Erdal Arslan

Erdal Arslan

Yazar
9.2/10
36 Kişi
·
36
Okunma
·
15
Beğeni
·
829
Gösterim
Adı:
Erdal Arslan
Unvan:
Yazar
Doğum:
Mersin, Türkiye, 10 Kasım 1988
10.11.1988 Yılında Mersin’in Erdemli İlçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul’da okudu. Trakya Üniversitesi Muhasebe ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerini bitiren Yazar; Bazı Özel kurumlarda muhasebe ve İdari işler bölümlerinde görev yaptı. Bazı sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alıp, Böbrek Hasta Haklarını Koruma Derneği Yönetim kurulu üyeliği ve Diyaliz ve Organ Nakil Hastaları Derneği Kurucu başkanlığını üstlendi. Memuriyet hayatına 2014 Yılında Tekirdağ Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde başladı. Şuan Halen İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapmaktadır.
-E bacağın neden kanıyor amca?
- Onun eseri işte... Yükledi gâvur... Yükledi gâvur. Düştüm...
Savrulduk. Zerzevat bir yana, ben bir yana... O zoruma gitmedi...
Söylediği hakaretler ağza alınır gibi değildi... Bırakacağım bu işi
amma... Ev ekmek bekler... Elektrik, su var.. E önümüz kış ya.
Erdal Arslan
Sayfa 17 - Uyanış Yayınevi
Zehra; daha dün gözlerine bakıp onu sevdiğimi itiraf ettiğim. Sevdiğim. Bir tanem. Zümrüt yeşili gözleri, Bukle bukle sırtına dökülen kumral saçları ve sol yanağındaki minicik gamzesiyle gönlümü çalan ilkim.
Veda fasılları ayrılıkların en çirkin zamanlarıdır. Vedaların yüzü çirkin olur, saçları dağınık, makyajları bozuktur.
Ayrıca yaptığım en iyi şeyin kitapları okumak değil, onları hayatıma yansıtmak olduğunu da biliyordum. Çünkü kitaplarda bulduğum huzuru ben o kâğıt parçalarında ve taşlarda bulamazdım.
-*-* YARIM KALAN ÖYKÜLER *-*-
Bu bayram işte bu muhteşem kitabı okuyacağım. Neden mi muhteşem? Çünkü yazarın bundan önceki kitabını okudum ve çok beğendim. Umarım bu da çok güzeldir. bayramdan sonra yorum paylaşacağım canlar... İyi bayramlar...
Hala seviyorum seni biliyor musun?

Hala unutamıyorum,

Hala kola içiyorum viski bardağında

Ve hala tütün çekiyorum esrar yerine...

Hala korkmuyorum gecelerden,

Ve gündüz karanlığından...

Hala göz kırpıyorum hayali lolitalara.

Hala yalnızlığımı avutuyorum resminle,

hala büyüyorum,...avuçlarında.

Hala okuyorum biliyor musun?,

Herdiğin o saçma şiirleri.

Hala ağlıyorum yanlızlığıma

hala soluyorum yaprakcasına

Hala soluyorum istanbul boğazını

Ve hala seni düşünüyorum...

Hala seviyorum seni biliyor musun?

Hala unutamıyorum,

Kola içiyorum viski bardağında

Ve hala tütün çekiyorum esrar yerine...

Seni seviyorum

Ve yine hala seni düşünüyorum...
Penceremin yanındaki ey yaşlı çınar,
Söylesene bana ölecek miyim?
Yıpranmış bedenimle bu genç ruhumu,
Mis kokan toprağa gömecekler mi?
Halil 15 yaşında bir çocuktur. Vücudunda oluşan bazı anormallikler sonucunda annesiyle birlikte hastaneye gidip gelmeye başlar. İlk başlarda bunu umursamasa da çok geçmeden böbrek hastası olduğunu öğrenir."Telaşla iştigal…
Nasıl anlatsam bilmiyorum,
Kelimeler kifayetsiz,
Sözler anlamsız bugün."

