Eren İnan Canpolat

Eren İnan Canpolat

Çevirmen
6.3/10
53 Kişi
·
145
Okunma
·
0
Beğeni
·
63
Gösterim
Adı:
Eren İnan Canpolat
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
56 syf.
·1 günde
Yazarı “Çavdar Tarlasında Çocuklar” kitabıyla tanımıştım. Kitabın basımı yok, internet üzerinden okunabiliyor. Açıkcası böyle olması sevindirici, çünkü içeriği oldukça zayıf. Boş bir vakitte, yarım saat bile dolmadan bitebilecek bir kitap. Mizah kitapları kategorisinde yer alıyor ama mizah falan yok. Kitaptan aklımda kalan tek şey -belki mizah kısmı bu olabilir- : “Birini seviyorsan, onu ne kadar sevdiğini herkese söyle.” :) Türkiye’de bunu yapan insanın sevdiği çok ömürlü olmadığından azıcık tebessüm ettim.

• Tavsiye etmiyorum ama yine de siz bilirsiniz diyebilirim.
36 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10 puan
Kitapta Holden, Kenneth ve anlatıcı Vincent'a rastlamak oldukça keyifliydi. Salinger bu kitapta "Gönülçelen" veya diğer adıyla "Çavdar Tarlasında Çocuklar" kitabının temellerini attığı çok bariz hissediliyor. İlk öykü olan "Bovling Toplarıyla Dolu Okyanus'u" nefessiz okudum diyebilirim. Diğer iki öyküde oldukça güzeldi.
56 syf.
Çavdar Tarlasında Çocuklar yada Gönülçelen ile tanıdığım Salinger'den tekrar bir kitap okumak da varmış.

Üç hikayeden oluşuyor. İlk hikayede bizim atarlı ergen Holden'e denk gelmek keyifliydi.

Diğer hikayelerde de Paula'nın son hali yürek burktu.

En sevdiğim hikaye ilk hikaye oldu.

Kitaptan kısacık bir cümle;

"Birini seviyorsan, onu ne kadar sevdiğini herkese söyle." dedi Kenneth.

Diyor Kenneth. Herkese söylemese de olur. Sevdiğine söylesin kafi. Hatta ilk ona. Bunu onun bilmesi yeterli diğerleri teferruat.

Bu arada , e kitap okumak o kadar da itici bir eylem değilmiş.
56 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Üç farklı öykü okudum hayatın gerçekliğine dâhil uçuk kaçık öyküler. ''Aşırı düzenli'' bir yaşamı olan insanın sıkıldığı için yazdığı türden şeylerdi. Mizah vardı; mizahın uçuk kaçık hikâyeleri ciddi bir tonda aktardığı için doğduğu izlenimini edindim. Mizaha konu olan hikâyeler entelektüel bir eleştiriden ziyade okumuş bir gencin protest tavrına yatkındı. Özlü söz benzeri bir şey bulamadım.
56 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10 puan
Jerome David Salinger'ın usta olduğu birkaç özellik var: ölümü çok basit anlatabiliyor, sonu muğlak veya bilip de kestirenedğiniz film sahnelerindeki gibi. Sonra çok iyi başlangıç ve kapanış cümleleri yapıyor. Başlangıç zor değil de kapama cümlesi çok zordur. Bowling Toplarıyla Dolu Okyanus'un kapanışı enfes. Bir de isimler var.. Seçtiği adlar okunuş olarak hoş geliyor, özellikle soyadlar çok önemli.
56 syf.
·39 günde·3/10 puan
Üç öykü de birbirinden güzeldi özellikle okyanusta ki bowling toplarını soluksuz okudum ve Paula'nın hikayesinden etkilendim gayet güzeldi ayrı ayrı hayatlar ve değişik bir anlatım şekline sahip

Yazarın biyografisi

Adı:
Eren İnan Canpolat

Yazar istatistikleri

  • 145 okur okudu.
  • 87 okur okuyacak.