Gudrun Dalla Via

Gudrun Dalla Via

Yazar
7.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
1
Beğeni
·
65
Gösterim
Güneş ışığı, bir prizma yardımıyla veya fırtına sonrası gökkuşağını gözlemleyerek kolayca görülebileceği gibi, yedi renk içerir. Her renge belirli bir frekans ve dalga boyu denk gelir; başka bir şekilde söyleyecek olursak renkler fiziksel olarak hesaplanabilir ve ışık enerjisi ölçülebilir. Aynı güneş ışığı hep aynı değildir: yeryüzünün farklı pozisyonu ve bundan ileri gelen ışığın düşme açısından dolayı, belirli saatlerde bazı frekanslar baskın çıkar.
Bu, örneğin neden sabah ışığının depresyona karşı daha belirgin olarak iyileştirici olduğunu, öğleden sonra geç saatlerdekinin ve gün batımınınsa sakinleştirici ve bazen melankoliye sürükleyici etkisi olduğunu açıklıyor.
Yapraklarından elde edilen öz, beyin seviyesinde dolaşımın canlanması sayesinde zihinsel çabukluğu artırır ve hafıza kaybı ve akıl karışıklıklarına karşı faydalıdır.
Gudrun Dalla Via
Sayfa 151 - Dharma
Her kim bir parça da olsa akıldan kendini özgürleştirebilmişse,artık kendini ancak dünya üzerinde bir gezgin gibi hissedebilir,bir sona doğru ilerleyen bir yolcu gibi değil...Sabah ruhunun dengesinde sessizce ağaçların altında gezindiğinde,yaprakların tepelerinden ve derinliklerinden etraflarına sadece iyi ve açık şeyler düşecektir...
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gudrun Dalla Via
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.