Burak Turan

Burak Turan

7.8/10
49 Kişi
·
122
Okunma
·
1
Beğeni
·
885
Gösterim
Adı:
Burak Turan
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bursa, 1980
25 Eylül 1980 yılında Bursa da doğru. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de, lise öğrenimini Bursa?da yaptıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul?a gitti. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü bitirdi ve çeşitli illerde grafik, web tasarım, voIp ve siste
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Bence tam anlamıyla korkunçtu. Yanlış anlaşılmasın okurken korktum :) Cinlerden benim gibi korkanlar okumasin bence. Daha 2. sayfada korktum ama yine de güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim :)
"İşte ölüm gelmişti. Sert pençelerin arasından gülümsüyordu.. Cinayet! Yaratılmış her şeye küfürüdür cinayet! Yaradan'ın kendisine bile."
Metafizik yatağında fantastizm lezzetiyle; ifritler,cin kabileleri ile ademoğullarının savaşını okumuyor sanki izliyorsunuz.
Meraklıları için okunmalı diyeceğim bir kitap.. Başarılı!!
Korku dolu bir macera. Yer yer korkmadığımı inkâr etmeyeceğim. Gerçek hayatla ilișkilendirmek çok zor ancak sizi düșündürmüyor değil. Korkunç bir korku filminin tam ortasında buldum kendimi.
korsan olarak aldığım ilk kitaptır(sonuncudur da). yıllar geçmesine rağmen içeriğinin aklımda kalmış olması da bu yüzdendir belki. kitap, abartılı hayal gücü ve gerçek islami bilgilerin sentezi niteliğinde ele alınmış, "acaba gerçekten böyle mi?" gibi içsel paradokslara sokabilir sizi. kabe, hacer-ül esved, kız kulesi vb. mekanlar ve maddeler hakkında "gerçek mi hayal mi?" diyeceğiniz bir çok konu bütünlüğü var kitapta. cinden, şeytandan vs. mahlukattan korkan ve bu tarz şeyleri normalde çok düşünmeyen insanlar için korkutucu düşüncelere neden olabilecek bir kitap ayrıca. fantastik sevmekten ziyade fizik ötesi varlıklarla alakalı şeyleri okumayı seviyorsanız özellikle önereceğim bir kitaptır. ikinci kitabı isteyen bir bitişi vardır ve okuyucu tarafından serisi beklenen bir kitaptır. sanırım, iki yazar da bunun için adım atmamışlar hala.
Orkun Uçar'In çok başarılı bulduğum kitaplarındandır bu kitap. İçinde bulundurdukları ve olay örgüleri gerçekten de çok iyi yazılmış. Sürükleyicilik ve hayalgücünün beni oldukça etkiledğini söyleyebilirim. Fantastik roman olarak ele alırsam eğer cinlerle olan savaşlarda islami etkilerin de kullanılması çok hoşuma gitmişti. Orkun Uçar'ın en sevdiğim özelliklerinden birisi de sürükleyici bir şekilde hayalgücünü yazıya dökmesidir. Sıkılmadan rahatlıkla okutuyor kendisini.
Tarzimin cok disinda bir kitapti. Begendim mi? Evet,gayet iyi kurgulanmis ama yinede okunup unutulmasi gerekecek kadar ürkütücü ☺
Kitapta her ne kafar mantık hataları bulunuyor olsa da sınırsız hayal gücüyle yazılmış Türk fantastik romanları adına atılmış güzel bir adım..
Heyecanlı ve etkileyici anlatımı ile bir çırpıda okunacak kurgusal bir hikaye... dini korku motifleri ile bezenmiş değişik bir kitap ama sonu biraz askıda kalmış devamı gelecek galiba.
Cinlerden korkanlardan mısınız? O zaman bu kitaptan uzak durun :))
Şaka bir yana okuduğum ilk korku romanı ve bayıldım. Amerikan tarzı şeytan vs. bizi korkutmaz ama eminim çoğu kişi cinlerle ilgili bir hikaye anlatıldığında hafiften de ola korkar veya bir süre bu konu aklını kurcalar.
Güzel kurgulanmis bir kitap ufak hatalar var tabi ama insani icine cekiyor okumaya deger ama görmediklerimizden korkmuyorsan cunku icinizo urpertecek cok sey var hikayelerin bazilari kotku filmi gibi

Yazarın biyografisi

Adı:
Burak Turan
Unvan:
Yazar
Doğum:
Bursa, 1980
25 Eylül 1980 yılında Bursa da doğru. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de, lise öğrenimini Bursa?da yaptıktan sonra üniversite eğitimi için İstanbul?a gitti. Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü bitirdi ve çeşitli illerde grafik, web tasarım, voIp ve siste

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 122 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.