Hadiye Deniz Ülker

Hadiye Deniz Ülker

Çevirmen
8.5/10
39 Kişi
·
91
Okunma
·
1
Beğeni
·
25
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·8 günde·9/10
Kitabı henüz birkaç sayfa okudum ama Canan Karatay’ın dediklerini birebir aynısı. Ekmek,şeker hatta meyve.. Beynimizi nasıl bitirdigini çok iyi anlatmış.
352 syf.
·9/10
Eğer aşağıdaki şikâyetlere sahip iseniz BU KİTABI MUTLAKA OKUYUN!
- DEHB (Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu)
- Anksiyete ve kronik stres
- Kronik baş ağrıları ve migren
- Depresyon
- Şeker hastalığı
- Epilepsi
- Odaklanma ve konsantrasyon problemleri
- Arterit gibi enflamatuvar sorunlar ve hastalıklar
- Uykusuzluk
- Çölyak, gluten alerjisi ve irritabl bağırsak sendromu gibi bağırsak rahatsızlıkları
- Alzheimer başlangıcı olarak kabul edilen hafıza problemleri ve hafif bilişsel sıkıntılar
- Duygudurum bozuklukları
- Aşırı kilo problemi ve obezite
- Tourette sendromu ve daha fazlası

Sayılan bu şikâyetlere sahip olmasanız da beyninize, sağlığına ve doğru işleyişine değer verirseniz BU KİTAP OKUYUN!

Dünyaca ünlü Nörolog David Perlmutter, bu kitapta uzun yıllardır tıp literatürünün derinlerinde gizlenmiş bir gerçeği dile getiriyor: Karbonhidratlar beyninize zarar verir. Tam tahıllı gıdalar gibi sağlıklı olduğu iddia edilen karbonhidratlar bile bunama, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, epilepsi, anksiyete, kronik baş ağrıları, depresyon ve cinsel isteksizlik gibi pek çok farklı sorun ve hastalığa neden olabilir.

Dr. Perlmutter, beynin her gün yediğimiz ekmekte ve meyvelerde bulunan maddelerin beyninize nelere yol açtığını, beynin neden yağ ve kolesterolle geliştiğini, yeni beyin hücrelerinin büyüdüğünü herhangi bir yaşta nasıl teşvik edeceğinizi açıklıyor. Akıllı genlerimizi özel diyet seçimleri ve hayat tarzı alışkanlıklarıyla nasıl kontrol edebileceğimizi enine boyuna tartışıyor. O çok korktuğumuz hastalıklardan "ilaçsız" nasıl kurtulabileceğimizi anlatıyor.

Bu kitap beyninizin kaderini genlerinizin değil, tükettiğiniz besinlerin belirlediğini ortaya koymakta.
352 syf.
·8/10
Mutluluk Kürleri kitabının daha bilimsel, daha çok araştırma örnekleri ile dolu, daha bir amerikanvari olanı. Kitap iyi içerdiği bilgiler çok iyi ama okurken sıkıyor.
352 syf.
·8/10
Bitti..Bu kitap spor ve sağlıklı yaşamı meslek edinmiş biri olarak benim başucu kitabım oldu doğrusu..
Bu kitaba insan sağlığı ile ilgili bilimsel yönü kuvvetli bir araştırma kitabı diyebiliriz.
Çoğumuzun sağlığımızla ilgili doğru bildiğimiz yanlışlara odaklanmış,oldukça dikkat çekici ve yadsınamaz verilerle desteklenmiş bilgiler var içinde..
Florida'daki Perlmutter Sağlık Merkezi'nin başkanı olan Dr.David Perlmutter'in esasen kitabında odaklandığı şey gluten içeren yiyeceklerin nörolojik bozukluklara yol açtığı ve az karbonhidratlı,sağlıklı yağların olduğu bir beslenmenin tercih edilmesi gerektiğidir.Fakat bunu anlatırken pek çok besinin vücuda olan faydasına veya zararına da değinmiş.
352 syf.
·9/10
Sağlıkla ilgili doğru bildiğimiz yanlışları o kadar net ortaya koyuyor ki... Şu an beslenme profilimize bakınca alzheimer hastası insanların neden arttığını daha iyi anlayacaksınız.
352 syf.
·1 günde·10/10
Canan Karatay'in dedikleriyle tipatıp aynı.Nasıl beslenirseniz,vucudunuzda beyninizde o kadar iyi olur.Onemli olan dogru beslenmek ve ne yedigimizi bilmek.Saglıkli yemek ve duzenli beslenip,egzersiz yapmanın onemi anlatılmıs.Keyifli okumalar. :)
352 syf.
·12 günde·Beğendi·6/10
İnsanların çok eksik olduğu, halk arasında dillerde dolaşan yanlış bilgileri yıkıp gerçekleri ortaya çıkaran bir kitap. Yani yaşamımızın çok büyük bir bölümünde yer alan karbonhidratların aslında ne olduğu, ne işe yaradığı, hatta aslında ne işe yaramadığı, vücudumuzun karbonhidratlara ihtiyaç durumu ve bu basit şekerlerin aslında ne kadar zararlı olduğunu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış bir biçimde açıklıyor. Bunun beyin ile bağlantısını ve özellikle sinir hastalıklarıyla olan ilişkisini net şekilde anlatıyor. Yazar belli bir aşamadan sonra sürekli kendini tekrarlıyor bu da okuyucuyu sıkmaya başlıyor. Ama kesinlikle okunmaya değer, yaşantımıza aktarılması gerektiğini düşündüğüm bilgiler var.
352 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap diğer inceleyenlerin de ifade ettiği gibi Canan Karatay kitaplarıyla tam bir uyum içinde. Beslenme ile hastalıklar oluşabilir, doğru beslenme ile tedavi edilebilir.
Ancak beslenirken doğal et, doğal sebze, doğal yumurta gibi besinlere nasıl ulaşabiliriz? Bu soruya ülkedeki mevcut şartlarda cevap vermek mümkün değil gibi... Kontrol yok, ahlak zayıf, mevzuat yetersiz 🤔

Yazarın biyografisi

Adı:
Hadiye Deniz Ülker

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 91 okur okudu.
  • 22 okur okuyor.
  • 161 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.