1000Kitap Logosu
Gülcan Özer
Gülcan Özer
Gülcan Özer

Gülcan Özer

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
161 Kişi
478
Okunma
39
Beğeni
2.321
Gösterim
Tam adı
Dr. Gülcan Özer
Unvan
Türk Psikiyatrist, Yazar
Yaşamı
1990 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra 1998 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden Psikiyatri uzmanlığını almıştır. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda çalışmış, çeşitli klinik çalışmalara ve eğitimlere katılmıştır.
Hatice Ak
Herkes Kendi Hayatının Kahramanı'ı inceledi.
192 syf.
Hayal kırıklığı
Tam bir hayal kırıklığıydı kitap. Yazarı bir TedX konuşmasını paylaşan arkadaşım sayesinde tanıdım, çok dolu dolu ama öz konuşuyordu. Kitabını da merak ettim. O kadar zor okunuyor ki.. Allahtan 190 sayfa da yarım bırakmak zorunda kalmadım. Konuşma dili ya da gazete köşesinde laf olsun diye yazılmış kısa yazılar gibi bir kitap. Tatmin edici hiçbir kısmı yok. Mesela “yeni yapılan araştırmalara göre boşanmış aile çocukları o kadar da kötü durumda değiller” anlamında bir paragraf var ama hangi araştırma olduğuna dair bir dipnot vb yok. Psikayrist değil de Güzin abla yazmış gibi sanki kitabı..
Herkes Kendi Hayatının Kahramanı
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
tamadres
Sponsorlu
İthaki Tek Fiyat Kampanyası
📚 İthaki Yayın Grubu'nun Seçili Kitaplarında Tek Fiyat 14,90 TL! Kampanyayı incelemek hemen tıkla 👉🏼 bit.ly/3yQmI22
4
1.223
Betül Bozkurt
Herkes Kendi Hayatının Kahramanı'ı inceledi.
192 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
İlişkiler üzerine yazılmış güzel bir kaynak. Tespitler biraz daha derinlikli olsaydı kesinlikle bu kitap favori kitaplarımdan biri olurdu. Yine de kullanılan dil, tespitlerde Türk toplum kültürünün yabana atılmaması benden tam puan aldı. Keyifli bir okumaydı
Herkes Kendi Hayatının Kahramanı
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Mina
Herkes Kendi Hayatının Kahramanı'ı inceledi.
192 syf.
·
16 günde
·
5/10 puan
Ben bazen sohbet etmek istiyorum kitaplarla bir şey öğrenmek değil de öylece okumak istiyorum. Ama bana bir şeyler de katsın tabii. Öyle boş okumayalım zaman harcıyorum sonuçta. İşte bu kitap tam olarak böyle. Hem bir şeyler katıyor. Hem de sohbet ediyor sizinle konuşuyor. Hem de yormuyor. İnsan hayatını esas alan bir kitap. Hayatta karşılaştığımız her konuyu evlilikten yaşlılığa kadar her şeyden bahsediyor. Ve bütün bunları yıllarca çalışmış ve deneyimlerini paylaşan bir psikiyatristin gözünden okuyorsunuz bence burası ayrıca kıymetli. Burada küçük bir not eklemek istiyorum. Ben kişisel gelişim kitapları olsun psikoloji kitapları olsun her zaman psikologların ya da psikiyatristlerin yazdığı kitapları okumaya çalışıyorum. Arada çok popüler olan kitapları da okuyorum çünkü bana fikrimi soranlar oluyor. Ben de eksik kalmamaya çalışıyorum ancak inanın arada ciddi fark oluyor. Yani deneyimleri olan ömrünü bu işe vermiş biriyle başka bir meslek grubundan sonradan dahil olmuş kişilerin arasında farkı çok net görebiliyorum. Size de tavsiyem de bu yönde olacaktır. Kitaba geri dönersek hayattaki her konuyu yansıtmasının yanı sıra farklı bir üslubu var. Bu kadar puanı üsluptan dolayı kırdım çünkü çok sıkıldım. Boğdu biraz kitabı özellikle birkaç bölümde “ve fakat” o kadar çok kullanılmıştı ki kitabı kapattıktan sonra bile aklımda ve fakat, ve fakat, ve fakat diye yankısı devam etti. Böyle olmasa tam puanı hak etmişti. Yani özetle hafif bir şeyler okuyayım, farkındalık geliştirsin, bir şeyler katsın sohbet havasında olsun çok da yormasın derseniz kesinlikle isteğinizi karşılayacaktır. Keyifli okumalar dilerim.
Herkes Kendi Hayatının Kahramanı
OKUYACAKLARIMA EKLE
12