Ebru Ece Gözsüz

Ebru Ece Gözsüz

YazarEditör
5.7/10
7 Kişi
·
13
Okunma
·
0
Beğeni
·
24
Gösterim
Adı:
Ebru Ece Gözsüz
Unvan:
Editör
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
224 syf.
·Beğendi·7/10
Hikaye kitabı ama mitolojik hikayelerden oluşuyor. Ilk bölümde Zeus, Hera, Athena, Poseidon ve diğerlerine dair öyküler. Ikinci bölümde ise Türk Destanlarımıza yer verilmiş. Yani hem millî hem de evrensel bir kitap diyebiliriz.
320 syf.
·Beğendi·9/10
Mai ve Siyah
Halid Ziya Uşaklıgil
Halid Ziya’nın en iyi kitabım dediği Mai ve Siyah Servet-i Fünun edebiyatının öncülerinden.
Mai ve Siyah batılı standartalara uygun ilk kitaplarından.Kitabın dili bize göre ağır o yüzden alırken açıklaması olan baskılardan almanızı tavsiye ederim.
Kitabın kahramanı Ahmet Cemil onurlu,gururlu,naif, mütevazi,iyi niyetli ve çok okuyan edebiyata düşkün bir gençtir. babasının ölümüyle hayallerinin yerine hayatın gerçekleri alır. Ahmet Cemil’in, kız kardeşi annesi,en samimi arkadaşı Hüseyin Nazmi ve aşık olduğu kız olan arkadaşının kız kardeşi Lamia ve çalıştığı Mir’at-i Şuun gazetesi çalışanları arasında geçen dramatik bir hikaye. Şimdiye kadar dizi olarak ya da sinema olarak ekranlarda olmaması şaşırtıcı çünkü kurgu çok güzel.O dönemin naifliğini ve duygu yükünü inanılmaz güzel anlatıyor.Duyguları,düşünceleri,betimleri çok güzel anlatmış.. Kitabı daha fazla anlatmak istemiyorum. Okuduğunuz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız

Yazarın biyografisi

Adı:
Ebru Ece Gözsüz
Unvan:
Editör

Yazar istatistikleri

  • 13 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.