1000Kitap Logosu
Ferda Udül Kayci

Ferda Udül Kayci

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.2
31 Kişi
62
Okunma
7
Beğeni
287
Gösterim
Unvan
Türk Roman Yazarı
Doğum
Trabzon,Türkiye
Yaşamı
Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yaşayan gazeteci-yazar Ferda Udül Kayci, ilk kitabı Tozlu Sandık’la yayın dünyasına adım attı. Psikolojik-dram tarzındaki romanı, internet sitelerindeki ve kitap evlerindeki yerini aldı. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Ferda Udül Kayci’nın ilk kitabı ‘Tozlu Sandık’, çocukluğundaki kötü anıları silmeye çalışan Aslı ve annesinin öyküsünü anlatıyor. Yazar, bu kitabın başkarakteri Aslı’da gazetecilik mesleğinin zorlu çalışma koşullarına da dikkat çekiyor. Ülkemizdeki tüm iletişim mezunlarının ortak sorunlarından pay alan Ferda Udül Kayci, bu kitabı hayata geçirerek önündeki engelleri kaldırmayı başardı. Tozlu Sandık’ın hikayesinin yaşamında önemli bir dönemece denk geldiğini belirten yazar Ferda Udül Kayci, “Yazarlık gazeteciliğin kardeşi gibi bence. Kitap yazmaya başlayınca esas işimi yapıyormuşum gibi geldi bana. ‘İşte bu!’ dedim. Okumayı her zaman çok sevmişimdir. Bir gün eşim ‘Sen bu kadar kitap okuyorsun. Sen de bir kitap yazsana’ dedi. O gün ‘Neden olmasın?’ dedim kendi kendime. İlk lamba orda yandı” diye konuştu. Bir buçuk yılda tamamlanan Tozlu Sandık adlı roman, başta Trabzon’daki kitapevleri olmak üzere diğer iller ve internet sitelerinde de satışa sunuldu.
Elif Kübra OĞUZ
Ruhumdaki Yabancılar'ı inceledi.
416 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Ruhumdaki yabancılar kitap yorumu
Selam arkadaşlar Yaşadığı travma sonucu çoklu kişilik bozukluğu yaşayan bir kızın ailesi ile yaşadıklarını, ailesinin kötü tutumunu, o esnada aşık olup bu sıkıntılardan kurtulma çabalarını anlatılıyor.. İnsan bazen öyle acılar çeker ve bu acıların etkisinde öyle kalır ki farkında olmadan kendini korumaya alıp aklını koruma moduyla farklı kişilikler geliştirir..
Ruhumdaki Yabancılar
Okuyacaklarıma Ekle
4
Merve CESUR
Ruhumdaki Yabancılar'ı inceledi.
416 syf.
·
59 günde
·
8/10 puan
Başlarda oluşan olay dongusunden cikamasamda bir süre sonra öyle bir hal aldı ki ne ara bitti sonuca ulaştırdı dedirtti kaderin başına gelenler sonunda aşkın gücünü vurgulayan sahne Hayatta ailenin davranış şekline göre verilen beynimizin tepkileri tek kelimeyle mükemmel di.
Ruhumdaki Yabancılar
Okuyacaklarıma Ekle
7
Gülcan Bülbül
Meçhul Delikanlı'ı inceledi.
368 syf.
·
16 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
90'larda geçen sıcacık bir hikaye. Umudun, küllerinden doğuşun, dostluğun, ailenin ve tatlı bir aşkın hikayesi. . o dönemlerde geçen olayların ara ara hikayeye eklenişi, hikayeye renk kattı. Hatta okuyunca çoğunlukla kahkaha attım diyebilirim. "Aa bunu hatırlıyorum" deyip heyecanlandığım oldu. 90lar benim için gri renkli bir her zaman ama bu hikaye gri rengine başka renkleri de evlenmesine sebep oldu. Hatta "keşke daha çok ekleseydi 90lardan" bile dedim. . Hayatınızdaki tüm koşuşturmacalardan sıkıldığınızda, geçmişin bazı güzelliklerini özlediğinizde bu hikayeyi okumanızı tavsiye ederim. İnsan huzursuzken bile ister istemez sıcacık hissediyor bu hikayeyi okuyunca ve özlüyor... . Ben çocukluğumun bazı tatlı anlarını özledim misal. . Belki sizde özlersiniz ha, ne dersiniz?
Meçhul Delikanlı
Okuyacaklarıma Ekle
7