Davut Ateş

Davut Ateş

Yazar
7.0/10
2 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
250
Gösterim
Adı:
Davut Ateş
Unvan:
Siyaset Bilimcisi, Yazar
Birinci Dünya Savaşı sonuna gelinceye kadar Avrupa politikasındaki çok taraflı girişimler genellikle konferans veya kongre şeklinde icra edilmiştir. 1648 Westphalia görüşmelerinden başlayarak 1815 Viyana Kongresi ve 1919 Paris Konferansı'na kadar geçen süreç içerisinde bu oturumlarla Avrupa'da çok taraflılığın sağladığı avantajların ad hoc olarak düzenlenen oturumlarda tam olarak temin edilmesi mümkün olmamıştır. İşte bu noktada Wilson'un Millet Cemiyeti örgütünün kurulmasını istemesindeki ana gerekçe ortaya çıkmaktadır.
Çok taraflı ilişkinin en önemli iki niteliği: sorunların çözümüne ilgili tarafların hepsinin katılımının sağlanması ve görüşmelerdeki açıklıktır.
208 syf.
·44 günde·Beğendi·6/10
Pratik Siyaset Rehberi, siyasete merak duyan tüm kesim için siyaset bilimi hocası Davut Ateş tarafından kaleme alınmış. Yazarın kendisi kısmen milletvekili aday adaylık tecrübesiyle kazandıklarını okuyucuya aktarmayı amaçlamış. Kitap, siyaset ile ilgili kabullerimiz, neden siyaset, siyasetçiliğin aşamaları, aday tiplemeleri, adaydan beklentiler, adaylığın faturası ve ideal siyasetçi kimdir olmak üzere 7 bölümden oluşmaktadır. Yazar siyaset adaylığında geçirmiş olduğu negatif tecrübelere dayanarak genellikle siyasete soğuk yaklaşmış. Siyasetin iyi bir amaç uğruna yapılamayacağını dile getirirken, adayları da siyasetten soğutmayı amaçlamış gibi bir dil kullanıldığı fark edilebiliyor. Fakat pratik siyaset hakkında bilmediklerinizi öğrenmek isterseniz güzel bir başvuru kitabı olabileceğini düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Davut Ateş
Unvan:
Siyaset Bilimcisi, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.