Büşra Kanoğlu

Büşra Kanoğlu

YazarEditör
8.6/10
1.364 Kişi
·
3.767
Okunma
·
4
Beğeni
·
811
Gösterim
Adı:
Büşra Kanoğlu
Unvan:
Türk Öğretmen, Editör, Yazar
Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Mezunu/ Yüksek Lisans Programına Devam Ediyor. Büşra Kanoğlu daha önce TİMAŞ ve Hayat Yayınları gibi ülkemizin en büyük yayınevlerinde editörlük yapmıştır ve alanında çok deneyimlidir. Yayın grubumuz ile serbest zamanlı olarak çalışmaktadır.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Berra Nisa
Berra Nisa Einstein Bir Dehanın Yaşamından Notlar'ı inceledi.
112 syf.
Sanırım bir çoğumuz Einstein'ı başarılı, deha ve fizikçi olarak tanıyoruz.
Ama aslında deha olmak, sizi diğer insanlardan pek de farklı kılmaz. Ünlü olmak dışında.
Günlük hayatta, hepimiz zorluklarla karşılaşıyoruz. Bu, mutfakta yemek yapan bir annenin yemeğini yakması olabilir, bir iş adamının şirketinin batması; ya da herhangi bir sorun... Şimdi ufak bir noktaya değineceğim: Tüm bu zorluklara, her ne olursa olsun göğüs gerdik. İş adamının şirketi ya batar, ya da yükselişe geçer. Anne o akşam yemeğini kahvaltı şeklinde hazırlayabilir.
Hepimiz, sorunlarımızın derecesine bakmaksızın ilk başta sinirleniriz. Fakat bu, önümüzdeki onlarca engelden yalnızca bir tanesidir. Eğer siz, hayatınızdaki tüm sorunları listeleyip duvarınıza asarsanız, sorunlarınızı aşmak imkansız hâle gelir. Çünkü şirketiniz batsa da bu yeni bir şirket kuramayacağınız anlamına gelmez.
Einstein, yolunun kör noktasına geldiği zaman kendisini fizikle aydınlattı. Öğretmenleriyle zıtlaştı, uzun bir süre iş bulamadı. Ama ne insanlar, ne de başarısızlıkla sonuçlanan her adım, onun bir başka adım atmasına engel olamadı. Çünkü öğrenmek, iç kanamayı durduruyordu.
E=mc2 seni unutmayacağım.
Einstein'ı merak edenlere duyurulur: Tavsiye Edilir... :)
Baştankara
Baştankara Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
EVET! İşte ilk kitaptan beri okumak istediğim; bol aksiyonlu ve bol gerilimli kitap! İkinci kitaptan sonra bu kitaba dair beklentimi epey düşürmüştüm ama bu kitap tam olarak istediğim gibi bir kitaptı.

Olanlardan sonra tahmin edileceği gibi Zeynep harap bir haldeydi. Çöken psikolojisi, ağlayarak bayılmaları, bir bölümde Onur'u gördüğünü söyleyip kimseye kendini inandıramaması beni en çok etkileyen sahnelerden oldu. Zeynep, bu kadar acılı olunca, kitabın başları da hüzünlü bir havadaydı. Onur'un ortaya çıkışına kadar devam eden bu hüzünlü hava, Onur'un gelmesiyle aksiyonlu bir hâl aldı. Kitaba dahil olan Rıza karakteri zaten başlı başına bir olayken, bir de beklemediğim bir karakterin hikayeye dahil olması işleri karıştırdı. Zeynep'in hikayesi ve geçmişi beni en çok şaşırtan ve sarsan kısım oldu. Hatta ortaya atılan bazı ihtimaller o kadar kötüydü ki okurken beni çok gerdi. Zeynep'in geçmişi o kadar bombaydı ki, yazar devam kitabında da karakterlere rahat vermeyeceğini göstermiş oldu. En azından Zeynep için işlerin hiç kolay olmayacağı kesinleşti.

Bu kitap, şu ana kadar seride en sevdiğim kitap oldu. Her ne kadar bu kitabın sonunda ortaya çıkan olay çok klişe olsa da dördüncü kitap için beklentim yüksek. Yazarın bu klişeyi güzel işleyeceğini düşünüyor, ara vermeden dördüncü kitaba başlıyorum.
Fatma Kara
Fatma Kara Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·3 günde·10/10
Herkese merhabalar

Kitap şimdi bitti. Serinin bir kitabını daha bitirdim. Şimdiye kadar her kitapta korkuyu, heyecanı iliklerime kadar yaşadım. Ama en en çok bu kitapta yaşadım.

‘’Her şey bir hız treninin aşağı iniş hızında gerçekleşti ... Yavaş yavaş yükseldik, hızla düştük. ‘’ dediği gibi..

Hikayeyi çok sevdim. Hatta vize ödevimin birinde hikaye yazmam gerekiyordu ve karakterlerin isimleri Zeynep, Onur, Burak ve Mert oldu. O derece..

Beyza Alkoç bu kitabı, bu hikayeyi yazacak kadar ne yaşadı bilmiyorum. Ama iyiki de yaşamış. Ve bu güzel hikayeyi yazmış.
Sonu çok klişe belki ama bence çok güzel bitti.
Tavsiye ederim.

