Burak Turan

Burak Turan

Yazar
7.9/10
74 Kişi
·
213
Okunma
·
3
Beğeni
·
993
Gösterim
Adı:
Burak Turan
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bursa, Türkiye, 25 Eylül 1980
Burak Turan 25 Eylül 1980 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini Bursa’da yaptıktan sonra üniversite öğrenimi için İstanbul’a gitti. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nü bitirdi.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
400 syf.
Bence tam anlamıyla korkunçtu. Yanlış anlaşılmasın okurken korktum :) Cinlerden benim gibi korkanlar okumasin bence. Daha 2. sayfada korktum. Korktuğumu söylemiş miydim? Yine de güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim :)
400 syf.
·3 günde·Puan vermedi
"İşte ölüm gelmişti. Sert pençelerin arasından gülümsüyordu.. Cinayet! Yaratılmış her şeye küfürüdür cinayet! Yaradan'ın kendisine bile."
Metafizik yatağında fantastizm lezzetiyle; ifritler,cin kabileleri ile ademoğullarının savaşını okumuyor sanki izliyorsunuz.
Meraklıları için okunmalı diyeceğim bir kitap.. Başarılı!!
400 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Korku dolu bir macera. Yer yer korkmadığımı inkâr etmeyeceğim. Gerçek hayatla ilișkilendirmek çok zor ancak sizi düșündürmüyor değil. Korkunç bir korku filminin tam ortasında buldum kendimi.
400 syf.
·2 günde·7/10
korsan olarak aldığım ilk kitaptır(sonuncudur da). yıllar geçmesine rağmen içeriğinin aklımda kalmış olması da bu yüzdendir belki. kitap, abartılı hayal gücü ve gerçek islami bilgilerin sentezi niteliğinde ele alınmış, "acaba gerçekten böyle mi?" gibi içsel paradokslara sokabilir sizi. kabe, hacer-ül esved, kız kulesi vb. mekanlar ve maddeler hakkında "gerçek mi hayal mi?" diyeceğiniz bir çok konu bütünlüğü var kitapta. cinden, şeytandan vs. mahlukattan korkan ve bu tarz şeyleri normalde çok düşünmeyen insanlar için korkutucu düşüncelere neden olabilecek bir kitap ayrıca. fantastik sevmekten ziyade fizik ötesi varlıklarla alakalı şeyleri okumayı seviyorsanız özellikle önereceğim bir kitaptır. ikinci kitabı isteyen bir bitişi vardır ve okuyucu tarafından serisi beklenen bir kitaptır. sanırım, iki yazar da bunun için adım atmamışlar hala.
400 syf.
·1 günde·Beğendi
Orkun Uçar'In çok başarılı bulduğum kitaplarındandır bu kitap. İçinde bulundurdukları ve olay örgüleri gerçekten de çok iyi yazılmış. Sürükleyicilik ve hayalgücünün beni oldukça etkiledğini söyleyebilirim. Fantastik roman olarak ele alırsam eğer cinlerle olan savaşlarda islami etkilerin de kullanılması çok hoşuma gitmişti. Orkun Uçar'ın en sevdiğim özelliklerinden birisi de sürükleyici bir şekilde hayalgücünü yazıya dökmesidir. Sıkılmadan rahatlıkla okutuyor kendisini.
400 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Güzel kurgulanmis bir kitap ufak hatalar var tabi ama insani icine cekiyor okumaya deger ama görmediklerimizden korkmuyorsan cunku icinizo urpertecek cok sey var hikayelerin bazilari kotku filmi gibi
400 syf.
·Puan vermedi
Tarzimin cok disinda bir kitapti. Begendim mi? Evet,gayet iyi kurgulanmis ama yinede okunup unutulmasi gerekecek kadar ürkütücü ☺
400 syf.
·Beğendi·10/10
Heyecanlı ve etkileyici anlatımı ile bir çırpıda okunacak kurgusal bir hikaye... dini korku motifleri ile bezenmiş değişik bir kitap ama sonu biraz askıda kalmış devamı gelecek galiba.
400 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Cinlerden korkanlardan mısınız? O zaman bu kitaptan uzak durun :))
Şaka bir yana okuduğum ilk korku romanı ve bayıldım. Amerikan tarzı şeytan vs. bizi korkutmaz ama eminim çoğu kişi cinlerle ilgili bir hikaye anlatıldığında hafiften de ola korkar veya bir süre bu konu aklını kurcalar.
400 syf.
·Puan vermedi
2. Kitap için yeterince bekledik ama sürekli bahaneler üretip duruyor yazar. Bu güzel kitabın devamının yazılması bu kadar uzun sürmemeliydi. BU kitaptan sonra adamın serisini yazacağı kitapları okumaz oldum. Neme lazım bir 7 - 8 yıl daha beklemek sinir bozucu olabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Burak Turan
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bursa, Türkiye, 25 Eylül 1980
Burak Turan 25 Eylül 1980 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini Bursa’da yaptıktan sonra üniversite öğrenimi için İstanbul’a gitti. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nü bitirdi.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 213 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 48 okur okuyacak.
  • 10 okur yarım bıraktı.