Cemil Üzen

Cemil Üzen

Editör
8.8/10
6 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
4
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
176 syf.
·Beğendi·9/10
Sosyal psikoloji, nöropsikoloji gibi pek çok psikoloji alt alanından çarpıcı deneyleri bir araya toplayan şahane bir eser. 19. yüzyılda Darwin'in solucanlarla yaptığı ilk psikolojik deney ile başlıyor, 21. yüzyıldan yeni deneylerle son buluyor. Rosenhan'ın o dönemde psikiyatrları epey zor durumda bırakan deneyinden tutun, Zimbardo'nun etik kurallar ihlalinde çığır açan kült deneyine kadar pek çok psikoloji deneyini öğrenecek ve kimisinden çıkan sonuçlara hayret edeceksiniz.
111 syf.
·Beğendi·9/10
Ortaokul sıralarındayken okuduğum bir kitap. Her ay düzenli kitap alırken çocuklarım için de bir iki kütüphanelik kitap alıyorum. O sırada bu kitabı da kütüphaneye eklemeliyim diye düşündüm ve aldım.
Yıllar sonra hiç okumamış gibi aynı lezzet ile okudum.

İlk tiyatro eserlerimizden biri olmasına rağmen tiratlar oldukça etkili. Muhtemelen iyi bir oyuncu bu tiratlarda duygu yükselmeleri yapacaktır. Vatan aşkını insanlara inanılmaz basit fakat etkili veriyor.

Bu tiyatro oynunu sahnede izlemeyi gerçekten çok isterim.
109 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Bu piyes, Türk milletinin içinde vatan sevgisinin uyanış eseridir. Döneminde en iyi piyes metni olması, kitleler üzerinde etkili olmuş. Başta Mustafa Kemal olmak üzere, bir çok türk aydınını etkilemiş bir eserdir. Namık Kemal bu eser yüzünden sürgünler ve hapislerde geçmiş olduğunu unutmamak gerek. Bir milletin uyanışının kilometre taşlarından biridir. Bu neden ile okuması kolay ve kısa olan bu eseri mutlaka okunmalıdır.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 32 okur okuyacak.