Ama şu tavrı eleştiririm. Sen okuyucunla bu şekilde iletişim kuruyorsan kurma o iletişimi kapat o instagram hesabını da! .
.
Kitabın editöryel çalışması da çok kötü. Editör diye çalışan kimse tüm imla kurallarını katletmiş. Noktalama işareti kullanmada ciddi bir kursa ihtiyacı var. Noktalı virgülden sonra büyük harfle başlamış, çoğu yerde fotoğraf çektirmek deyimini de resim çektirmek olarak yazmış. Kitabı okur okumazsınız size kalmış bir durum. Oldu o zaman ben kaçtım.
Mükemmeldi. Ciddi anlamda kitabı çok sevdim çok etkili ve akışkan dille yazılmış. Kitabı elinize alıp okuduğunuzda akıp giyor sonra bir bakıyorsunuz ki bitmiş.. Kendimi çok kaptırdım kitaba o kadar ki hazmedemeyipte ağız dolusu beddualarım olmadı değil hatta bir ara başım ağrıdı sinirden. O kadar ki kaptırdım. Kitabın sonlarına doğru burnumun sızladığını hissettim sanırım etkiledi beni, duygu dolu anlar yaşadığım yerderde oldu. Konusuna çok girmek istemiyorum arka kapakta muazzam şekilde anlatılmış ama asıl konu bana kalırsa iki kız kardeşin konusuydu. Kitap bitince şükür ettim herşey için. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
341 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Çok güzel bir kitabın yorumuyla geldim bu akşam, Bitti Dediğim Yerden Hercai akıcı, dili sade bir kitap olmakla baraber yer yer ağlatan yer yer güldüren güzel bir romandı. Konusu ise başta basit bir aşk hikayesi gibi gelse de sonu öyle değil malesef. Bir kişinin kaç kişinin hayatını mahvedebileceğini bu kitapta görebilirsiniz. İki kız kardeş birbirinden tamamen zıt karakterde, Neriman kız kardeşi Nermin' in elinden sevdiğini alıyor hatta yalnızca sevdiğini değil.. Nerimandan öyle nefret ettim ki sormayın gitsin. Bu kitabı ben çok beğendim gerçekten öyle güzeldi ki.. Hırsın, kötülüğün kimseye birşey kazandırmayacağını bu kitapla öğrenebilirsiniz. Kitapla kalın.. Son olarak yazarımıza çok teşekkür ederim.

.
.
Alıntılar;
Hayatta sadece siyah ve beyazın olmadığını bilerek, kendinize hata yapma izni vermelisiniz.
.
Çünkü ancak sen beni affedersen, ben kendimi affedebileceğim.
.
Başkalarına zarar vermediği sürece, en güzeli içinden gelen sese kulak vermek değil miydi?
.
Ömür boyu bizi üzen, inciten insanlar yüzünden kendimizi harap edemeyiz.
.
En kötü karar bile, kararsızlıktan iyidir denir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşegül Banu Şahin
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.