1000Kitap Logosu
Hector Garcia

Hector Garcia

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
4.413 Kişi
15,4bin
Okunma
64
Beğeni
2.464
Gösterim
176 syf.
·
26 günde
·
6/10 puan
IKIGAI kitap incelemesi
Çok uzun zamandır karşıma çıkan bir kitaptı. En sonunda dayanamadım gittim aldım; okudum geldim. Aşırı büyük bir beklenti içerisinde olduğum için başlarda gerçekten kitaba devam etsem mi bilemedim kolay okunacak bir kitap. Ufuk açan bir kişisel gelişim kitabı değil. Japonların yaşam biçimlerinden ve kültürlerinden bir damla içmek isteyenlere önerebilirim. Keyifli okumalar dilerim.
Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı
Okuyacaklarıma Ekle
39
176 syf.
·
6 günde
·
4/10 puan
Gereksiz bir çoksatan
Çoğu kişisel gelişim kitabı önerilerinde olan, insanların hayatınızı değiştirecek kitaplardan diye bahsettiği kitap 3-5 sayfalık bir kitaptan fazlası değil. Birazcık kişisel gelişim alanında okuma ya da izleme yapan kişilerin içinden neredeyse hiçbir bilgi edinemeyeceği bir kitaptı. İçinde derinliği olmayan, çoğu sıradan düşünceler var. Bana kalırsa okumasanız da pek bir şey kaybetmezsiniz. Başka kitaplara yönelin.
Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı
Okuyacaklarıma Ekle
34
208 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Kişisel gelişim kitaplarını okumayı pek sevmesem de “kolay” okunabilecek bir kitap ihtiyacı duyduğumdan İkigai’ye bir şans vermek istedim. Gerçekten de bir çırpıda okunabilecek, sade bir dille yazılmış bir kitaptı. Yer verilen araştırma bilgileri ve röportaj kısımları kitabı benimse noktasında bana olumlu katkı sağladı. Klasik kişisel gelişim kitaplarının aksine okuyucuyu gazlayan değil bilgilendiren türden bir kitap olması bu konudaki önyargımı biraz da olsa kırmış oldu. Verilen bilgilerin çoğu aslında çoğumuzun bildiği hemen her yerde okuduğumuz bilgiler. Hareketli bir yaşam, sağlıklı beslenme, iyi insan ilişkileri, düzenli yaşam, sosyal medya ve ekranlarla geçirilen sürenin kısıtlanması gibi öğütler veriliyor. Ve tabi bir de “ikigai”nizi bulmak hayatınıza bir anlam katmak gerekliliği. Bu kavramların açıklandığı bölümler biraz yüzeyel kalmış olsa da Japon kültürü ve Japon bakış açısı hakkında bir şeyler öğrenmek benim için yeni ve güzel bir kazanım oldu.
Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı
Okuyacaklarıma Ekle
1
19