Eshkol Rafaeli

Eshkol Rafaeli

Yazar
7.8/10
22 Kişi
·
76
Okunma
·
0
Beğeni
·
81
Gösterim
Adı:
Eshkol Rafaeli
Unvan:
Doçent, Yazar
Psikoloji Bölümü ve Gonda Multidisipliner Beyin Araştırmaları Merkezinde görevli
Öfkenin kendi başına yıkıcı olduğuna yönelik yanlış bir kanı vardır. Aslında, öfkenin sağlıklı ifadesi sorun ve çatışmaların gün ışığına çıkmasına yardımcı olur ve çözülmelerini olanaklı kılar.
176 syf.
·10 günde·Beğendi·8/10
Bu kitap daha çok şema terapiyi kullanacak klinisyenlere özgü, şema terapinin bilişsel davranışçı terapiden farklarını, ayırıcı özelliklerini inceleme üzerine odaklı. Şema terapiden genel hatlarıyla bahsettikten sonra terapi esnasında kullanılabilecek çeşitli tekniklerin üstünkörü üzerinden geçip kişilik bozukluklarında nasıl kullanılabileceği de çok detaylı değil ancak basit bir dille anlatılıyor. Şema terapiyi bu kitap ile öğrenmeniz mümkün değil (hoş hiçbir terapi tekniğini kitap ile öğrenmeniz mümkün değil) ancak önceden bilginiz varsa, bilişsel davranışçı terapi üzerine şema terapi eğitimi almak isteyen veya almış bir klinisyenseniz yararını görebilirsiniz.
176 syf.
·5/10
Şema Terapi ile ilgilenen, şema terapiye dair okuma yapmaya niyeti olan meslektaşlarıma önerebilirim kitabı. Şema Terapi ekolünü etraflıca kavramak için yeterli değil; okuyacak olursanız bunu göz önünde bulundurun.
176 syf.
·9/10
Şema Terapi
I. Young’un şema terapi kitabından önce okunabilecek, yaklaşımı derli toplu anlatan özellikle de sınırda ve narsisistik kişiliklerle çalışmada destek olabilecek bir kitap ancak uygulama yapabilmek için şema terapi almak gerektiği unutulmamalı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Eshkol Rafaeli
Unvan:
Doçent, Yazar
Psikoloji Bölümü ve Gonda Multidisipliner Beyin Araştırmaları Merkezinde görevli

Yazar istatistikleri

  • 76 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 65 okur okuyacak.