Elif Yağmur Urfalıoğlu

Elif Yağmur Urfalıoğlu

Yazar
6.9/10
107 Kişi
·
197
Okunma
·
15
Beğeni
·
2492
Gösterim
Adı:
Elif Yağmur Urfalıoğlu
Unvan:
Wattpad Yazarı
“Bilmiyorum. Senin için çok saçma olabilir, ama...” bakışlarımı cama çevirdim. “Ben aşk istiyorum. Hani şu romanlarda olanlardan... Sende kitap okuyorsun, anlıyorsundur.”
"Bak, erkekler bizim gibi değil.Biz de sıfatlar bol; eski erkek arkadaşım,eski hoşlandığım çocuk... Ama onlar için eşim, annem,sevgilim,karım..Yani biz geçmişle yaşarken onlar anla yaşıyorlar."
Elif Yağmur Urfalıoğlu
Sayfa 236 - Eftalya Yayınları
Ne senin adın Yusuf ne de ben Züleyha'yım.
Sanma ki ellerimden yırtılacak gömleğin...
Lakin bir gün Züleyha olup gelirsem sana,
Yusuf gibi karşıla asil, iffetli, serin...
"Benim sevgim onun,bunun,senin sevginle ölçülmez ve senin sevgide benim sevgimle ölçüşemez bunu da biliyorum. O yüzden bir daha bunu sakın sorma.."
-Radyoyu açabilir misin?
-Sebep?
-Susadım da.
Radyoyu açmanın nasıl bir sebebi olabilirdi ki? Radyo açılırdı ve müzik dinlenirdi yani sebebi olamazdı ki.Bu adamın ciddi sorunları vardı.Bir de dünya üzerindeki tek sorunlu, tek çatlak, benim zannederdim.
Insan âşık olunca ayakları yerden kesilir, karnında binlerce kelebek uçuşur derler. Dünyadan soyutlanır ve bunun sonsuza dek süreceğini sanırmış... Tıpkı masallardaki gibi.@elifyagmururfalioglu #elifyağmururfalıoğlu #senolduğunubiliyorum #okuyorum #kitapalıntısı #kitapokumakgüzeldir
624 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Adıyla müstesna okunması keyifli bir kitap oldu benim için. Odunumsu ve öküzümsü () Urfa 'lı Ömer Ağa ile yine Urfa 'lı hukuk mezunu Elif 'in Metazori evliliğini romantik komedi tadında anlatan bunun yanında da annelik duygusunu fazlasıyla vurgulayan içeriğiyle (Egit 'e bayıldım ) beğenerek okuyup bitirdiğim ve de tavsiye edebileceğim bir roman.
496 syf.
·2 günde·8/10
Yine güzel vakit geçirtmek için romantik komedinin pik yaptığı keyifli bir kitap. Yazarın daha önce #SeniBanaVermişler kitabını gayet keyif alarak ve severek okumuş bu kitabı çıkar çıkmaz da hemen alıp okumak istedim. Babadan miras kalan şirketi idare etme işi Asya 'ya kalınca ve bu CEO luk işinden de pek anlamayınca yapacağı son anlaşmaya büyük umutlar bağlayan Asya, karşısına Katar 'lı iş adamı Amer Al Jamir çıkınca işler iyice sarpa sarar. Olay akışları bazı yerlerde bana göre biraz hızlı geçişler yapsa da güzel, samimi ve komik kurgusuyla keyifle okudum. Yazarın Arap ülkelerine ve yaşamlarına dair hayal gücünü sevdim. Yazdıkça okuyacağım yazarladansın
304 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
️ Hazel Diren, henüz 21 yaşında, zor zamanlar atlatıyor. Çünkü, dört senelik aşkı onu aldattı. Hazel, bu süreci nasıl atlatmalı, ne yapmalı derken arkadaşlarının tavsiyesiyle, arkadaşlık sitesine üye olur.. İşte hikayemiz tam olarak da burada başlar
