Hatice Yıldız

Hatice Yıldız

Çevirmen
8.5/10
72 Kişi
·
28
Okunma
·
0
Beğeni
·
203
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·4 günde
Öyle pek ilgimi çeken bir kitap olmamıştı aslında masanın üzerinde gördüm ve aldım okumaya başladıktan sonra resmen içinde hissettim kendimi çok akıcı bir dili var.Yeni başlamış olmama rağmen çok sevdim .Nabizade Nazım'ın Zehrası'nı okuyordum evde unutmam bunu okumama vesile oldu galiba önceliğim bu olcak.
352 syf.
·Beğendi·9/10
Güzel bir kitap dahaDedektif Shorlock Holmes serisini okumaya karar verdim. Daha önce edebi değeri yüksek değil diye okumaktan uzak durmuştum. Ama polisiye roman dalında en muhteşem yapıt gerçeğini gözden kaçırdığımı far ettim. Keşke daha önce okusaydım dedim. İyi okumalar. Var olun
362 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Tolstoy efendi olarak hayatını sürmeye devam ederken kendini büyük bir gafletin içinde bulur. Kapitalist sistemin içlerinde olduğunu farkeder ve gitgide mütevazı bir hayat sürmeye başlar. Çevresindeki insanlarin çevresinde olan olaylara karşı nasıl kör olduklarını aklı almamaktadır. Bu kapitalist sistemden nefret etmeye başlar...
240 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Holmes’ın şifreli bir mesajla Douglas ismindeki bir adamın tehlikede olduğunu öğrenmesi ile başlayan ve Korku vadisin de bulunan bir gruba üye olan insanların yaptıklarına kadar devam eden güzel bir hikaye. Kitap akıcı ve polisiye olarak güzel. Okurken sonunu merak ediyorsunuz. Okunmalı bence.
151 syf.
·1 günde·10/10
Tekrar tekrar okuduğum bir kitap. İçimde büyümeye yüz tutan düşüncelerime karşı savaş açarım bu kitapla. Olgunlaştığımı ve diğer büyükler gibi olacağımı anladığım an açar okurum.Nasıl bir armağan bu kitap anlatamam.
400 syf.
·2 günde
Yaşayan yazarlar, yazdıklarıyla canlı bir bağ kuruyorlar; yazarların ölmemiş olmaları, kitapları için ya iyi oluyor, ya da kötü. Kitabın gerçek durumu, yazarın ölümünden sonra, daha doğrusu, yazarın ölümünden bir süre sonra ortaya çıkıyor. Çünkü kitap yalnız başına kalınca, kurtulunca yazarın baskısından yaşamaya başlar.
352 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bu da elimdeki son Sherlock Holmes kitabıydı en çok beğendiğim de bu kitabı oldu olayları onun kadar açık ve net bilemesem de kaba bir tahminlerle bütün olaylarını bilebildim. Okuru yanlış yönlerdirmeler yapmıyor bir olayı ilk bakış açısıyla aktardığı an okur gerisini tahmin edebiliyor 5 kitabını da okuduğum süre boyunca kafamı yordum iyi geldi..
272 syf.
·Beğendi·7/10
Sherlock Holmes serisinden 6 tane kitap okuyan biri olarak hepsi için genel bir görüş bildirmeyi uygun buldum. Polisiye okumak isterseniz kesinlikle okuyun derim , biçim aynı içerik farklı. Okuduktan sonra hangi polisiye olay sizin favoriniz olur orası size kalmış .

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 28 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.