Hasan Çep

Hasan Çep

Yazar
6.7/10
258 Kişi
·
891
Okunma
·
48
Beğeni
·
2.794
Gösterim
Adı:
Hasan Çep
Unvan:
Söz ve deneme yazarı
Kitap okurken bazı cümlelerin altını çiziyorsun ya. İşte onlar senin için bir cümle değil. Onlar bizzat sensin.
Hasan Çep
Sayfa 29 - Olimpos Yayınları
Eskiden hayaller güzeldi, sade idi. Niyet belli, kişi belliydi. Şimdilerde aklındaki başka, kalbindeki başka, dilindeki bambaşka. Eskiler güzeldi azizim. Şimdiler bize göre değil.
Size iyi gelen insanlara saklayın gülüşünüzü. Sizi tüketene değil, yeşertene gitsin yüreğiniz. Körü körüne bağlanmayın. Kendinize yazık etmeyin. Hak edeni, hak ettiği kadar sevin. Hak etmeyene tebessüm bile etmeyin.
184 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap bana çok şey kazandırdı tavsiye ediyorum. Gayet güzel derlenmiş, üstelik insanın içini okuyor sanki.her bir sayfayı okuduğumda içimde kendimi buldum. Doğru yollara yöneldim
Devam ettiremedim. Kitabı alırken bu kadar basit olacağını düşünmemiştim. Birbirini devam ettiren cümleler hep aynı sözlerle yazılan yazılar. Gerçekten kolay kolay sıkılmam böyle güzel sözler paylaşan kitaplardan ama bu devam ettirilecek gibi değildi. Bu kitabı okuyup namaza falan başlayanlar varmış onlar Hikmet Anıl Öztekini okusalar heralde 4 kere hacı olurlardı :)
160 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
İlk kitaptan sonra bu da beklediğim gibi çok hoşuma gitti. Aslında 1-2 saat içinde bitebilecek bir kitap ama içinde öyle sözler var ki, bu sözler üzerinde düşündüğünüzden ve içerisindeki anlatıları görünce anılara dalıp zor çıktığınızdan dolayı okuma süresi 2-3 güne çıkabiliyor. Aşk acısı çekmiş veya halen çekmekte olan kişilerin kendini görüp duygulanması, bazı şeylerin yeni farkına varıp düşüncelerini yönlendirmesi işten bile değil. Yazara mutluluklar dilerim. Serinin devamının gelmeyeceğini yazmış. Umarım öyle olur, umarım seriye yeni kitap yazdıracak olaylar yaşamasına sebep olmazlar... İki kitapta tavsiyemdir.
184 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çok güzel yaşamdan kesitler taşıyor
Yeniden yorulmaya niyetim yok ... Bu yüzden herkesten uzağım ..
Ne güzel dua ... Senin affedeceğin çok kulun var ama beni affedecek senden başka kimsem yok ... Beni de affet Allah'ım...
184 syf.
"İnce düşünen taraf sürekli sen olunca, daha fazla mutsuz bir yaşam sürüyorsun. Sürekli sen düşünüyor, sürekli sen bir şeyleri yoluna sokmaya çalışıyorsun. Bu çok fazla yıpratıcı bir alışkanlık. Kendin hariç herkes için fedakarlık yapmak, kendine o kadar büyük saygısızlık ki."
160 syf.
·8 günde·6/10 puan
Dört bölümden oluşan kitap da yazar söylemek istediği şeyleri mottolar halinde bizlere sunuyor. Hediye olmasaydı sanırım hiç elime geçmezdi. Pek benim tarzım değil. Kitabın ilk bölümü bana neredeyse hiç hitap etmedi. Öyle ki birinci bölümden sonra 3 kitap daha bitirip öyle döndüm bu kitaba. Diğer bölümde sevdiğim hikayeler altını çizdiğim cümleler olduğu için 6/10 puan aldı benden. Adı üstünde 'söz' mühendisi. Yazdığı veya başka biri tarafından söylenmiş bir söz hakkında düşüncelerini, yaşanmışlıklarını anlatıyor.
184 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Eskiden hayaller güzeldi, sade idi. Niyet belli, kişi belliydi. Şimdilerde aklındaki başka, kalbindeki başka, dilindeki bambaşka. Eskiler güzeldi azizim. Şimdiler bize göre değil.
184 syf.
Arka Kapak Tanıtım

İyi ki varsın dediğiniz insanın yokluğu ile huzur bulduğunuz günler de gelecek. Bu sana hayatın verdiği en önemli ders olacak. Bir zamanlar iyi ki vardı, şimdi iyi ki yok. Çok acayip bir durum elbette. Hasta olmasına bile dayanamadığın biri için gün gelir "Daha beter olsun." dersin. Bugün çok sevdiğin, yarın görmek istemediğin birine dönüşebilir...

Kabullendim, böyle olması gerekiyormuş. Bugün yoktu, yarın da olmayacak...

Bir zaman sonra çabalamayı bırakıyorsun. Hani elinden geleni yapıyorsun ve daha fazla zorlamıyorsun. Bir zaman sonra elinden değil, içinden bile gelmiyor bir şey yapmak. Bedenin değil tüm ruhun yorulmuş. Çabalamak istemiyorsun. Ne olacaksa olsun diyorsun. Zamana bırakmak en güzeli aslında. Zamanla gelir, Zamanla gider, Zamanla biter...

Yazarın biyografisi

Adı:
Hasan Çep
Unvan:
Söz ve deneme yazarı

Yazar istatistikleri

  • 48 okur beğendi.
  • 891 okur okudu.
  • 45 okur okuyor.
  • 301 okur okuyacak.
  • 15 okur yarım bıraktı.