Barry Buzan

Barry Buzan

Yazar
8.5/10
56 Kişi
·
167
Okunma
·
1
Beğeni
·
698
Gösterim
Adı:
Barry Buzan
Tam adı:
Barry Gordon Buzan
Unvan:
Akademisyen, Profesör
Doğum:
28 Nisan 1946
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
212 syf.
·18 günde·Beğendi·9/10 puan
zihin haritaları ,kitabı yakın zaman önce bir dost hediye etmişti ...hemen okumaya başlama fırsatım oldu ...kitap kuşe kağıda basılmış çok renkli sayfaları olan bir eser ....okurken hiç zorlanmadım dili oldukça sade ...eğitmenlerin , öğrencilerin ,yaşamı her an planlı götürmek isteyen herkesin....okuması yaşamında uygulaması gereken bir kitap ...belki başlarda hayatımıza yön vermesi için uygularken zorlanacağız ..ama harika sonuçlara dönüştürebilir .....ben şimdiden başladım..yaşamımda öğrendiğim ..yapmam gerekenler.... baş ucu kitaplarım arasında yerini şimdiden aldı ....zihnini güçlendirmek ...unutmamak genişletmek istiyorsan haydi durma hemen okumaya başla derim ... ;)
Akademik olarak değerlendirilebilecek bir kitap. Okuyup kenara bırakmaktan ziyade, her an elinizin altında olması, danışılması gereken bir yapıt. Beyin gücü, çalışma şekli, inanılmaz yapısı doğru yönlendirme ve çalışma ile neler yapılabileceği tasavvur dahi edilemez. İlk okuyuşta değilse de ikinci belki de üçüncü kez okuyup yönergeleri uygulamak faydalı olacak gibi. Okumaya devam...
Şimdilik anladığım şu ki; inanılmaz güzel dizayn edilmiş bu kitabı belki bir çırpıda alıp okuyabilirsiniz ama bu kitap her zaman yatağımızın başında durup danışılması geren bir kitap.
Zihnimdeki bazı olayların örgüsünü yapmakta zorlandığım için okumaya karar verdim. Hadi bu maratona başlayalım o zaman :)
212 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitap Güzeldi.
İçindeki bilgilere İslam Dini Düşüncesiyle Bakınca ki Bundan kastım, Bazı Bilimsel Açıklamalar var, Dahada Bir Güzel daha Doğrusu Heyecanlı Oldu...
Yazarı Tebrik ederim....

\\\Kitabıda siz değerli Okurlara Tavsiye ederim///
212 syf.
·12 günde·9/10 puan
Zihin Haritalari yillar önce alıp kitaplıgıma bıraktıgım bir kitaptı. Kitapta cesitli algoritmalar ve diyagramlar kullanarak not alma( zihin haritasi çizme) anlatilmaktadir. Zihin haritasi kullanarak hatirlamanin kolaylastigini yasayarak tecrube ettim. Tavsiye ederim.
Bir kac kişiden duyduğum, arka kapağında ki "hafızanızı, yaratıcılığınızı, konsantrasyonunuzu artırmak, konuşma yeteneğinizi, düşünme becerilerinizi geliştirmek ve kıvrak bir zekaya sahip olmak ister misiniz?" sorusuyla da dikkatimi çeken uzun zaman önce alıp şimdi okumaya başlayacağım ve bende müthiş nerak uyandıran kitap.
212 syf.
·31 günde·Beğendi·8/10 puan
Tony Buzan'ın bu kitabı daha çok akademik bir çalışma bence. Tek nefeste okunmaktan ziyade zaman zaman başvurulacak bir eser olmuş. Ben her aklıma takıldığında açıp bakıyorum hala.
212 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Her gün hayatı daha anlamlı ,daha yaşanılabilir, daha kazançlı geçirmek için çabalıyoruz. Her gün rutin işimizi yapsak bile; rutin dışı olan bir şey var: akıp giden zaman....Zamanı daha kontrollü geçirmek, daha faydalı kılmak için zihin haritaları çok gerekli. Zihin haritaları beynimizin yapısına benzer... hatırlama, kodlama tıpkı beynimizde oluşturduğumuz snapslar gibi, zihin haritalarında bağlantılar mevcut. İlk okul birinci sınıftan itibaren bu teknik öğrencilere verilmeli... Tony ve Barry BUZAN tarafından hazırlanan kitap 212 sayfadan ve 20 bölümden okulmuş. Beynin yapısından tutunda, nasıl zihin haritası oluşturulur, faydaları, kullanım alanları gibi pek çok konuya değinmiş.. Eğer bir gün fırsatım olurda, yetkili biri ile görüşürsem ilk okullarda zihin harita tekniği dersi olmasını teklif edeceğim. Zihin haritası tekniği 20 sayfalık bir bilgiyi ; yatay A4 kağıdına zihin haritası tekniği ile planlayıp yazabiliyorsunuz . Zamandan, kağıttan ve gereksiz yükten kurtarıyor bizi... keyifli okumalar . kitap ile kalın ....#tonybuzan #zihinharitaları #kolayöğrenme
212 syf.
·Beğendi·7/10 puan
İş ve eğitim hayatinda olanlarin okuması gereken bir kitap. Hafiza yontemlerinin nasil kullanılacağını anlatıyor ayni zamanda tek düze notlar degil daha yaratici kayitlarla hafızamızin kalici hale nasil gelebileceğini gosteriyor. Bu zihin haritalari çizim yontemleriyle kalıcı bir hafizaya sahip olabilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Barry Buzan
Tam adı:
Barry Gordon Buzan
Unvan:
Akademisyen, Profesör
Doğum:
28 Nisan 1946

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 167 okur okudu.
  • 20 okur okuyor.
  • 320 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.