Çelik Z.

Çelik Z.

Yazar
9.1/10
48 Kişi
·
68
Okunma
·
12
Beğeni
·
289
Gösterim
Adı:
Çelik Z.
Unvan:
Öğretmen, yazar, şair
Mutluluk; belki de sağlıklı içilen bir bardak su iken, insanlar bunu göremiyor ve arayışları içinde kayboluyorlardı.
Kayıp burada başlıyor;bizim stres sıkıntı bitmek bilmiyordu. Derinlerde kaybettiklerimiz, bir hikayedir; neresi başlangıç neresi son belli değildir
Ölüm rüzgarı ayırdığında senden beni, her gün ruhum kurtarılmayı bekleyen gemi gibi, engin maviliklerde bir boğulma hissi, senin gözlerin olmadıktan sonra neye yarasın.
Omeganın düşüşü, alfanın suskunluğu,
Bir aşkın bilinmeze yolculuğu,
Yeni entrikaların ve cinayetlerin kovalamacası, Alp'in acısı, "Yansımalar projesi'nin çözülüşü, Ayas'ın kendini sorgulaması, Derin'in akıbeti, gerçek alfanın kendini açıklaması, yeni kahramanlar, acı gerçeklerle yüzleşme kurt adam, vampir cadı üçgeninde yeni olaylar, hız kesmeden devam ediyor. Gelecekteki savaşa hazırlar mı? Gizem ve sürpriz gelişmelerin kol kola okurlarla buluşması.
Serinin ikinci kitabı..
"Ayağını denizin ılık sularına soktu. Kumdan yapış yapış olmuş ayaklarını, denizin ılık suları adeta yalayarak temizledi. Uzun sahile baktı. Kimse yoktu. Yumuşacık kumlar adeta denize kur yapıyordu." Kitap harika bir kurgu. Yeni bir yetenek ve zamanla değeri anlaşılacak. Hayal gücü muhteşem. Okuduğum fantastik kurgu türünde kesinlikle bir numara olacağını düşünüyorum. Film tadında. Öyle çabuk bitti ki anlatamam. Bu kitap baştan sona heyecan ve gizem barındırıyor. İkincisin yakında yayınlanacak. İple çekiyorum.
Çelik Z.
Sayfa 2 - Granada
Derin sabah yatağından adete huzurlu uyandı. Hiç bu kadar huzurlu olduğunu hatırlamıyordu. Ne deneylerle uğraşıyor, ne de birini boğazlıyordu. Kendi haline güldü. Huzur evde uyumak işte içinden geçirdiği.
276 syf.
·Beğendi·10/10
AYAS ALCU& KAYIP RUH YAZAR: ÇELİK Z. (Spolier içerir)
Kitabı ilk aldığımda tanımadığım bir yazar acaba nasıldır dedim. Karşıma ilk önce gerçekten güzel ve esrarengiz bir kadın çıktı. Onun hayatındaki gerçeklerle tanışması, olayların polisiye eşliğinde ilerlemesi muhteşemdi. Kadının keşfettikleri çok iyi kurgulanmıştı. Aslında karamsar, korkutucu bir katil ararken; fantastik karakterlerle örülü bir dünya öyle güzel işlenmişti ki inanamadım. İki gün içinde bitiriverdim. Üstelik seri olduğunu anlayınca çok üzüldüm. Her bir bölümde yeni bir aksiyon. İnanılmaz güzel. İkincisini sabırsızlıkla beklemekteyim. Kitabı okuduktan sonra, kapağın neden seçildiğini anladım. Çok etkileyici bir kapak. İçeriğiyle oldukça uyumlu.Tebrik ediyorum.
276 syf.
·Beğendi·10/10
İnstegramda gezinirken fark ettim. Yeni bir yazar adını daha önce duymamıştım. Araştırdım biraz denemeye karar verdim. Yakın zamanda okudum. Yanlışlıkla eski baskısını alsam da içerdiği konu bakımından beni çok etkiledi. Fantastik okumayı seven biriyim. Bilim kurgu ile harmanlayarak bize vampir, kurt adam, büyücü üçlemesine bilim kurguyu da ekleyerek farklı bir tür ortaya çıkarmayı başarmış. İlk kitabı olmasına rağmen çok güzel kurgulanması beni etkiledi. kadın kahramanla olaylar başlarken renkli kişiliklerin kitabın ilerleyen bölümlerinde ortaya çıkması oldukça güzeldi. Favori karakterim Alp oldu. Onun yaşantısını çok merak ediyorum. Seri bir kitap olduğu anlaşılıyor. Kitap Alp'in hayatına adım atıldığı bölümde bitiyor. Mete, İclal ve anneanne karakteri oldukça iyiydi. Nehir'in akıbetini de çok merak ediyorum. Bence güzel bir kitap.
276 syf.
·Beğendi·10/10
#ayasalcukayıpruh #yorum

