Bahar Demir

Bahar Demir

YazarÇevirmen
7.5/10
38 Kişi
·
97
Okunma
·
3
Beğeni
·
272
Gösterim
Adı:
Bahar Demir
Tam adı:
Doç. Dr. Bahar Demir
Unvan:
Öğretim Üyesi, Yazar
Юный Пушкин очень любил французскую литературу, и за эту любовь его прозвали в Лицее "французом".
158 syf.
·1 günde·10/10
Bir adamın derece derece yenileşmesinin, yavaş yavaş yeniden hayat buluşunun, bir dünyadan bir başka dünyaya geçişinin, şu ana kadar hiç bilmediği yeni bir gerçekle tanışmasının hikayesi. Yoksulluk ve gururu uğruna işlediği cinayetin ona yepyeni pencereler açması ve gerçekten o anları insana yaşatan eşsiz bir roman.
376 syf.
·Puan vermedi
Romantik polisiye mi? :)
Bana kalsa daha çok tarihi içeren bir polisiye olabilirdi..
Hikaye Tanrı'dan gelen bir mektupla başlıyor, sonrasında Mary ve Rainer'in yolu kesişiyor. Biri mektupta yazanı araştırırken, diğeri kardeşini arıyor. Kuruluşu binyıllar öncesinde gerçekleşen ve öjenizm felsefine dayalı bir tarikatın her yere yayılan kollarını bir şekilde çözüp en sonunda Midyat'ta çöküntüye uğramasını sağlarlar. Bir mektupla çıktığı yolda kaçırılan kızlar, gizli şifreler, kilitli kapılar, ........
Sonu şaşkınlıktı; Mary ve Tanrı'nın buluşması üzerimdeki etkiyi aldı götürdü. En nihayetinde kurgu ancak yazarın hayal dünyası takdire şayan. Kurgusu güzel; din, tarih ve günümüz olaylar güzel harmanlanmış.
376 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Kitabı Cihan Erdem'in Aşkın Kusursuz Hamlesi kitabından tanıdım. O kitapta Sende Tanrıyı Gördüm kitabıyla ilgili bir muhabbet geçiyordu ve yine polisiye romanına merakım olduğundan kitabı çok aradım ve kısa sürede buldum. Kitap ilk başka çok sıkıcı geldi ama zaman geçtikçe olaylar benim çok ilgimi çekti ve belkide okuduğum en güzel polisiye romanıydı da diyebilirim. Tavsiye ederim.
376 syf.
·Beğendi·10/10
Ucu Türkiye'ye dayanan içinde aşk, macera, gizem, gizli güçler, polisiye ve masumiyet içeren bir roman okunması gereken güçlü bir yazım gücü akıcı bir hikaye.
376 syf.
·45 günde·7/10
Kitabın ilk cümlesinden son cümlesine kadar devam eden merak uyandıran sürekleyici bir kurgu ve beklenmedik bir son.Son zamanlarda okuduğum en ilginç kitaplardan biriydi.Farklı bir polisiye okumak isteyenler için kesinlikle doğru seçim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Bahar Demir
Tam adı:
Doç. Dr. Bahar Demir
Unvan:
Öğretim Üyesi, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 97 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.