Hayrettin Sarsılmaz

Hayrettin Sarsılmaz

Yazar
9.0/10
5 Kişi
·
5
Okunma
·
1
Beğeni
·
11
Gösterim
"Yoğun seyirmeleri başlamıştı Uğur'un.Sağ eli titriyor, sağ ayağındaki kaslar istemsizce hareket ediyordu...Ses tonuda değişmeye başlamıştı mesela...Salyası arttığından, konuşurken daha sık yutkunmaya başlamıştı..."
Hayrettin Sarsılmaz
Sayfa 78 - Zebra Yayınları
Annem, hayatımdaki en güzel renk, en güzel kokuydu. O olmadan hayatta her şeye, her zaman bir sıfır yenik başlamışımdır. Yaşadığımız ânın hiçbir zaman kıymetini bilemiyoruz. Mesela hastaneye gitmeden önce son günü, annem ekmek kızartmış ve üzerine reçel sürmüştü. Ne bileyim ki o ekmek annemin elinden yediğim son ekmek olacak. Ve şu an ne zaman reçel yesem aklıma annemin güzel eliyle bana uzattığı o dilim gelir ve burnumun direği sızlar. Bir daha reçelin o günkü tadını hiçbir zaman alamadım
112 syf.
·9/10
Merhaba Sevgili Kitap Dostlarım.. Nasıl bir kitap okudum ben böyle:'( Gözyaşlarıma hakim olamayıp ne çok ağladım sonunda ya:'( Ünlü bir piyanist olan Uğur bir gün konserde babasının öğrencisi olan Denizle karşılaşır.Aralarında birtakım duygular oluşur ve aşk kapıyı çalar;) Buraya kadar herşey güzelken birden lanet bir hastalık olan ALS hastalığı ortaya çıkar ve mücadele başlar:( Biliyor musunuz hani şu farkındalık olsun diye 'Ice Bucket Challenge' adı altında başlarından aşağı buzlu sular döküp gülmekten kırıldıkları, olayı eğlenceye çevirdikleri şey aslında tamamen ALS hastalığı olanlarla birazda olsa empati yapmak içinmiş.Ama insanoğlu bunu şakaya eğlenceye çevirdi ne yazık ki.. Buzlu su döküldüğünde soğuğun etkisiyle kısmi felç geçiriyorsunuz.Bu ALS hastalığı yaşayan kişinin yaşadıklarını empati edebilmek adına olan birşeyi, komikliklerle tecrübe edinmeleri ne büyük ahmaklık!Kitap yazarımızın ilk kitabı olmasına rağmen böylesine önemli bir konuya farkındalık kazandırmış olması beni çok etkiledi.Unutmadan kitapta birçok yerde dinleyeceğiniz beste isimlerine, araştırmak isteyeceğiniz ülke ve yazar isimlerine yer verilmiş.Bu kısımlar merak uyandırıcıydı:) Hiddetle ve şiddetle tavsiye ediyorum.Mutlaka alıp okuyun:) Kitabı benimle buluşturan Sevgili @sarsilmazhayrettin Bey'e çok ama çok teşekkür ederim.Kaleminiz daim olsunBiz bu kitabı harika bir grupla birlikte okuduk.
Eşlik eden tüm dostlara sonsuz teşekkürler.. @kitap.gemisi @selda_baygu Mehmet Durmaz Cüneyt Canver Turhan Kübra @aylakbiokur gülçin göçtürk ercan Sevgi Pelvan Matmazelle birlikte sevgiyle, dostça ve hoşça kalın:)
112 syf.
·1 günde·10/10
bu okuduğum roman beni çok etkiledi. Hem çok güzel bir aşk vardı içinde hem de sosyal bir konu olan ALS. Hatırlarsanız insanların geçen yıllarda birbirine meydan okuyup başlarından aşağıya buzlu su dökerek farkındalık yaratmaya çalıştıkları, fakat bunu neden yaptıklarının farkında olmayıp oyuna dönüştürdükleri hastalık. Yazarımız kitapta bu konularda bizi çok güzel bilgilendirmiş. kitapta ünlü bir piyanistin, karşısına bir anda çıkan aşkın güzelliğini yaşarken onu ele geçiren hastalığıyla hayatının aniden kararması anlatılıyor. Ama ne de güzel anlatılıyor. Mutlaka tavsiye ediyorum millet
112 syf.
·9/10
Kitap; babası gibi ünlü bir piyanist olan Uğur,babasının eski öğrencisi Deniz ve Uğur'un menajeri Kaan dahilinde ve müziğin eşsiz ritmi arasında geçmektedir. Uğur mesleğine âşık bir piyanisttir. Yurtiçi ve yurtdışında konserden konsere koşar. Bir gün konserine gelen ve eski müzisyen olan mimar Denizle tanışmasıyla olaylar farklı yönlere evrilir.