Artık Halil'i sıkıntılı günler bekliyordur. Lise 1'e giden Halil bir haftalık rapor alıp hastaneye yatmak zorunda kalır. Arkadaşlarından ve hoşlandığı kızdan uzak kalmak zorundadır. Hatta vermek zorunda olduğu kararlar da vardır. Belki de en önemlisi ölüm kapısının eşiğinde bekliyordur...


"Haseki’de bir ana kuzusu;
Kopuyor memeden, ak sütten. ""Penceremin yanındaki ey yaşlı çınar,
Söylesene bana ölecek miyim?
Yıpranmış bedenimle bu genç ruhumu,
Mis kokan toprağa gömecekler mi?"

Zaten incecik, akıcı bir kitap ve birkaç saatte okuyup bitirdim. Kitabın konusu da çok güzeldi. Bazen kendinizi Halil'in yerine koyuyorsunuz, bazen ise kendinizi onun yanında hissediyorsunuz. İnsan hayatında yaşadığı zorluklar sayesinde büyür, olgunlaşır. Bu acılar her ne kadar bizi üzse de sert rüzgarın karşısında güçlü bir insan yapar. Aslında büyüdüğümüzü düşünsek de yüreğimizin en derin en ıssız köşelerinde o küçük çocuk vardır. İşte kitabın vermek istediği mesaj bu...


"Gidenler olur, kalanlar ölür ve herkes biraz erken büyür."
Çok güzel. Öykülerin hepsi birbirinden güzel. Öykü sonlarındaki siyah motiflerle süslenmiş sözlere de ayrıca bayıldım. Bazı öyküler özellikle sanki yaşadıklarımı anlatmış. Mendilin arasında kurutulmuş papatya öyküsü ile unutulmuş sevgili öyküsünü çok çok beğendim.
"Salih duvara yaslanmış önündeki radyoya bakakalmıştı. "Günaydın" dedim.
Şarkının ağırlığıyla ufalmış göz kapaklarını zar zor kaldırıp küçük parlak gözbebeklerini yüzüme
doğrulttu, gözaltları tarifsiz bir biçimde kızarmıştı. Baharı bekleyen güz gibiydi. Ölümü bekliyordu.
Ben de o da bunu çok iyi biliyorduk. Çok yakın bir zaman sonra çaresiz yatağında ölüm ile
yüzleşeceği günü bekleyecekti. Tatbikî böyle olmasını normal karşılamak da acımasızlık olurdu."
Sadece bu kelimeler bile bu kitabı anlatmaya yeter. Lütfen okuyun
Kitabı çok sevdim. Okurken sanki Sait Faik'in kitabını okuyormuş gibi oldum. Yazarın anlatımı muhteşem. Birkaç öyküsünde kahramanlar ile yaşadım resmen... Özellikle iki garip yolcu adlı öyküde çok hüzünlendim. Beni çok etkiledi. Okumanızı tavsiye ediyorum..
Hayat; daha küçük yaşta zorluklarını gösteriyor. Halil'in yaşadıkları gerçekte her insanın karşısına çıkabilecek şeyler. Kitabı okurken hüzün ağırlıklı bir empati kuruyorsunuz. Çocukluğunuzun bir anda nasıl elden gidebileceğini görüyorsunuz. Herşeyin değerini bir kez daha anlamaya yardımcı oluyor. Yazarın başarılı bir eseri. Okumanızı tavsiye ederim
Halil.. Çektiği onca ızdırabın pençesinde hayata tutunmaya çalışan biçare varlık.. Tek oturuşta bitirdiğim bir kitap oldu ancak bitirdikten sonra şöyle durup iyice düşündüm ve kitaptaki Halil kadar güçlü bir insan olamadığımın farkına vardım. Kitaptaki gibi yaşından büyük dertlere katlanabilecek o koca yüreğin bende olmadığının da farkına vardım. Okumak çok kolay, belki bir saatimi dahi almadı ama bunları yaşamak çok zor. Hele ki küçük bir çocuk için..
Kitabın yazarına gelecek olursam, gerçekten çok güçlü bir karakter, samimiyet var onda. Kendisi de genç yazarların son dönemde yazdıklarını pek tasvip etmiyor. Ancak genç bir yazar olarak Erdal Ağabey, çok başarılı çalışmalara imza atmış. Bu başarısı edebiyata olan sevgisi ve insanlara "Edebi Eser" denebilecek türde eserler sunma isteğine de bağlanabilir. Zaten piyasalaştırılan bir edebiyatın hakikat seviyesinde bir başarıya erişeceğine inanmıyorum. Tekrar Elveda Çocukluğum'a dönecek olursak, çok beğendiğimi belirtmem gerek. O incecik kitabın içinde mükemmel bir düşünce, duygusallık ve sürükleyicilik barınıyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
#kitapyorumu
#yarımkalanöyküler
#erdalarslan