Aslan, karizmatik, kendinden emin, yakışıklı... Yani Hazel 'in kırık kalbi için çok tehlikeli Bu ikili aşka sürükleniyor diye yorumuma devam etmemi istediğinizi biliyorum. Korkarım söyleyemiyeceğim neden mi? Çünkü gizemli bir macera onları bekliyor.
Bitti dediğim yerde başlayan kitaba, bitirdim diyemiyorum, meraklardayım diyorum Elif Hanım ikinci kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. Bu ikilinin maceralarına ortak olmak isteyenlere tavsiyemdir der şimdiden keyifli okumalar dilerim . Kitapla Kalın
408 syf.
·3 günde·7/10
Yazarın okuduğum üçüncü kitabıydı, her şey çok güzeldi de sonunu hiç sevmedim. Olmadı bence. Spoi vermeyeceğim ama alışılagelmiş bir son değildi ve bu türden kitaplarda olduğu gibi klişelesmiş sonu olmaması açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı. Onun dışında daha ilk sayfadan basit ve akıcı anlatımı ile okuru kendine hapsediyor. Yer yer aksiyon, yer yer tebessüm , bazen de kültürel geleneklerin içinde kaybolunan güzel bir olay akışı vardı. Sonu böyle bitmeyecek olan tüm kitaplarını okuyacağım bir kalem benim için
408 syf.
·2 günde·10/10
Bu da çok güzel bir kitaptı. Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
Bu kitapta Seni Bana Vermişler gibiydi. Hatta kitabın bazı yerlerinde bu kahramanlarında hikayesi geçiyor.
İyi okumalar...
624 syf.
·30 günde·10/10
Ömer Ağa ile hukuk mezunu Elif 'in evlendirilmesi anlatılıyor.
Ömer'ilk eşinden bir oğlu var. Ve eski eşi Onu aldatıp ortağı ile kaçıp gitmiş. Ömer o günden sonra değişmiş. Soğuk bir adam olmuş. Aşka inancını kaybetmiş ve aşık olmak istemiyor. Kadınlara güvenmiyor.
Elif'in haberi olmadan dedesi Onu Ömer Ağa'ya vermiş ve işler böyle başlıyor.
Komik, ve güzel bir romandı.
İyi okumalar...
624 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı ilk okuduğumda bu nasıl bir erkek demiştim. Kitabın sonuna doğru erkeğin sadece sevdiği kadını kıskandığı için davranışlarının gıcık olduğunu anladım. Olay örgüsü bence harika. Pişman olmadan aldığım bir kitap
624 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Elif ile baş başa kaldık. O kızımızı beslerken, bir kez daha sükrettim Allah'a bu kadını bana verdiği için. Seneler içinde sanki hep hayatımızdaymış gibi bizi bir arada tuttuğu için, bize yeni bir can daha kattığı için. Dünyada 7 harika falan varmış derler yalan. Benim için tek harika bu manzaraydı. Yatağın ucuna oturdum ve Elif'e yaklaşıp şakağından öptüm.
"Seni iyi ki bana vermişler küçük kadınım," dedim kokusunu içime çekerken. Artık hem ben kokuyordu hem cennet. Benim aradığım cennet bu kadınmış.
Elif ile Ömer'in aşk hikayesi, bir töre komedisi. Bir birlerini tanımadan birbirlerine verildiler ve ortaya çıkan çok güzel bir aşk hikayesi.
304 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
SEN OLDUĞUNU BİLİYORUM

“Yalnızlık, başta tatlı bir yuva gibi gelir. Sizi içine çeker, kendi sıcak yuvanızda olduğunu zannedersiniz ama aslında soğuktur. Sizi dipsiz bir kuyu gibi hapseder. Çevrenizde sizi soğuk, dipsiz kuyudan çıkartacak kimse kalmadığından daha derine düşersiniz, daha da derine…”

Murat, Hazel, Tuba, Yeşim, Demir, Hakan Diren, Can, Deniz, Burak, Duran, Çağrı, Aslan, Tarık, Ezgi, Faruk, Cihat, Maria, Aslı, Haris, Sadi amca, Asya, Banu teyze, Erdem ve Eylül ile bir dizi misali birlikte rol aldık.

Hazel ve arkadaşlarının bazı sebeplerden dolayı geziden erken dönmeleri sonucunda okulun bahçesinde gördüğü sahneden sonra hemen toparlanmasını kimse bekleyemez… Ondan sonra insanlara neden güvenemiyoruz diye başlayan cümleler geliyor ardı sıra. Anne ve babanın ilgisizliği, sadece kendilerini düşünmeleri hoş değildi… Arkadaşlık sitesine üye olma sonucunda gelişen ilginç olaylar okuyucuda merak uyandırıcı şekilde devam ediyor. Mesaj gönderenin kim olduğu ve Aslan beyin evindeki gizli odayı bende merak ettim doğrusu. İlk olarak kapının açık kalması sonucu bakmaya çalışırken karakterimizin yakalanması ve ona sorduğu sorularda bocalamasından sonra mavinin elli tonu diyerek benzetme yapılması kahkaha atmama sebep oldu. Yapmacık Maria’yı da hiç sevmedim. Neler döndüğünü anlamaya çalıştım. Aslan’ın da yanar dönerli halleri, tuhaf davranışları aklımda çeşit çeşit fikirler, düşünceler türettirdi…Okuma süresinde şüphelendiğim şeylerin eserin sonunda tahmin ettiğim gibi çıkması beni şaşırtmadı. Bizim saf kızımız Hazel işte, insanlara hemen güvenmemeyi öğrenemedi… Eserde ihanet, güvensizlik, acı ve aşk konularına değinmiş yazarımız. Tam bir ergen kitabı olup onların kendine birer ders çıkaracağı bir eser diyorum. Kitapta epey yazım hataları olmasına rağmen ben yazarın kalemine alışkın olduğum için otomatik olarak düzelterek okudum. Yalnız yayınevinin bu konu ile ilgilenmesi gerekir. İnşallah diğer baskılarda düzeltilir… Yazarımızın eline yüreğine sağlık.

#elifyağmururfalıoğlu #senolduğunubiliyorum #okudumbitti
304 syf.
·340 günde·Puan vermedi
| Sen Olduğunu Biliyorum ~ Elif Yağmur Urfalıoğlu |
.
Biliyorsunuz ki @kitapekspresi olarak bu hafta bu tatlı kitabın turunu yapıyoruz. Kızlara benden önce ulaştığı için okuyup sürekli grupta konuşuyorlardı kitabı aşırı merak ediyordum. Özellikle ikinci kitap için Yağmur’a bayağı baskı yaptıklarını itiraf edeyim iki gün önce bitirdim ve ikinci kitap için ölüyorum.
Şimdiii gelelim kitabımıza; Hazel ünlü bir mimarın kızı ve 4 yıllık köklü bir ilişkisi var. Tabii bu sadece onun için. Hikayeye başlar başlamaz görüyoruz ki sevgilisi Murat oldukça pislik bir insan ve kızımız büyük bir aşk yaşadığı sevgilisini başkasıyla basıyor. Çok acı çekse de en yakın arkadaşları Tuba ve Yeşim onun hep yanında oluyor ve kafasını dağıtması için türlü türlü programlar yapıp uğraşlar bulmaya çalışıyorlar. En son bir sohbet sitesinde kafasını dağıtmaya çalışmasıyla gündeme geliyorlar ki, değil kafa dağıtma aksine bir karmaşada buluyor kızımız kendisini.
Kitabımız oldukça sevimli görünüyor değil mi? Heh işte içi o kadar toz pembe değil. Sırlar, olaylar, entrikalar bolca var ve artık beni tanıdınız biliyorsunuz buna bayılıyorum
Sitede tanıştığını sandığı Aslan, onunla esrarengiz karşılaşmaları ve adamımızın yerli Christian Grey esintileri olması çok güzeldi. Bir Grey hayranı olarak istemsizce gözümde o canlanarak okudum. Kitap öyle bir yerde bitti ki hem tadı damağımda kaldı hem de devamı için çıldırıyorum. Hem çok sürükleyici hem kurgusu güzel hem de iç ve dış tasarımına bayıldığım bu güzel kitaba şans vermelisiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Elif Yağmur Urfalıoğlu
Unvan:
Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 197 okur okudu.
  • 21 okur okuyor.
  • 160 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.