Giriş Yap

Caner Turan

Yazar
Çevirmen
8.5
17 Kişi
Unvan
Türk Yazar ve Çevirmen
Doğum
null, 1985
Ölüm
null
Yaşamı
1985 yılında doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra yine Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Öyküleri çeşitli dergi ve fanzinlerde yayımlanmış, Gemi Öyküleri, Pati Öyküleri, Tepetaklak Öyküler, Altkitap gibi seçkilerde yer almıştır. Öykü ve roman çalışmaları devam etmektedir. Bazı hakemli dergilerde sanat tarihi alanında makaleleri de yayımlanmakta olup Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde akademik çalışmalarını sürdürmektedir. İlk kitabı Akordiyoncu, Ağustos 2021 tarihinde Edebiyatist Yayınevi tarafından yayımlanmıştır.

İncelemeler

Tümünü Gör
100 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kimi hüzünlü kimi eğlenceli hikayelerin arasında dolaşırken bir hikayenin yan rolündeki karakterin diğer bir hikayede baş rol, bir hikayenin baş rolündeki karakterin başka bir hikayede figüran olduğunu görüyoruz. Tıpkı bizim gibi... Kardeşimin kitabı...
Reklam
128 syf.
·
44 günde
Tepetaklak Öyküler
"Balkonda" adlı öykümle benim de yer aldığım özgün bir öykü seçkisi. Okurken Gavur Anton'a, Tevfik Bey'e, Vendimer'e, Oktay'a ve Salim Dede'ye benden selam söyleyin lütfen. Tüm yazar dostlarımın yolu açık, kelimeleri bol olsun. Tepetaklak Öyküler kıymetli okurlarla buluşsun.
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42