Güven Adıgüzel

Güven AdıgüzelKadraj Hataları yazarı
Yazar
8.2/10
178 Kişi
752
Okunma
204
Beğeni
23,6bin
Görüntülenme

Hakkında

Güven Adıgüzel M.S. 1983 yılında İzmir'de doğdu. Doğarken ağlamaması şüphe uyandırsa da görevli olarak doğduğu anlaşılmadı. Fakir ama onurlu bir genç olarak karizma yaptı. Bir kaç kez feleğin çemberinden geçme teşebbüsünde bulundu. Hep kravatlı bir işinin olmasını istedi ve bu isteğini kısmen de olsa gerçekleştirdi. A.Ü İktisat mezunu. Muhtelif dergilerde şiirleri, gazetelerde makaleleri yayınlandı. Dört kıtaya ayak bastı. Eşkâlim Rehin ve Hiç adında hiçbir yerde bulunmayan iki kitap çıkarınca havaya girdi. Şu sıra Romantik-anarşist dergi Son İstasyon'un editörlüğünü yapıyor. Dünya'da bir yerde yaşıyor. 'Bir gün her şeyi bırakıp bir balıkçı kasabasına yerleşeceğim' tribinde. Öldüğünde adının ruhuna yakışacak şekilde çıkmaz bir sokağa verilmesi kentsel dönüşümsel vasiyetidir. Şiirlerinin oda sıcaklığında okunmasını tavsiye ediyor. Evsiz ve iki balık babası. Orta düzeyde Sanskritçe biliyor.
Unvan:
Yazar
Doğum:
İzmir, Türkiye, 1983

Okurlar

204 okur beğendi.
752 okur okudu.
13 okur okuyor.
300 okur okuyacak.
8 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Mutlu sonlara inanmadık ki hiç bayım ama gökyüzüne hep inandık, uçurtmalara ve Allah’a tüm kalbimizle!..
Reklam
Bilmeni isterim, göklerden düşüyorum, yağmur değilim, üzgünüm.
Kudüs, incilerin ve merhametin şehri.
Sayfa 72 - Profil KitapKitabı okudu
"Başkaldırmıyorsa nedir şiir?"
Nizar Kabbânî
Susmayı öğrenemedik, konuşmak yüzyıldır en modern ayin * | •
Güven Adıgüzel
Güven Adıgüzel
insanın dehşetine nasıl da yeniliyor merhamet
Güven Adıgüzel
Güven Adıgüzel
Reklam
Kelimelerin yetmediği bazı anlar vardır, kelimelerin tedavi edemeyeceği bazı yaralar ve kelimelerin anlayamayacağı bazı hayatlar.
Güven Adıgüzel
Güven Adıgüzel

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
142 syf.
9/10 puan verdi
·
6 saatte okudu
Su, üstü donsa da, içindekileri öldürmez, bağrında saklar gibi 'korur' kendisine emanet edilenleri. 'Su gibi ol'mayı böyle de anlayabiliriz. Berrak ve kıymetbilir.
Yoksulluk Şarkıları
Yoksulluk ŞarkılarıGüven Adıgüzel · İzdiham · 2012142 okunma
72 syf.
·
Puan vermedi
Kadraj Hataları, ilk sayfasında sizi farklı bir konseptle karşılıyor. Kolay değil kitap hiçbir kadraja giremeyenlere ithaf edilmiş. Kadrajı da değişik olacak normallerinden. Peki kim bu kadraja giremeyenler? Dünyaya karşı söyleyecek sözleri olan fakat bütün çaresizlikleriyle arkalarda kalanlar, ötekileştirilen mazlumlar, en arka sırada oturup
Kadraj Hataları
Kadraj HatalarıGüven Adıgüzel · İzdiham · 2014165 okunma
80 syf.
3/10 puan verdi
·
1 saatte okudu
Bir derdi olmalı şiirin. Sırf adı serbest şiir diye imgeleri dağıtamazsınız sağa sola. Bir ahengi olmalı, kuralsızlığın da bir kuralı olmalı. Şair acısıyla, keyifsizliğiyle, mutsuzluğuyla yazmalı o şiiri. Gülerek yazılmaz şiir, ciddi bir iştir, bedel ödemek gerekir. Ve tabi yıllar sonra dönüp baktığı zaman yazdıklarına şaşırmalı bir şair. Orasını burasını değiştirmeli, biraz daha vakti varsa pişirilmeye, zaman denen kısık ateşte bekletilmeli. Açıkçası şairin şiir yazabileceğine olan inancım arttı kitabını okuduktan sonra.
Kadraj Hataları
Kadraj HatalarıGüven Adıgüzel · Profil Kitap · 2022165 okunma