Herkese merhaba...
Sizlere severek okuduğum bir #fantastik kitap yorumu ile geldim...
Hep derdim. Şöyle fantastik kitap okusam ama karakter az olsa, ama isimleri Türk olsa da Türkiye de geçse ben de fazla unutmadan okusam...
İşte aradığım kan bulundu...
Olay akışları, bağlantıları, konuları, kurgusu hepsini severek okudum...

Derin ve Selin iki kardeş...
Derin, hırslı, başarılı ve ölümsüzlük ile gençliğin formülünü arayan bir bilim kadını...
Selin de aynı şirkette farklı bir birimde çalışır.
Annesi ve babasının seçim yapmak zorunda olduğu çocuklardır.
Küçük yaşta ailesinin yurt dışında eğitime göndereceği gün kaza geçiren Derin, annesi ve babasından tek kurtulan Derin olur ve hep bu suçluluk ile yaşar.
Gerçekleri öğrenene kadar...
Derin'in farklıdır ve korunması gerekmektedir aynı zamanda babasının da cadılar ırkından gelmesi ile içinde kötülük barındıran bir kadındır.
Selin in ise bilinç okuma yeteneği vardır...
Derin aynı zamanda kurta da dönüşebilmekte ama bunu hatırlayamamaktadır.
Kurta dönüştüğü bir gün kardeşi Selin ve sevgilisi Kerem Derin in her zaman gittiği aynı sahilde ölü olarak bulunur. Acaba mı der Derin...
Üstelik cesetlerin kaybolduğundan haberi dahi yoktur...
Acaba neler olacak?
Anneannesi ise Derin 'in tek düğümüdür.
Zamanı geldiğinde her şeyi ona anlatacak olan anahtar...
Olaylar arka arkaya yaşanırken sonunda ise bambaşka bir olay çıkıyor. İşte ben orada şok...
Devamını ise sabırsızlıkla bekliyorum...
Daha fazla anlatmasam iyi olcak
Vampirler, cadılar, kurtlar, deneyler, düğümler, sırlar,...
Neler yok ki...
Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim...
276 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Kurgusu anlatımı şahane bir kitap okudum diyebilirim bir solukta bitirdiğime emin olabilirsiniz. Derin ve Selin kardeşler aile içinde yaşadıkları sorunlar nedeniyle birbirlerinden soğuk ve ayrı yetişirler Kitabın başında Derin'in eski nişanlısı bir uçurumun kenarında parçalanmış halde bulunuyor polisiye tarzında başlayan kitap
Kurtlar, vampirler, büyüler ve cadıların olduğu bir romana dönüşüyor. heyecan kitabın son sayfasına kadar devam ediyor ama devamı sanırım iki kitap da olacak. Bir an önce onuda temin edip okumayı düşünüyorum. Tavsiye ederim kitapla kalın.
256 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
(Spolier İçerir) Türkiye'de geçen ve ülkemiz insanına yer verilen bu kurguda, Derin adında bilim kadınının yaptığı deneyler ve gizemli bir şekilde kız kardeşinin ve eski nişanlısının ölümüyle başlayan olayları anlatıyor. Kurgu öyle heyecan verici ki. Genellikle okuduğum bir çok fantastik kurguda yer yer sıkıldığım, of klişe aşk sahneleri dediğim çok olmuştur. Fakat bu kurgu su gibi aktı. Her bölümde daha çok meraklandım. Bir an önce kitabı bitirmek istedim. Fakat kitap seri olduğunu bitirdiğimde anladım. Şimdi ikincisi çıksın diye meraktan ölüyorum. Kafamda deli deli sorular. Kitabın başındaki "Ayas"ın kayıp ruhu olduğunu öğrendiğim bölüm adeta muhteşemdi. Bir olay bu kadar güzel bağlanması beni cezbetti. Şiddetle tavsiye ederim. Vampir, cadı, bilim adamları, kurt adamlar farklı bir hikaye klişe olmadığını okuyunca göreceksiniz. Bana hak vereceksiniz.
276 syf.
·Beğendi·9/10
Merhaba kitap dostları, bugün sizlere fantastik, bilim kurgu karışımı, kurtların, vampirlerin ve bunlara eklenen büyücülerin olduğu sürükleyici bir kitapla geldim. Akıcı bir dille yazılmış içinde polisiyede barındıran sürükleyici bir solukta okunabilicekler arasına alabilirsiniz. Kurt ve cadı soyundan gelen 2 kız kardeşin hikayesini anlatan, biri iyi biri kötü kalpli olan sıradışı yaşantıları ve bambaşka bir sonla biten serinin ikinci kitabını merakla beklememize neden olan bu kitabı mutlaka okumalısınız.
Ama Dorlion yayınlarından çıkan basımı okuyun. Benim okuduğum yayınevinin basımında çok fazla kelimelerde basım hatası vardı. Bu yüzden yayınevi değişikliği olduğu bilgisini verdi yazar.

