Cumali Miçooğulları

Cumali Miçooğulları

Yazar
8.2/10
22 Kişi
·
47
Okunma
·
1
Beğeni
·
190
Gösterim
Adı:
Cumali Miçooğulları
Unvan:
Yazar
Seyahat ederken her gün karşılaşabileceğiniz yeni insanlar ve bu insanlardan öğrenilecek ilham verici hikayeler var. Yeni maceralar yaşar, yepyeni kültürler öğrenirsin. İyi ve kötüyü görürsün. Azla yetinmeyi öğrenmiş, hatta hiç bir şeye sahip olmadan çok mutlu bir hayat yaşayan insanlar görürsün. Ve sonunda hayatın aslında o kadar da kötü olmadığını anlarsın
Bir üniversite öğrencisi için hayat fırsatlarla doludur. Belki hayatınızda bu fırsatları bir daha elde edemeyeceksiniz. Üniversitelerin düzenlediği organizasyon, etkinlik, program,burs,seyahat,kurs,seminer vs. tüm olanaklardan mutlaka yararlanın. Bu size önemli bir network sağlayacak, bir daha karşınıza çıkmayacak fırsatları değerlendirmiş olacaksınız. Ayrıca heybenize anı,bilgi, ve yeni bakış açıları dolmuş olacaksınız olacaksınız.
İş için de olsa, hafta sonu kaçamağı da olsa, bir haftalık aile tatili de olsa ya da herşeyinizi satıp kendinizi tamamen gezmeye adamış bile olsanız seyahat etmek; kazandığınız yeni deneyimler ve anılarla beraber kendinize olan güveni artırarak sizi rahatlatır, daha mutlu bir insan olmanızı sağlayabilir.
Cumali Miçooğulları
Sayfa 130 - Martı yayınları
192 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yazarın dilini bayağı sevdim çok akıcı ve tane tane yazmış..Hiç sıkılmadan severek okudum kendimi onun gittiği yerlere gitmiş, adeta seyahat etmis gibi hissettim.Komik ve espritüel yaklaşımları kitaba ayrı bir hava katmış.Herkese tavsiye ederim
192 syf.
·1 günde·8/10
Bu kitap sayesinde gezi kitaplarına olan önyargım yıkıldı diyebilirim. Yazar öylesine eğlenceli ve akıcı bir şekilde dile getirmiş dünyayı gezerken yaşadığı anıları. Kitabında yer yer seyahatle ilgili ünlü düşünürlerin sözlerine de yer vermiş. Benim gibi gezme aşığı bir kız için okuması zevk ve heyecan veren bir kitap oldu. Ayrıca yazarı da çok cana yakın bir insan, tanışma fırsatım oldu, hatta instagramdan takipleşiyoruz bile. O, sevdiceğimle olan uyumlu ve eğlenceli birlikteliğimize hayran biz de onun muhteşem gezi turları ve aktifliğine. Uzun lafın kısası mutlak tavsiye ederim bu çılgın kitabı ve yazarını.
192 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Biraz kafa dağıtmaca, eylenmece, biraz daha enerji toplamaca... VS. Yazarın enerjisi kitaptan fışkırıyor resmen ve şu korona günlerinde ruhuma çok iyi geldi doğrusu. Bugünlerde biraz ters köşe yapmaca...
Ve iki saat beni güzel neşeli bir serüven çıkaran hoş tadımlık bir kitaptı. Yazarın enerjisini taaaaa iliklerime kadar hissettim. Yanımda olsa ona bir gofret ikram ederdim. O derece yani. Gofret de nereden çıktı derseniz, kitabı okuyun o zaman beni anlarsınız derim...
192 syf.
·Beğendi·7/10
🛩Seyahat;insanın başka insanları anlayabilmesi için başvuracağı yegane bilgi kaynağıdır.
Her insan hayallerini kararlara,kararlarını eylemlere,eylemlerini sonuçlara ulaştırabildiği kadar basarili ve mutludur.
"Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar,senin yasamak istediğin hayatı yaşarlar."sokrates
Beğendiğim bir pantalonun fiyatini görünce aklıma hep uçak biletleri geliyor,pantolonu bırakıp ucak bileti alıyordum.