Kitap içinde birbirinden güzel 23 öykü barındırıyor.
Hayata dair sevinçleri, hüzünleri, kimi zaman ders vererek kimi zaman tebessüm ettirerek anlatıyor.
" Kahvehane " öyküsüden alıntı ;
# En iyi şeyin kitapları okumak değil, onları hayatıma yansıtmak olduğunu da biliyordum.
Ben okurken büyük keyif aldım Tavsiyemdir. Okuyun, okutun..
Bir kitabın daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. Kitap başlığından anlaşıldığı gibi öykü kitabı . Ben pek öykü kitabı sevmem ama Yarım Kalan Öyküler / Erdal Arslan kitabı çok beğendim. Hatta bir gerçek yaşanmış öykü vardı beni derinden etkiledi . Aklıma geldikçe içim cız ediyor Eğer öykü kitabı okumayı seviyorsanız mutlaka tavsiye ederim
Toplamda 23 kısa öyküden oluşan bu kitap 171 sayfadan oluşuyor. Sayfa sayısı biraz fazla gibi gözükse de bazı sayfalar sadece alıntılardan (mevlana'dan F.Kafka'ya kadar) oluştuğundan dolayı daha kısa olarak düşünebilirsiniz. Ben, 3-4 saatimi ayırarak rahat rahat bitirdiğimi belirtmek isterim. Akıcı ve yalın bir dil kullanılmış bu kitapta aşktan, maneviyat ve maddiyattan ve hatta halepçe katliamından bile renkler var. Yer yer hüzünlü yer yer gülümseten hakikaten yarım kalmışlık hissi uyandıran çok güzel öykülerin bulunduğu bu kitabı, biraz soluk almalık belki de bir yol arkadaşı tadında ya da bir beş çayının yanında okuyabileceğinizi düşünüyorum. Ve tavsiye ediyorum.
Bu kitabı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Okudum ve bir günde bitirdim. Hiç sıkılmadım. Kitap okumakta zorlanan arkadaşların böyle kitapları okumaları gerekir. çünkü bir kitabı bitirmiş olduğu heyecanı başka bir kitaba taşıyor. Özellikle Halilin Zehraya olan aşkını anlamadım. Çünkü Hem zehraya aşıkken hem de meryeme nasıl aşık oluyor. Bunun dışında çok beğendim. Keşke biraz daha uzun olsaydı. Bitmeseydi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Erdal Arslan
Unvan:
Yazar
Doğum:
Mersin, Türkiye, 10 Kasım 1988
10.11.1988 Yılında Mersin’in Erdemli İlçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul’da okudu. Trakya Üniversitesi Muhasebe ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerini bitiren Yazar; Bazı Özel kurumlarda muhasebe ve İdari işler bölümlerinde görev yaptı. Bazı sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alıp, Böbrek Hasta Haklarını Koruma Derneği Yönetim kurulu üyeliği ve Diyaliz ve Organ Nakil Hastaları Derneği Kurucu başkanlığını üstlendi. Memuriyet hayatına 2014 Yılında Tekirdağ Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde başladı. Şuan Halen İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapmaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 36 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 56 okur okuyacak.