Defne Seidel

Defne Seidel

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
3
Gösterim
Adı:
Defne Seidel
Tam adı:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
254 syf.
·Puan vermedi
Berlin'de yaşayan Türk ailenin biraz gizemli, biraz gelgitli, biraz hüzünlü hikayesi.

Demet güzel bir teklifi alınca zengin bir ailenin Alzheimer olan hanımına bakarken minik dünyasının değişimine şahit oluyoruz.

Sırlar, geçmişin ağır yükü altında kendini unutan bir kadına yardımcı olurken, Selim'in çekim alanına kapılır gibi olduğunda hım tamam sonuç belli dedim ve sonra sonuç düşündüğüm gibi çıkmadı elbette, erken hüküm vermişim.

Yada içten içe gönlüm Selim diyordu. Gerçi Selim efendi de hepsine yeşil ışık yaktı gibi hafiften gizli çapkınlardan kanımca. Aklından hepsini geçirdi bir an da olsa sonra aa dediğim bir başkasını gönlüne kabul etti.

Demet ve Volkan saf ve güzel aşkı hoştu, bizlere aşkın yalın halini anlattılar. Fakat Volkan karakterini ben sevemedim. Gerçi çocuk bir şey de yapmadı ama Selim değildi ya ondan sevmedim sanırsam. Gerçi olaylara bakacak olursak Demet'i mutlu eden de Volkan'dı.

Arka kapakta bahsedilen iki kadın ve bir sır derken Jasmin hanım ve Demet'i birbirine bir şekilde bağlayacak bir olay bekledim. Öyle bir hava sezdim fakat olay o şekilde değilmiş özünde.

Almanya falan deriz ama orda yaşarken bile hala eski örf-adetlerine bağlılıkları bir konuda kurtulun şu zihniyetten dedirtti. Bu devirde o eski haller kalmadı diyoruz ama, nerde yaşanırsa yaşansın bazı kesim yaşatmaya devam ediyor maalesef.

Genel anlamda iyiydi. Masum bir aşk hikayesi ve acıların ardından hastalığı yoluyla kendini dahi unutan bir kadın vardı. Duygular azdı, Demet ailesinin geçmişini öğrendiğinde daha farklı tepki beklerken sakindi. O acıyı, öfkeyi, kaybedişi hissedemedim.

İlk kitap oluşu sebebiyle duygu azlığı hoş görülebilir. Zaten kitap çok kısa sürede bitiyor. Bu yüzden yorulmadan okuyabilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Defne Seidel
Tam adı:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.