Cevat Dağlı

Cevat Dağlı

Çevirmen
8.0/10
27 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
20
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
367 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Asla ulaşılamayan ama köyü yöneten insanların olduğu (onlar da ulaşılmaz ) bir şato...
Bir köyümüz var ve diğer bir tarafında bir şatomuz.K.oraya varmak istiyor , insanlarına ulaşmak istiyor ama nafile ...Elindeki tüm imkanları kullanır .Onu oraya götürebilecek her insanla iletişime geçer ama oraya varamaz .

Aslında Kafka bu romanla güzel bir yere değinmiş ama romanı tamamlayamamış.Burda Kafka 'nin harika anlatımına , hayal gücüne hayran olabilirsiniz .
307 syf.
·1 günde·5/10
Eğer birini seviyorsanız kitap çok anlamlı geliyor. mektupların tamamını okurken sevdiğiniz kişiyi düşünüyor ve altlarını çizmeye başlıyorsunuz cümlelerin. Ayrıca asıl hikayede içinizi biraz acıtıyor. Okuduğum yayının yazım hataları fazlacaydı.
400 syf.
·8 günde·Puan vermedi
"İnsan hayattayken bile ölebilir."

Selamlar :))
Franz Kafka apayrı bir dünya.O'nu okurken kitap okuyor olduğumu unutuyorum.Bir film izliyor gibi oluyorum.Kelimelerin zarifliğiyle büyülüyor adeta insanı.
Kitabın içeriğine gelecek olursak, Başta alıntıladığım söz gibi eriyişini anlatıyor Kafka Bey.
kitapta o kadar çok alıntı yapılacak yer var ki okumaya sıra gelmeyebilir.Iddia ediyorum belki de en çok alıntı çıkarılacak kitapların başında gelir.Belki de en öndedir.Yazmış olduğu mektupları öyle bir yazmış ki evli olmasına rağmen kilometrelerce uzaklıkta ki "Milena" evli olmasına karşın "Benimsin." Diyor Kafka'ya.
Demem o ki romantizm görmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.şimdiden keyifli okumalar dilerim.
308 syf.
·7/10
Franz Kafka'nın gerçek hayatında, Milena adlı kadına gönderdiği onlarca hatta yüzlerce mektubu içeren bu kitap bence yoğun tempodan sıkıldığınızda ve biraz dinlenmeye, edebi cümlelerle huzur bulmaya ihtiyaç duyduğunuzda okunmalı. Çünkü sayfalar boyu süren bir monotonluk var. Her sayfa her mektup birbirine çok benziyor fakat okudukça sizi içine çekiyor ve hepsinden farklı bir anlam çıkarabiliyorsunuz.