Ekrem Acar

Ekrem Acar

YazarTasarımcı
5.9/10
11 Kişi
·
43
Okunma
·
0
Beğeni
·
769
Gösterim
Adı:
Ekrem Acar
Unvan:
Yazar
Çocuğa model olma onun kavga etmesini istemiyorsanız onun yanında anne baba olarak kavga etmeyin televizyon izlemesini istemiyorsanız sizde izlemeyin onun yalan söylemesini istemiyorsanız sizde dürüst olmalısınız
Çocuklar 9 10 yaşına kadar gördüğünü yapar ona kötü örnek olmamak gerekir
Biz çocuklarımıza ne verirsek, çocuklarımızda da ancak onları görürüz çünkü;
"Yaşam daima bize bizim verdiklerimizi geri verir"
"Yaşam yaptığımız davranışların aynasıdır"
"Yaşam bir tesadüf değil, yaptıklarınızın aynada bir yansımasıdır"..
Çocuklara daha bebeklik döneminden itibaren kitap okunmalı, iki yaşından itibaren de resimli hikaye kitapları alınmalı, kitap okuma sevdirilmelidir. Çocukların odasına bir kütüphane kurulmalı çocuğun ilgisini çekecek hikaye ve masal kitapları konmalıdır.

Çocuklara şiir okunmalı ve okutturulmalıdır. Bazı şiirler ezberlettirilmelidir. Tekerlemeler söylettirilmelidir. Şiirler ve tekerlemeler çocukları duygusal açıdan etkilediği için çocukların daha düzgün ve akıcı konuşmalarını sağlar.
"Biz çocuklarımıza ne verirsek çocuklarımızda da ancak onları görürüz çünkü; “Yaşam daima bize bizim verdiklerimizi geri verir.”"
•hiç•
•hiç• Bağırıp Çağırmadan Çocuk Eğitimi'yi inceledi.
198 syf.
Bebeğin doğumundan meslek sahibi olana kadar ki süreç.
Olaylar durumlar iş oluş hareket davranış olması gerekenler ve olmaması gerekenler davranış eğitim duygular da içeriyor....
Achillea
Achillea Bağırıp Çağırmadan Çocuk Eğitimi'yi inceledi.
198 syf.
Kitabı hiç beğenmedim. Tamamen bilimsel olduğunu düşünüp başlamıştım.

Çocukların yaş dönemleri hakkında verilen bilgiler elbet bilimsel ama sorunlarıyla ya da bulundukları yaşın krizlerini çözümlemek amacıyla yazılanlar sadece bir kültüre atfedilerek yazılmış gibi.
Her kültüre uyacak genel geçer bilgiler yok kitabın içinde.
Bizim kültürümüzde çocuğun eğitimi nasıl verilir kitabın içeriği ama biraz zamane modasını yermiş eğitimcimiz lakin kitabın içinde çelişki var hem anne babalara sizin döneminizle çocuklarınızın dönemi aynı değil bilgisini verip şimdiki zamanı eleştirmek çelişkinin kendisi.
Birçok noktaya katılsam bile(bunlar bilimsel olanlar) araya sıkıştırılan özlü sözler kitabın değerini gözümde tamamen bitirdi. Objektiflik yok yanlı bir şekilde yazılan bir kitap. Hayalkırıklığına uğradığım nokta ise bir örneği iki kere vermesi. Bir sorunda tek bir çocukla karşılaşılmış gibi. Evrilip çevrilip nasihat kitabına dönüştürülmüş.
Ynji
Ynji Bağırıp Çağırmadan Çocuk Eğitimi'yi inceledi.
198 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10
Yazar bir pedegog olaralak anne babalara cocuklarin davranis ve tutumlari ile ilgili her baslikta ogutler veriyor. Çocuğun anlasilmasi, dinlenmesi, ilgi sevgi gosterilmesi, takip edipmesi, desteklenmesi konularinin uzerinde duruyor. Aralarda hikayeler ile desteklemos. Kolay okunan akici bir kitap.
198 syf.
·4 günde·1/10
Bilimsel araştırmalardan bahsedip kaynak verilmemesi ve sıkıcı bir akışta ilerlemesi, basit bilgiler yer alması yönünden yetersiz gördüğümden dolayı beğenmedim. Elbette işe yarar bilgiler var fakat beklentiyi karşılamıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ekrem Acar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 43 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.