İki yönlü bir kitaptı.Birincisi aşkı anlatması,ikincisi sosyal farkındalık. Ben ikinci yönünü daha çok sevdim.Bir aşk varsa kitapta,aşkın bir mücadele ve zorluk sonucunda oluşmasını daha çok seviyorum.Bu durum bana haz veriyor.Kitapta aşkın hızlı gelişmesi beni üzdü ama sonrasında toparlandı hikâye(spoiler vermek istemem) Gelelim beni heyecanlandıran öteki yüzüne

Eski futbolcular Sedat Bakanlı ve İsmail Gökçek zamanında ALS hastalığıyla mücadele ettiler.Bu hastalık günden güne kişinin bütün azalarını takatten düşürmekte ve yavaş yavaş felç etmektedir.Yazarımız'kendi hayatım için düşünüp kurguladığım kötü bir senaryonun hayat bulmuş hali'dediği bu kısmını o kadar sağlam bir kurgu ile anlatmış ki olayların içine giriyorsunuz,üzülüyorsunuz ve hatta sonunda ağlıyorsunuz.Yazarın ilk kitabı olmasına karşın, kitap gayet akıcı ve verilmek istenen mesaj netti.Sırf hastalığı bir empati kurdurarak yaşattırabildiği için bile bu kitap okunur.Yazarımıza kitabı için çok teşekkür ederim. Yolu açık olsun.
112 syf.
·7/10
Merhaba sevgili kitap dostlarım️ Bugün sizlere Bircan in uğraşıp bizi bir araya topladığı çok güzel bir grupla okuduğumuz, @sarsilmazhayrettin tarafından kaleme alınan ve @zebrayayinlari ndan çıkan Küçük Bir Melodi kitabının yorumu ile geldim. Kitabı tek kelime ile anlatmak istesem ‘naif’ derdim herhalde. Öyle içten, öyle hüzünlü ve öyle dokunaklıydı ki... Özellikle günümüzde ne yazık ki sık görülen bir hastalık olan ALS’ye dikkat çekmesi beni ayrıca etkiledi.
.
Konusundan bahsedecek olursam eğer, ünlü bir piyanist olan Uğur ve Uğur’un babasının eski öğrencisi Deniz’in yaşadıkları tatlı bir tesadüf ile tanışmalarıyla başlıyor kitabımız. Dolu dizgin bir aşk bir haber ile alt üst oluyor. Sonrası ise hüzün ve gözyaşı...
.
Öncelikle yazarın kalemi bilgi dolu ve akıcıydı. Çok önemli bir konuya, ALS hastalığına dikkat çekmesi ayrıca çok güzeldi. Bu bağlamda yazarımızı tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyorum. Keyifli günler 🦋 Matmazel Bircan
112 syf.
·Puan vermedi
Kitabımız uğur, uğurun babasının eski öğrencisi deniz ve uğurun menejeri kaan üçlemesi arasında gidiyor .
Şöyle ki uğur aynı babası gibi becerikli ve ünlü bir piyanistir . Yurt içinde ve yurt dışında konserleri oluyor . Bu konserlerden birinde eski müzisyen deniz ile tanışır . Kısa süren bir arkadaşlıktan sonra bunu evlilik ile taclandirirlar . Evet bu araya kadar herşey tam güzel gidiyor derken uğura ALS hastalığı tanısı konuluyor .
Daha fazla söylemeyeyim çok spoi vermiş olurum .
Şöyle ki her ne kadar aşk hikayesi olarak algılansa da öyle değil çünkü hem aşk hem sosyal farkındalık barındırıyor içerisinde ki bu benim çok hoşuma gitti . Özellikle ALS hakkında dolu dolu bilgi vermesi çook hoşuma gitti . Sadece tek eleştirim herseyin çok çabuk oldu bittiye gelmiş olması . Yani keşke biraz daha evliliklerinin mutlu geçme dönemlerini biraz daha okuyabilseydim dedim kendi kendime .

Yazarın biyografisi

Adı:
Hayrettin Sarsılmaz

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.