Cengiz Bahar

Cengiz Bahar

5.7/10
7 Kişi
·
20
Okunma
·
1
Beğeni
·
424
Gösterim
Adı:
Cengiz Bahar
Tam adı:
B.Cengiz Bahar
Unvan:
Eğitmen, Yazar, Kişisel Gelişim Uzmanı
Eğer ideallerin senin için önemliyse bir çözüm bulursun.
Değilse bir bahane bulursun.
- Ryan Blair
söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür...
düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür...
duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür...
davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklariniza dönüşür...
alışkanlıklariniza dikkat edin; değerlerinize dönüşür. ..
değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür. ..
karakterinize dikkat edin; kaderimize dönüşür.
Gandhi
Düşünmek kolaydır,uygulamak güçtür.Dünya'da en güçlü olan şey de,insanın bir şeyi düşüncesine gore uygulamasıdır.
İstemek en büyük erdemimiz fakat isteklerimizin esiri olmak ise en büyük yanılgımız olmaktadır.
Kişi başına gelen durumlara karşı tavrını değiştirdiğinde başına gelecek olaylarında doğası zamanla değişecektir.
Şeytan yoktur efendim. Yani kendi başına yoktur. Şeytan basit olarak Tanrı’nın yokluğudur. O aynen karanlık ve soğuk da olduğu gibi insanın Tanrı’nın yokluğunu tarif etmek üzere yarattığı bir kelimeden ibarettir. Tanrı şeytanı yaratmadı. Şeytan\kötülük insanın tanrısal sevgiyi yüreğinde duyumsamadığı zaman deneyimlediklerinin bir sonucudur. O aynen sıcaklığın olmadığı yere gelen soğuk ya da ışığın olmadığı yere gelen karanlık gibidir.(Albert EINSTEIN)
Huzurlu yaşamanın 33 yolu
Hakikat aramaya başlayıp sırrın bir kısmını öğrendikten sonra eski cehalet ve kusur yaşantısına geri dönenler büyük acılar çekeceklerdir. Çünkü ilahi dünya hakkında hiçbir şey bilmemek, öğrenmeyi yarıda kesmekten daha iyidir.
Hedefleriniz ve isteklerinizde karşılaştığınız engellerde size yardımcı olacak güzel bir kitap.Bilmeden verilen yanlış kararlar sabit fikirler güzel sonuçlanacak olayları olumsuza çeviriyor bence bu kitaptan sonra bunu düzeltme şansınız olacaktır.
Bu kitap heralde 10 yıl kitaplığımda kalsa elime alıp okumazdım. Ama malesef evde olmadığım ve kitaplarımdan uzak olduğum için elimde kitap yoktu. Bunu da bir arkadaş verdi. Boş duracağıma okuyayım dedim. Az önce bitti kitap ve ne kadar da boş okumuşum dedim. Bir türlü istediğim şeyi alamadım. (İstediğim şey; gerçekten beni etkileyecek bir kitap ve daha ilginç şeyler bekliyordum).

Öncelikle yazar en sona yaşam amacıyla ilgili "başarı hikayeleri" adı altında 2-3 tane hikaye yazmış ve eklemiş. Öyle yapmacık ve sıkıcı hikayeler ki zorla bitirdim, onlar başta olsaydı kesinlikle kitabı bırakır okumazdım. Heralde yazar da bunu tahmin etmiş ki en sona atmış :)

İkinci olarak kitap yazım hataları ile doluydu. Bir kaç yerde cümlelerde hatalar olduğu için bir türlü anlam bütünlüğü sağlayamayıp geçtim. Sürekli olarak canımı sıktı bu hatalar ama başladım bi kere bitirmek istiyorum kitabı.

Üçüncüsü ise kitap içindeki bilgilerin yüzde 70-80'i internette bulunabilecek şeyler diye düşünüyorum. Hatta çoğu yerde yazarın kendisi 'internette daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz' diyor.

Kitap neyi anlatıyordu derseniz. Anladığım kadarıyla yaşam amacı, kaliteli yaşam, sağlıklı yaşam ve daha sade bir yaşam üzerine öneriler sunmuş. Bi kaç dakika bile olsa egzersiz yapın, futbol takımlarının peşinden gitmeyin, gerektiğinde besin desteği almaktan çekinmeyin, azla yetinin gibi şeyler öneriyor. Ayrıca  alternatif tedavi yöntemlerinden çokça bahsedilmiş.

Genel olarak kitapla ilgili görüşlerim ve anladıklarım bunlar. Okuyup okumamak size kalmış bir şey :)
Kuantuma yeni başlayanlar için biraz karışık gelebilir. Çözmeye ve iyice anlamaya başladığınızda gayet yararlı bir kitap olduğunu görüyorsunuz. Sevdim ve üç kere okudum. Tavsiye konusuna gelince, kesinlikle tavsiyemdir, kaliteli bir yaşam için uygulayabileceğimiz küçük değişiklikler aktarılmış. Daha basit ama daha güzel bir hayat yaşamak isteyenler, kitaba göz atmalı.
İçinde bulunan hikayeleri saymazsak başarılı bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Hikayeler çok kötü yazılmıştı ve ders verebilme amacıyla yazıldıkları halde bu dersi verebilme etkisinden çok uzaklardı. Bununla beraber tavsiyeler hoşuma gitti açıklamalar da fena değil ama keşke hikayeler daha iyi yazılsaymış veya başkasına yazdırılsaymış.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cengiz Bahar
Tam adı:
B.Cengiz Bahar
Unvan:
Eğitmen, Yazar, Kişisel Gelişim Uzmanı

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 20 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.