Kitaba gelicek olursam yoğunluktan dolayı elimde 2 gün süründü ama bir çırpıda okunulucak bir kitap ve baya da akıcı...
Yazar yapmış olduklarını anlatıyor ve bizi cesaretlendiriyor.En guzelide böyle gittigi yerlerin önemlerini güzelliklerini araya sıkıştırıp extra bilgi vermesiydi
144 syf.
·3 günde·9/10
Okurken kahkaha attığım, bir an durup acaba bende mi böyle yapsam diye düşündüğüm bir çok cümle oldu. İlk defa bir kitabı okurken bu kadar eğlendim diyebilirim. Benim için kitapta önemli olan unsur meraktır ama ben eğlenirken hiç farketmeden kitabın sonuna geldim çok beğendim.
192 syf.
·Beğendi·10/10
Miçolojik Dünya, yazarın en büyük çocukluk hayali olan dünya turuna nasıl başladığı Ve gezdiği ülkelerde başından geçen ilginç olayları anlatıyor. Öncelikle kitabın diline bayıldım. Sohbet havasında akıcı bir dil kullanmış. Kendi hayatından verdiği kesitlerde samimi açıklamaları da takdir edilesi bir durum. Sıfır ego ile drama yapmadan ince bir çizgide durumunu açık açık izah etmiş. Favori bölümüm, 23 Nisan Kıyafeti olayı idi, gülmekten yorulmuştum gerçekten de, Amerika, Rusya, Mısır, Ürdün, Suriye, Hong Kong gibi ülkelerden en çok Sudan bölümünü çok beğendim.
144 syf.
·Beğendi·9/10
Şöyle ki; öncelikle yapmış olduğu gezilerden dolayı Cumali Miçooğulları ‘nı tebrik ediyorum. Gezdiği yerleri çok güzel bir şekilde anlatmış. Sonlarında gezme şevkinizi arttıracak tüyolar vermiş ama bence kitap daha ayrıntılı ve biraz daha kalın olmalıydı. 3.’sünü heyecanla bekliyoruz.
192 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
"Yeryüzü oturanların değil, adım atanların yaşadığı bir cennettir."(T.Z.) diyerek başlamak istiyorum. Çok okuyan mı çok gezen mi bilir? sözünün geldiği son nokta "Hem okuyup hem gezen" olmuştur günümüzde. İşte yerli gezgin, dünya insanı, hayvansever ve içten olan yazarımız @cumalimicoogullari da bize deneyimlerini tüm yalınlığıyla bu ilk betiğinde anlatmış.

Hiç kolay bir eylem değildir dünya çapında gezmek. Başında zor, ortasında çalkantılı ve sonu ise mutlu bir yaşanmışlıktır. Kendim de ülke içinde hemen hemen her yeri gezmiş biri olarak anlayabiliyorum yazılanları. Yine bu yüzden de başına gelenleri sanki onun yanındaymışcasına canlandırabildim. Elimden bırakmak istemedim gerçekten.

İçerisinde ne tür ararsanız var. Polisiye, macera, psikolojik gerilim, korku, buluş, dostluk ve bir kişisel çözümleme. Sonuçta yazarın olaylara nasıl tepki verdiğini okumak onun nereden nereye geldiğini de gösteriyor bize. Öte yandan hepsinin yaşanmış olması doğrudan etkiliyor sizi. Ben birçok noktada geri döndüm ülkeme ama Cumali sürdürdü gezisini. Vazgeçmemenin de getirisi ona göre daha değerli oluyor doğal olarak. Özellikle doktor-hasta oyunu, uyuşturucu kaçakçılığının ortasında kalışı, rüşvet yiyen sürücüler, bahşiş koparmak için yalanlar düzen insanlar ve dahası. Ülkelerin de toplum çözümlemesini yansıtmış oluyor dolayısıyla.

Ülkemizin güneyi, Mısır, Afrika, Moskova, Amerika gibi birçok ülkeye ait gerçek anıları okurken kendinizi bu yolculuğu yaşamış gibi hissedeceksiniz. Güldüren durumlar da bir o denli güzeldi. Göze almanız gereken nokta şu: eğer gezecekseniz iyi ve kötü her olaya hazırlıklı olmanız, güçlü durmanız ve kendinize güvenmeniz gerek. Bir de ingilizce iyi gider.
192 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Yazarın gezdiği çeşitli ülkelerde yaşadığı olayları anlatan bir kitap. Yazar, gezdiği çoğu ülkenin havasını gayet iyi aktarabilmiş. Kitapta anlatılan olayların yanında verilen genel kültür bilgilerinin sayısı da 192 sayfa için gayet yeterli. Çerez niyetine okunacak bir kitap. Tabi yazarın yazış şekli samimi olduğu için bazı okuyuculara tabiri caizse yılışık gelebilir fakat şahsen beğendim.
144 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Değerli gezginler, 2.0 sayılı uçuşumuz için lütfen kemerlerinizi bağlayın. Bu kez Dubai, Etiyopya, Paris, Zagreb, Tayland ve Atina'ya gidiyoruz.

Gezginimiz @cumalimicoogullari ikinci betiğinde kendinden daha çok söz ederek gezdiriyor bizi. Bu kez gezmek tek amaç değil, kendinden de kaçmak istiyor ancak döndüğünde kendini daha iyi bulmuş oluyor. En etkili noktalardan biri Dubai için çitayı oldukça yükseltmesi idi ve bunu da "Kanıma bulaşan seyehat etme virüsü hesabımda olan parayı yok etmeye yemin etmişti."diyerek özetliyor. Gerçekten de öyle bir tutku gezgin olmak.

Zagreb'deki ölüme yaklaştıran anısı ise yine gerilimemize neden oluyor. Etiyopya'daki otobüste, cocostar çikolata ikramı ise nasıl bir karabasana dönüyor okumanız gerek. Kolay baş edilecek olaylar değil. Gerçekten "yok artık" dedirtiyor. "Bilmediğiniz şehrin rüzgârı bile sizi hasta eder."(T.Z.) deyip, bilinmezliğin gizemine kendinizi bırakmaktan başka yapacak bir şey gelmiyor elinizden.

Atina gezisi ise oldukça kültürel açıdan varsıl bir gezi. Atina denilince belleğe hemen mitoloji gelir. Zaten Poseidon ve Athena'nın nasıl şehri kazandıklarını da anlatmış. Güzeldi. Sonunda ise dünyadan ilginç bilgiler ve yasaklar ile bilgi yelpazesini genişletiyoruz. Gezmek isteyenlerin Kafam Bi' Dünya'yı okuması yararlarına olacaktır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cumali Miçooğulları
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 47 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.