Ayas Alcu Çelik Z.
276 syf.
·Beğendi·10/10
Yakın zamanda alıp okuduğum bir kitap. Yazarın farklı bir yazma stili var. Hayal gücü çok geniş. Şaşırdım. Aksiyon, gizem, macera, polisiye, vampir, cadı, kurt adam konulu her bir temayı çok iyi harmanladığı aşikar. Kadının iç dünyasına bir yolculuk aralarken kendi iç dünyanızda da bir arayışa sürükleniyorsunuz. Fantastik kurgunun gerçek yaşamdaki beklentilerimizde harmanlandığı farklı bir kurgu. ben çok beğendim. Tavsiye ederim.
276 syf.
·Beğendi·10/10
Derin adlı bir kadının sahilde kendi iç sesiyle beni karşıladığı ve gizemli dünyasıyla başladığım yolculuk oldukça güzel fantastik bir kurguya götürdü. Ölen kardeşinden nefret ettiğini sanırken, iç çekişmeleri kendini tanımaya çalışmasıyla devam ediyor. Sürpriz birçok bölümün olduğu oldukça keyifli muhteşem bir kurgu. Çapkın Mete'ye içten güldüm. Karanlık ve aydınlık üzerine kurt adam, cadı ve vampirlerle dolu fakat sanki içimizde her an karşıma çıkacaklarmış gibi kendimi kaptırdığım kolaylıkla, hiç sıkılmadan okuduğum güzel bir kitaptı. Gizem, macera, coronadan uzaklaşmak isteyenler kaçırmayın bu fırsatı derim.Okumanızı tavsiye ederim.
254 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Fantastik bir konusu var. Vampirlerin, kurt adamların ,cadıların ve biraz geriliminde olduğu bir roman. Derin ve Selin cadı soyundan gelmektedir. Selin iyi Derin ise kötü biliniyordu. Derin gençlik ve ölümsüzlükle ilgili deneyler yapıp denetlerin üzerinde denemektedir. Hikayenin sonlarına doğru olay bambaşka yerlere gelmektedir. Aslında Derin yaşadığı sevgisizlikten kurtulunca içindeki iyilik ortaya çıkar vee... Farklı bir roman okumak isteyenlere tavsimdim
276 syf.
·Beğendi·10/10
Hayatta bazı kesitler vardır. İçindeyizdir ama değilizdir. Bazen kardeşimize küseriz bazen sevgiliye. Anlaşılamadım diye düşünürüz. Fakat gerçekler birbir aydınlanırken içimizdeki karanlığın aslında bir ışığa yol aldığını görürüz. O ışık bizi farklı gerçeklere sürükler. Yeni yeni bilgiler öğreniriz. Bu kitap fantastik bilim kurgu olması yanınında beni bir yolculuğa da çıkardı. Yersiz kavgalara gerek olmadığını dünyanın ne kadar geçici olduğunu ve insan kırmanın aslında ne kadar basit olduğunu da sorgulattı. Hayatın içinden bir kesit de sunuyor size. Komik anlar da yaşatıyor. Hayal dünyasına hayran kaldığım yeni bir yazar keşfettim. İçimdeki kayıplarıma bir yolculuk yaşadım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Çelik Z.
Unvan:
Öğretmen, yazar, şair

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 68 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.