Giriş Yap

Domenico Trevisano

Yazar
7.9
11 Kişi
Unvan
Yazar

İncelemeler

Tümünü Gör
200 syf.
·
7 günde
·
7/10 puan
Kitap İtalya elçilerinin dışarıdan bir gözlemle, Osmanlı İmparatorluğu'na bakışlarını anlatmış. Bizim kendi tarih kitaplarımızdan çok farklı ve tarafsız bir gözlemle yazılmış. Fakat Şehzade Mustafa'dan çok az bahsedilmiş. Daha çok Osmanlı'nın ordu yapısı, giyimi, savaş düzeni, Kanuni ve Rüstem Paşa'nın davranışları üerinde durulmuş. Ayrıca o dönem için dünyanın en büyük iki gücünden birinin Osmanlı İmparatorluğu ve Sultan Süleyman, diğeri de Almanya İmparatorluğu ve lideri Şarlken olduğudur..
Reklam
200 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Baba ve oğul arasındaki diyaloğun zamanla düşmanlığı nasıl sürüklediğini anlatan guzel ilgi çekici. Bir eser tarih sevenler mutlaka okumalı yazar çok bilgili ve anlatımı çok iyi zevkle olursunuz derim
185 syf.
·
13 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Kitap üç rapordan oluşuyor. Şehzade Mustafa'ya ve diğer şehzadelere kısmen değiniyor. Daha çok o dönemde görülenler ve yaşananlar kaleme alınmış. Sultanın sarayından yeniçerilere kadar yer verilmiş kitapta. Editörü Tarihçi Erhan Afyoncu olduğu için aldım. Şehzade Mustafa hakkında pek kitap yok malum. Bu raporların Türkçe kitap halinde basılması tam yerinde olmuş. Şehzade Mustafayı ve dönemin olaylarını merak edenlere tavsiye ederim. Şehzade Mustafayı saygı ile anıyorum.
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42