1000Kitap Logosu
Daniel J. Siegel
Daniel J. Siegel
Daniel J. Siegel

Daniel J. Siegel

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.6
561 Kişi
1.824
Okunma
62
Beğeni
1.834
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Santa Monica, Amerika, 2 Eylül 1957
Yaşamı
Daniel J. Siegel Harvard Üniversitesi'nden tıp diplomasını aldı ve pediatri ve çocuk, ergen ve erişkin psikiyatrisi eğitimi ile UCLA'da mezuniyet sonrası tıp eğitimini tamamladı. O eki deneyimleri duyguları, davranışları, otobiyografik bellek ve anlatı nasıl etkilediği üzerine bir vurgu ile aile etkileşimleri inceleyerek, UCLA Ruh Sağlığı Araştırma Görevlisi Ulusal Enstitüsü olarak görev yaptı.
Hatice Kübra Baylan
Bütün - Beyinli Çocuk'u inceledi.
249 syf.
·
Puan vermedi
“Çocuğunuzun beyni izole edilmiş, bir boşluk içinde işlev gören ve ‘tek bir kafatası’ içinde hapsolmuş bir organ değildir.” diyerek beynin pek çok ayrıntısını anlatıyor kitap. Yazarlarının alanında oldukça uzman kişiler olması anlatılan konunun bütünlüğünü bize hissettiriyor. Hatta bahsedilen stratejiler bir anlamda kuram niteliği taşıyor bile diyebiliriz. Piaget’in bilişsel gelişim kuramı gibi meşhur bir anlatımı bu tür bilimsel ve güncel açıklamalarla değerlendirmek benim en sevdiğim kısım oldu. Aynı zamanda “Yaşamın Başlangıcı” belgeseliyle paralel izlemek verimliydi. Kitap bizlere pek çok bilgi aktarıyor fakat bunu sıkmadan yapıyor, üstelik ebeveynlerin tam da istediği hap bilgi şeklinde de sunuyor nihayetinde. Örnekler tutarlı olunca okuduğunuzu içsel olarak kolayca kabul etmenize yardım ediyor. Kitabın isminde çocuk geçiyor olmasına rağmen anlatılanlar elbette ki yetişkine de hitap ediyor, çünkü temelde beyni anlatıyor. Okuduktan sonra beyniniz aynı şekilde düşünmeyecek artık diyebilirim.
Bütün - Beyinli Çocuk
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
5
Şirin Koçak Gündüz
Bütün - Beyinli Çocuk'u inceledi.
249 syf.
·
32 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bütün beyinli çocuk
Her ebeveynin , öğretmenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan birisi… 12 tane strateji içeriyor ve bu stratejiler gerçekten çok mantıklı ve her duruma uyarlanabilir şekilde. Çocuğunuzun beyninin tüm bölümlerini etkin şekilde kullanması için önemli bilgiler ve örnekler veriyor.
Bütün - Beyinli Çocuk
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Hülya Yılmaz
Bütün - Beyinli Çocuk'u inceledi.
249 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Çocuklarımızın mantıksal sağ beyinleri ile duygusal sol beyinlerini, alt beyinleri ile üst beyinlerini birlikte kullanmalarına yardımcı olabildiğimizde, açık ve örtük belleğin entegrasyonunu sağlayabildiğimizde dengeli ve anlamlı hayatlar yaşamalarına katkı sağlayabileceğimizden bahsediyor. Bunun için yapılması gerekenleri 12 stratejide toparlamış. Özellikle yabancı yorumlarda kitapla ilgili gördüğüm "peki yazar bunları nasıl yapacağımızı da söyleseydi... " gibi yorumları kitabı okuduktan sonra anlamlı bulmadığını belirtmek isterim. Neden mi? Çünkü kitapta 12 strateji sadece teoride açıklanmamış, bu stratejilerin nasıl uygulanacağı hakkında bolca örnek/bilgi vb de verilmiş. Hatta kitabın sonunda çocuk yaş dönemine göre 12 bütün-beyin stratejisi/stratejinin uygulanması başlığı altında tüm kitabın özeti de bulunuyor ki, ben okuduğumda çok memnun kaldım. Kitap boyunca altını çizdiğim satırlar hiç olmasaydı dahi, son sayfalardaki özet bilgiler ileride dönüp bakabilmem için yeterli olacaktı.
Bütün - Beyinli Çocuk
OKUYACAKLARIMA EKLE
8