Keyifli okumalar.
Hasret*
Hasret* Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·5/10
Karantina serisinin üçüncü kitabını okumuş bulunmaktayım. Ama kitabı okurken ben ne okudum böyle dedim. Bu seriyi çok seviyorum ancak bu kitap cidden kötüydü. İlk kitap konu ve yazılış bakımından harikaydı. Sürükleyiciydi. İkinci kitapta artık neredeyse tamamen aşk üzerinde duruldu. Bu kitap ise bence sadece seriyi uzatmak ve yazılmak için yazılan bir kitaptı. Birçok kitaba kıyasla güzel bir kitap olabilir ancak bence (bu ilk iki kitabı okuduktan sonra) yazar daha iyi bir şekilde yazabilirdi. Kitapta bir olay olsun diye saçma gereksiz şeyler yaşandı. Ne okudum ve niye bu kitabı okudum dedim çoğu kere. Birde dördüncü kitabı olacakmış. Yani bence burada bitmeliydi seri. Daha da uzaması anlamsız. Yazmak için yazmak oluyor. Maalesef kitap güzel değildi. Seriyi her ne kadar cok sevsemde bu kitabı hiç beğenmedim.
Leo
Leo Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap çok güzeldi her zamanki gibi... Ama şunu söylemeliyim 1. Kitabını hiç birisi geçemez bence. Çok sürükleyici. Bir günde 200 sayfadan fazla okudum. Hiç sıkılmıyorsunuz okurken. Tavsiye ederim.
Özge & Hüseyin Çapkın
Özge & Hüseyin Çapkın Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — Üçüncü Perde'yi inceledi.
336 syf.
·2 günde·7/10
Serinin en hareketli kitabıydı. Diğerlerine oranla daha sürükleyici lâkin en çok klişeyle soslanmış kitabıydı. Okuru şok etmek adına bir çok klişeye başvurulmuş. Ama beni cok da rahatsız etmedi. Okunabilecek bir seri. Gençlere yönelik lakin çok da iyi ornek olamayacak bir kitaptı. Ya da seriydi.
111 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bence hepiniz bu kitabı okumalısınız en azından genel bilgi edinirsiniz zaten sıkıcı bir kitap değil çerezlik sayılabilecek bir kitap
ayrıca belki o dahilerden biri de sizsinizdir :)
112 syf.
·9/10
Einstein’ın düşüncelerine yer verdiği çok akıcı bir kitaptı iki yıl önce okumama rağmen hala aklımdan çıkmayan cümleleri var eğer Albert Einstein’ın düşüncelerine hayatına meraklıysanız çok rahatlıkla okuyup bitirebileceğiniz bir kitap.
Baştankara
Baştankara Karantina: Mahşerin Dört Atlısının Hikayesi — İkinci Perde'yi inceledi.
352 syf.
·1 günde·5/10
Yazar, belli ki bu kitapta, aksiyon değil aşk ağır bassın istemiş. Dörtlünün yeni okula başlaması, Zeynep ve Onur'un arasının açılması, klasik olarak, baş karakterlerin arası açılınca devreye giren yan karakterler derken basit bir lise romanı okuyormuş gibi hissetmekten kendimi alamadım.

Bol bol aşk, acı, kıskançlık mevcut kitapta. Peki benim okumak için yanıp tutuştuğum aksiyonlu olaylar? Eh, yazar, ara ara yine gerilim vermek istese de ilk kitapta ki o heyecan nerede bu kitaptaki yaşananlar nerede? Ayrıca her şeyin sonunda, Zeynep'i insan kullanan biri olarak göstermemek için, Rüzgar'ın habire "Ben zaten insan sarrafıyım, en başında her şeyi anladım, amacım sana yardım etmekti." falan demesi, saçmalığın kaçıncı boyutu merak ediyorum.

Yazar, son sayfalarda yine büyük bir bomba patlatıp, üçüncü kitap için vaatlerde bulunsa da ikinci kitabın, benim nezdimde başarısız olduğu su götürmez bir gerçek.
112 syf.
·3 günde·Puan vermedi
İnsanlığa, barış içinde bir dünyaya ve bilime inanan Albert Einstein'ın hayatının anlatıldığı kısa bir kitap. Çocukluğu, okul yılları ve özel hayatı hakkında bilmediğim şeyler öğrendim. Eleştirim ise geçişlerde ki özensizlik ve bazı konuların fazla tekrar edilmesiydi. Sonuç itibariyle dağınık bir anlatımı olsa da okunabilir akıcı bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Büşra Kanoğlu
Unvan:
Türk Öğretmen, Editör, Yazar
Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Mezunu/ Yüksek Lisans Programına Devam Ediyor. Büşra Kanoğlu daha önce TİMAŞ ve Hayat Yayınları gibi ülkemizin en büyük yayınevlerinde editörlük yapmıştır ve alanında çok deneyimlidir. Yayın grubumuz ile serbest zamanlı olarak çalışmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 3.767 okur okudu.
  • 177 okur okuyor.
  • 1.743 okur okuyacak.
  • 27 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları