Elif Yağmur Urfalıoğlu

Elif Yağmur Urfalıoğlu

Yazar
7.7/10
38 Kişi
·
67
Okunma
·
6
Beğeni
·
1.499
Gösterim
Adı:
Elif Yağmur Urfalıoğlu
Unvan:
Wattpad Yazarı
Ne senin adın Yusuf ne de ben Züleyha'yım.
Sanma ki ellerimden yırtılacak gömleğin...
Lakin bir gün Züleyha olup gelirsem sana,
Yusuf gibi karşıla asil, iffetli, serin...
Yine güzel vakit geçirtmek için romantik komedinin pik yaptığı keyifli bir kitap. Yazarın daha önce #SeniBanaVermişler kitabını gayet keyif alarak ve severek okumuş bu kitabı çıkar çıkmaz da hemen alıp okumak istedim. Babadan miras kalan şirketi idare etme işi Asya 'ya kalınca ve bu CEO luk işinden de pek anlamayınca yapacağı son anlaşmaya büyük umutlar bağlayan Asya, karşısına Katar 'lı iş adamı Amer Al Jamir çıkınca işler iyice sarpa sarar. Olay akışları bazı yerlerde bana göre biraz hızlı geçişler yapsa da güzel, samimi ve komik kurgusuyla keyifle okudum. Yazarın Arap ülkelerine ve yaşamlarına dair hayal gücünü sevdim. Yazdıkça okuyacağım yazarladansın
Adıyla müstesna okunması keyifli bir kitap oldu benim için. Odunumsu ve öküzümsü () Urfa 'lı Ömer Ağa ile yine Urfa 'lı hukuk mezunu Elif 'in Metazori evliliğini romantik komedi tadında anlatan bunun yanında da annelik duygusunu fazlasıyla vurgulayan içeriğiyle (Egit 'e bayıldım ) beğenerek okuyup bitirdiğim ve de tavsiye edebileceğim bir roman.
Ömer Ağa ile hukuk mezunu Elif 'in evlendirilmesi anlatılıyor.
Ömer'ilk eşinden bir oğlu var. Ve eski eşi Onu aldatıp ortağı ile kaçıp gitmiş. Ömer o günden sonra değişmiş. Soğuk bir adam olmuş. Aşka inancını kaybetmiş ve aşık olmak istemiyor. Kadınlara güvenmiyor.
Elif'in haberi olmadan dedesi Onu Ömer Ağa'ya vermiş ve işler böyle başlıyor.
Komik, ve güzel bir romandı.
İyi okumalar...
Yazarın okuduğum üçüncü kitabıydı, her şey çok güzeldi de sonunu hiç sevmedim. Olmadı bence. Spoi vermeyeceğim ama alışılagelmiş bir son değildi ve bu türden kitaplarda olduğu gibi klişelesmiş sonu olmaması açıkçası beni hayal kırıklığına uğrattı. Onun dışında daha ilk sayfadan basit ve akıcı anlatımı ile okuru kendine hapsediyor. Yer yer aksiyon, yer yer tebessüm , bazen de kültürel geleneklerin içinde kaybolunan güzel bir olay akışı vardı. Sonu böyle bitmeyecek olan tüm kitaplarını okuyacağım bir kalem benim için
Bu da çok güzel bir kitaptı. Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.
Bu kitapta Seni Bana Vermişler gibiydi. Hatta kitabın bazı yerlerinde bu kahramanlarında hikayesi geçiyor.
İyi okumalar...
Elif ile baş başa kaldık. O kızımızı beslerken, bir kez daha sükrettim Allah'a bu kadını bana verdiği için. Seneler içinde sanki hep hayatımızdaymış gibi bizi bir arada tuttuğu için, bize yeni bir can daha kattığı için. Dünyada 7 harika falan varmış derler yalan. Benim için tek harika bu manzaraydı. Yatağın ucuna oturdum ve Elif'e yaklaşıp şakağından öptüm.
"Seni iyi ki bana vermişler küçük kadınım," dedim kokusunu içime çekerken. Artık hem ben kokuyordu hem cennet. Benim aradığım cennet bu kadınmış.
Elif ile Ömer'in aşk hikayesi, bir töre komedisi. Bir birlerini tanımadan birbirlerine verildiler ve ortaya çıkan çok güzel bir aşk hikayesi.
Yazarın kitaplarını çok beğendiğim için bu kitabı da hemen alıp okumak istedim.
Sadece aşk hikayesi değil, geçmişten gelen sırlar ve bunların çözüme ulaşması. Yaşanan eğlenceli olaylar güzeldi.
Asya , babasının vefatı ile kendisini şirketlerinin başında bulur. Fakat şirket yönetimi hakkında bir fikri yoktur ve oldukça acemidir.
Amer Affan Al-Rajhi ise, 32 yaşında, Katarlı bir iş adamıdır. Oldukça iş kolik, titiz ve inatçı olan Arap iş adamının yolu, Asya ile kesişir.
Asya'da en az Amer kadar inatçı bir karaktere sahiptir.
Aşk ve iş derken işler karışıyor ve aksiyonlu sahneler de yer alıyor kitapta. İyi okumalar.
Yine bir hikayede kızın çatlak, oglanın agır başlı oldugu bir kitap okudum. Eglenceliydi. Ilk defa bu yazarin bi kitabini okudum. Sıkılmadim da. Bir töre komedisi diyor kitapta da zaten. Elif deli dolu avukatlk okuyan bi kiz dedesinn söz vermesi yuzunden Ömer'e veriyorlar. Omer de agir basli agamiz. Tatli mi tatlis Egit adinda bi oglu var. Hikaye ikilinn asık olmasini, baslarindn gecen turlu olaylari anltyr. Guzeldi. Sevebilirsnz. Bu yuzden okuyun okutun ;)
Harika bir kitaptı eğlenceli ve aşk dolu ne kadar bir töre hikayesi de olsa üzücü değilde komediy di yazarin burda bizleri klasiğe bogmamasi güzeldi
Yazarin okudugum 2.kitabi. bu kitabini da severek okudum. Eglenceli komik. Ankara'dan Katar'a uzanan bi ask hikayesiydi. Yazar sanirim araplari cok seviyor. Diger kitabnda da erkek karakter arap idi. Neyse. Esas kizimiz Asya babasinin vefatindan sonra islerin basina gecmistir. Ama bu islerden anlamadigi icin isleri hep yuzune gozune bulastirir. En son bir anlasmaya tutunur. Tabi bu anlasma da arap seyhimiz Amer'den baskasi deildir. Bazi yerlerde hizli gecislerde olsa. Bi bakiyorsnz ki kitap bitmis. Okutuyor. Su gibi akiyor. Bu yuzden okuyunuz. Ve de okutunuz :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Elif Yağmur Urfalıoğlu
Unvan:
Wattpad Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 67 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 78 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.