Giriş Yap

Hakan Kantarçeken

Yazar
8.8
18 Kişi
Unvan
Yazar
% 8
Vals

İncelemeler

Tümünü Gör
250 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Merhaba arkadaşlar! Bugün size #meleklehasbihal adlı bir eser ile geldim. Cezaevinden çıkan Doğan kendine yeni bir hayat kurmak ister. Bu isteği sayesinde bir otel beğenir ve alıp işletmek ister. Otel sahibi kabul eder lakin bir şartı vardır. Otelde çalışanların da devam etmesini söyler. Doğan kabul eder ve oteli işletmeye başlar. Arka bahçede düzenlemeler yapılırken Aslı’dan yardım ister. Aslı orayı düzenler. Bir gece Aslı Doğan’ın bardağına içki koyar. Sarhoş olduğunu düşünen Doğan odasında bir aydınlık görür. Gördüğü şey bir melektir. İşte Melekle Hasbihal buradan sonra başlıyor. Doğan Melek ile konuşur ondan bir şeyler öğrenir. Bu öğrendikleri kafasını karıştırır. Melek Doğandan ne istiyor? Aslı’nın burada ne işi var? Otel sahibi neden çalışanların orada kalmasını istedi? Gizemli otelde yaşananlar ve daha fazlası eserin içinde. Cevapları bulmak isterseniz alın ve okuyun. Eserin içeriğinin kendimizi, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı sorgulatan ders niteliğinde ilerlemesi okuyucuya keyifli bir okuma sundu. Okuyunca kendisine çokça şey katmak isteyenlerin tercihi olabilir. Yazarın kalemi daim olsun. #leylanınkitapütopyası
Melekle Hasbihal
8.5/10 · 18 okunma
Reklam
160 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Sevgili kitap sever ve okuyucu dostlarım; #gününkitapönerisi nde sizlere 1000kitap.com/lorayayincilik tan çıkan 1000kitap.com/hakankantarceken kaleminden #%8 kitabından bahsedeceğim. #kitapkonusu #kitapyorumum Biri size yaşama şansınızın %8 olduğunu söylese ne düşünürdünüz ve bu gerçekle herşey normalmiş gibi yaşamaya nasıl devam edersiniz? Kitabının özü bu soruyla bağlantılı ve adını merak edenler için böyle bir soru ile başlamak istedim yorumuma. Halil başarılı bir psikiyatrist. Eşini kanserden kaybetmiş. Rüyalarında sürekli onu görüyor, hâlâ ona âşık ve hayatını öylesine yaşıyor. Arkadaşı Faruk bu duruma üzülür ve onu Şebnem ile tanıştırır. Hayat Halil için yeni planlarla gelmiştir bile. Suat Belkıs Nobel ödüllü başarılı ve medyatik bir doktor. Kansere yakalanma riskini net şekilde söyleyen bir yöntemin olan 'UMUT PROJESİ' nin patentini almıştır. Peki Suat ve Halil arasındaki bağlantı nedir? diyenlerin cevabı kitapta... Çok fazla ayrıntılı anlatım vardı. Okurken biraz yordu ve senaryo okuyormuşum gibi hissettim. Hayal gücünüzü zorlayabilir. Daha sade bir anlatım ile süper olur. Geçmiş ve gelecek arasında sürekli gidip gelmeli bir anlatım ile sürekli bir sonrasını merak ettiriyor. Okumanızı #tavsiyeediyorum ve birbiriyle bağlantılı olmadığı söyleseler de yazarın #meleklerlehasbihal ve #vals kitabını okumaya gidiyorum. Sanırım son kitapta bir bütünlük varmış benden söylemesi Üçlü okusanız daha iyi olur.
%8
8.9/10 · 18 okunma
Merhabalar. Yine ilgimi çeken ve okurken keyif aldığım bir kitap ile buradayım. Eminim sizin de dikkatinizi çekecektir. Kitabın konusuna geçmeden önce kapağı hakkında konuşmak istiyorum. Kitabın kapak tasarımı oldukça hoşuma gitti. Renk geçişleri, renklerin uyumu oldukça hoş gözüküyordu. Yazı şekilleri de oldukça yakışmıştı. Ortadaki melek kanadı en sevdiğim detaydı. Bunun dışında yazarın dili ve anlatımı oldukça başarılıydı. Yazarın okuduğum ikinci kitabı. Bundan önce %8 kitabını okuyup çok beğenmiştim. Bu kitabı da yine çok beğendim. Kitap serinin ikinci kitabı ve serinin ilk kitabı %8'di ama ben aralarında hiçbir şekilde bağlantı kuramadım. Umut ediyorum ki serinin üçüncü kitabında olaylar birbirine bağlanacak. Şimdi çok kısa bir şekilde kitaptan bahsedeyim. Doğan... Tahliye ile parmaklıklar ardından kurtulmuş birisi. Her parmaklıklar ardından çıkan kişinin istediği gibi temiz bir hayat ve yeni bir sayfa açmak ister. Bunun için ilk adımı atıp bir otel alır. İş buraya kadar normal ilerliyor normal olmayan kısım ise eski otel sahibinin isteği. Oteli içindeki çalışanlar ile almasıdır, alır ve bu yeni bir hayata, yeni insanlara kapıları açmış olur. Daha fazla kitaptan bahsedersek spoiler vereceğimi biliyorum o nedenle bu kadar yeterli. Soluksuz okuyacağınız, bir sonraki bölüme geçmek için sabırsızlanacağınız bir kitap isterseniz 'Melekle Hasbihal' tam size göre bir kitap.
Melekle Hasbihal
8.5/10 · 18 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42